Rymanów Zdrój - Zimowit

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
kajacek
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 02 maja 2018 11:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: kajacek »

BozenaMat pisze: 16 paź 2018 19:19
4. Nie ma w Zimowicie typowej świetlicy. Jest kawiarenka i kilka stolików, ale nie prowadzi się tu baletów i sprzedaży procentów. A powód jest bardzo prosty. Przebywają tu na kuracji dzieci i z uwagi na nich Sanatorium ma troszkę taki rygor co do imprez.
Witam - bardzo fajny opis - część tego, czego można spodziewać się w ZIMOWIT opisałem wcześniej w innych postach - ale chylę czolo nad zestawieniem.

Jeśli chodzi o świetlicę - jest taka niby świetlica - na parterze za pralniami - odbywały tam się spotkania z psychologiem i wiem , że dzieciaki robiły tam dyskoteki - tak więc można i cos innego.

Poza tym poniżej Marii jest miejsce do zrobienia ogniska i grilla - tak więc i tam można cos zorganizować - jakąś letnio-jesienną posiadówkę

Nie widzę żadnych zdjęć...
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: BozenaMat »

kajacek pisze: 19 lis 2018 12:29 Nie widzę żadnych zdjęć...
Ależ są są.... tylko w temacie Miejscowości uzdrowiskowe/ Rymanów/ Rymanów moje wędrówki i Rymanów wspomnienia i ciekawostki
Można je znaleźć pod tymi linkami:
viewtopic.php?f=40&t=19834
viewtopic.php?f=40&t=19938

A co do zorganizowania się i miejsc, gdzie można poimprezować, to dla chcącego nic trudnego. Mnie akurat brak miejsca na balety w samym Zimowicie nie przeszkadzał. Ważniejszym było to, iż zabiegi były na miejscu.
Podobne miejsce do tego, co wspominasz (to na ognisko) jest i poniżej Sanatorium Anna. Są ławeczki, omurowane na ziemi miejsce na ognisko. Z pewnością są jeszcze jakieś inne, do których ani ja, ani Ty nie trafiliśmy.

Dziękuję za przeczytanie tego mojego elaboratu :D
Awatar użytkownika
Jolanka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 20 lis 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Jolanka »

Bożenko jestem pod wrażeniem Twojej relacji!
Ja do Zimowita jadę od 2 stycznia i zasiadłam przy komputerze aby szukać odpowiedzi na moje pytania i wątpliwości, bo podobnie jak TY, do sanatorium jadę po raz pierwszy. No i co? Nie muszę szukać, bo wszytko co chciałam się dowiedzieć, już wiem od Ciebie.
Bardzo dziękuję i życzę dużo zdrowia.
Jola :)
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: BozenaMat »

Jolu........ miło mi, że pomogłam. Jak coś jeszcze będzie niejasne, to śmiało pytaj.
Jak wrócisz z Sanatorium, to napisz tu parę słów jak było, jak Ty odebrałaś to miejsce. Ciekawa jestem jakie spojrzenie inni mają .
Pozdrawiam i udanego pobytu życzę :)
Awatar użytkownika
Jolanka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 20 lis 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Jolanka »

Witaj Bożenko
Mam pytanie odnośnie basenu.
W Zimowicie jest chyba maleńki a czy jest szansa korzystać z basenu w innym miejscu? Czy wiesz coś na ten temat?
Basen dla mnie jest bardzo ważny, bo kręgosłup za to mi podziękuje ale też moja noga domaga się wody bo w październiku złamałam V kość śródstopia i po kilku tygodniach w gipsie, noga wygląda strasznie :(
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6172
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: BozenaMat »

Jolu
Na 100 % w Sanatorium Stomil jest basen dla osób z zewnątrz. Trafisz tam przechodząc główną drogę w okolicy Kościoła i idziesz dalej wzdłuż rzeki Tabor.
Nie wiem jak w Eskulapie, być może tam też jest. Napisz pw do Dzia_dka......... to wielki znawca Rymanowa :)
I fakt, w Zimowicie basen to taka duża "wanna"....... 6 osób do ćwiczeń i już tłok. Ale dobre i to :)

PS. Tylko musisz mieć powyżej 5 postów, by móc wysłać pw.
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3417
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Dzia_dek »

Jolanka pisze: Mam pytanie odnośnie basenu (...) czy jest szansa korzystać z basenu w innym miejscu?
W Rymanowie są w tej chwili trzy baseny. Mam na myśli takie do popływania, a nie moczenia ciała. :lol:
1. Sanatorium "Stomil" - basen całkiem nowy i najbliżej Twojego sanatorium. Idąc od "Zimowita" za mostem na
rzece Tabor w lewo i dalej droga Cię zaprowadzi.
2. Sanatorium "Świtezianka" - basen tak jak i cały obiekt po remoncie. Znajduje się zaraz po wjeździe do Zdroju
po prawej stronie przed blokami mieszkalnymi, naprawdę trudno nie zauważyć.
3. Pensjonat Szajna Spa - obiekt prywatny, wejście na basen było (3 razy) droższe niż w "Świteziance", ogólnie
to opinie niezbyt przychylne o obiekcie. Dojście ulicą obok Świtezianki (Kasztanowa); zaprowadzi na miejsce.
Namiary na te obiekty znajdziesz bez problemu w necie. Ze swej strony zdecydowanie polecam basen pod nr 1.
Awatar użytkownika
Jolanka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 20 lis 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Jolanka »

Bożenka, Dzia_dek
bardzo Wam dziękuję, jak dobrze, że są tacy ludzie jak Wy!
pozdrawiam Was cieplutko :serce:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14476
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: ANDY12345 »

Opowiedz po powrocie jak jest zimą, bo o lecie w Rymanowej i okolicach to już prawie wszystko wiemy :lol: :lol: :lol: :lol:
Trochę czasu zajęło ale opłacało się :D
Awatar użytkownika
Jolanka
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 20 lis 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Rymanów Zdrój - Zimowit

Post autor: Jolanka »

Andy12345
Jeżeli tylko znajdę miejsce na laptopa, to może nie tak jak Bożenka, bo to dla mnie wzór niedościgły, ale będę na bieżąco "denerwowała" :lol: Was opisując uroki zimowego Rymanowa :serce: I na pewno pożałujecie...że to nie ten czas :D :serce:
Bożenka
do Ciebie mam pytanie odnośnie Twojego barku /chyba oprócz sympatii mam z Tobą wspólne choroby/
ja też jadę rehabilitować kręgosłup ale od pewnego czasu mam problem ze stawem barkowym/na początku października złamałam kość w śródstopiu i przez kilka tygodni poruszałam się przy pomocy kul no i przeciążyłam staw i teraz boli przy określonych ruchach/ i chcę podpytać Ciebie o Twoje rozmowy z lekarzem i jakie zaaplikował zabiegi. Napisz proszę albo tu albo na priv :)
Aha i jeszcze jedno, czy jest limit zabiegów? Ja jadę z ZUS
pozdrawiam cieplutko Andy12345 i Ciebie Bożenko no i wszystkich Innych czytających :)
ODPOWIEDZ