Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
nestts85
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 21 cze 2019 13:47

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: nestts85 »

Ja byłam w kwietniu. I jedno co mogę Wam jadącym w lipcu poradzić. Weźcie sobie wiatrak czy wentylator czy sprzęt chłodzący. W kwietniu w pokojach w budynku A był upał taki że ledwo co dało się oddychać. Reszta super. No chyba że ktoś z Was dostanie pokoje od strony lasu i z balkonem ale tam też mega gorąco było.Ja byłam cały kwiecień tam. Bardzo miła obsługa tam pracuje, generalnie miejscowi są bardzo sympatyczni.
Awatar użytkownika
Matisamanatura
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 27 cze 2019 19:02
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Matisamanatura »

Hej,ja nie mam napisane który budynek został mi przydzielony,tylko od kiedy do kiedy pobyt ;) Ja będę na pobycie 28 dni. No,tak balkon dobra sprawa ;) A co do pokoju,to najważniejsze by osoby współdzielące pokój były sympatyczne :).
Mam nadzieję,że na pogoda dopisze nam na różne atrakcje :) Agatko :)
Pozdrawiam Mateusz :D
Awatar użytkownika
AgatkaGdynia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 03 maja 2019 12:26
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: AgatkaGdynia »

:D tak.. to bardzo ważne mieć wspólny język z odobami z którymi będziemy dzielnic pokój pewnie miesiąc 😉ja jadę na 24 dni.. Pozdr serdecznie i do zobaczenia 😉
darek34
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 04 maja 2019 19:48
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: darek34 »

Towarzystwo jest najważniejsze, ludzie tworzą klimat i atmosferę miejsca. Ja startuje z domu we wtorek raniutko, to mój pierwszy pobyt, mam nadzieję że będzie miło i przyjemnie.
Mam nadzieję że się spotkamy na miejscu.
Do zobaczenia
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
AgatkaGdynia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 03 maja 2019 12:26
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: AgatkaGdynia »

Witaj Darku :)no to już się zaklimatyzujesz jak dołącze 27:) też rano wyruszam,ciekawa jestem jak jest z przydziałem pokoi?czy jest jakiś wpływ,chciałabym dostać z balkonem,odedzwij się jak bedziesz na miejscu i napisz prosze kilka słów..:)tak towarzystwo najwazniejsze :) mam nadzieję że bedzie fajnie:)i będziemy zadowoleni,ja też jadę pierwszy raz..
pozdr serdecznie
Awatar użytkownika
AgatkaGdynia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 03 maja 2019 12:26
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: AgatkaGdynia »

darek34 pisze: 12 lip 2019 21:45 Towarzystwo jest najważniejsze, ludzie tworzą klimat i atmosferę miejsca. Ja startuje z domu we wtorek raniutko, to mój pierwszy pobyt, mam nadzieję że będzie miło i przyjemnie.
Mam nadzieję że się spotkamy na miejscu.
Do zobaczenia
Pozdrawiam serdecznie
Miło mi Cię poznac Darku i do zobaczenia :))))
forumowicz

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: forumowicz »

No a ja sie melduję w Gołdapi 24 sierpnia.
Awatar użytkownika
gwiazda79
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 16 lip 2019 22:19

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: gwiazda79 »

Witam też dostałam od 05 pażdziernika do Gołdapi😢
Przyznam że jestem wystraszona. Ktoś jedzie w tym czasie
Awatar użytkownika
gwiazda79
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 16 lip 2019 22:19

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: gwiazda79 »

Duszyczka pisze: 29 cze 2019 07:09
nestts85 pisze: 21 cze 2019 13:53 Hej a jest ktoś to jedzie w październiku albo był już kiedyś w październiku. Bo ja ostatnio byłam w kwietniu i pogoda była super a w październiku nie wiem czego się spodziewać
Byłam na przełomie wrzesień/ październik. Wrzesień z elementami lata.Październik z przymrozkami.Proponuję zabrać sporo cieplejszych ubrań bo można zdziwić się. Tam temperatury są najniższe w calej Polsce plus wilgotne powietrze z jeziora...brrr..
Proszę również nastawić się na grzyby...duuuuużo grzybów. Na terenie ośrodka tuż przy budynku A rosną kołpaki :D Wokół :D w całym lesie podczas spacerów uważać pod nogi bo można o nie potknąć się.
Hej ja jadę w pażdzierniku pierwszy raz😟..Odezwij sie jeśli chcesz
Awatar użytkownika
gwiazda79
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 16 lip 2019 22:19

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: gwiazda79 »

bibi pisze: 27 cze 2019 19:50
basiat pisze: 20 cze 2019 15:08 Wczoraj wróciłam z Gołdapi. Byłam na turnusie 24-dniowym z ZUS.
W zasadzie dużo informacji można wyczytać ze stron internetowych, dlatego moja opinia będzie krótka.
Nie będę się rozpisywać o tym, że uzdrowisko położone jest w miejscu z najczystszym powietrzem w Polsce i jest otoczone pięknymi lasami.
W odległości ok 1200 m znajduje się nowopowstała "dzielnica" uzdrowiskowa z najnowszymi w Polsce tężniami solankowymi, pijalnią wód mineralnych i leczniczych oraz grotą solną.W sąsiedztwie zadbane tereny zielone, oraz jezioro, do którego prowadzi ładny pomost.Obok tężni jest siłownia na powietrzu, z której często kuracjusze korzystali już na porannym ( jeszcze przed śniadaniem) spacerze do tężni.
Ale wróćmy do samego sanatorium. W jego skład wchodzą budynki A<B<C<D.
Budynek główny A - największy - oferuje wszystkie zabiegi w jednym miejscu, jadalnię i pokoje.Moim zdaniem najwięcej jest trójek( wszystkie są z balkonami), dwójki bez balkonów- bardzo małe ( choć wiem, że kilka było z balkonem i wyglądały jak trójki) no i pokoje pojedyncze- ale usytuowanie ich na poddaszu z oknem dachowym przy obecnej pogodzie ........... :? :(
Domyślam się, że wcześniej pokoje trzyosobowe były przeznaczone dla dwóch osób. Wynika to zresztą z informacji powieszonej przy pokoju pielęgniarek :shock: Więc w teorii to dwójki, a w praktyce trójki ;)
Trochę tego nie rozumiem.......
Ja mieszkałam w trójce i miałam więcej miejsca niż w typowej dwójce.Mankamentem trójek są wszechobecne jeszcze wanny :?
Budynek B( dużo mniejszy) nazwany szpitalem, szpitalem nie jest. Tam mieszkają kuracjusze po leczeniu szpitalnym, przeważnie ci, którzy mieli "przygody" kardiologiczne.
Budynki C i D- zupełnie niewielkie, szczerze mówiąc nie dotarłam do informacji, kto w nich przebywa.
Jeśli chodzi o zabiegi, mogę stwierdzić że jest ich dużo, są różnorodne, dopasowane i dobrze prowadzone przez rehabilitantów. Młodzi ludzie, otwarci na prośby i potrzeby kuracjuszy, zawsze mili, uśmiechnięci, służący wszelką pomocą. Sale do rehabilitacji są duże i dobrze wyposażone.
Przewidziano 3-4 wizyty lekarskie. Lekarze przyjaźni, zmieniali według potrzeb zabiegi lub dodawali inne.
Sanatorium ma obowiązujące godziny ;) 22.00- 6.00.
Jeśli nie ma potrzeby, wizyt pań pielęgniarek w pokojach nie ma.Ale "obchody" po korytarzach są.Wystarczy zachować kulturę i niegłośną rozmowę po 22.00 , a wszystko jest ok.
Wyżywienie jest smaczne, choć słyszałam różne głosy.Zawsze się dziwię, co ci krytykujący jedzą w domu :shock: Zupy smaczne i bez ograniczeń, drugie dania różne i też smaczne, często uzupełniane owocem, ciastem, jogurtem.Do wyboru trzy diety : normalna, lekkostrawna i 1000 cal.
Personel sprzątający - to bardzo miłe, grzeczne i sympatyczne panie.Dbały o czystość, wymieniały 1 raz pościel, a ręczniki ( 1 duży i 1 mały), w zasadzie, jak była taka potrzeba.
Zadbano również o rozrywkę dla kuracjuszy. Wycieczki autokarowe - bliższe i dalsze np. do Wilna, piesze po okolicy, filmy wyświetlane w sali konferencyjnej, spotkania z ciekawymi ludźmi, biblioteka, wypożyczalnia sprzętu sportowego i gier, rowery ( trochę słabe, ale jeżdżące :lol: ). Spod samego sanatorium kursował bus do Gołdapi - 3 zł.
No i oczywiście należy wspomnieć o kawiarni, gdzie można było wypić kawkę, napoje zimne ;) oraz zakupić np prasę, środki czystości, kosmetyki, słodycze i inne drobiazgi.A wieczorami do wyboru: dancingi 3 razy w tygodniu, 2 razy karaoke z tańcami,2 razy tańce przy muzyce mechanicznej.
To tyle o sanatorium.
Dodam, że w odległości 500 m znajduje się kompleks wypoczynkowy Leśny Zakątek, z którego może korzystać każdy.( Ktoś na forum już o tym miejscu pisał). Chodziliśmy tam na plażę, korzystaliśmy ze sprzętu pływającego, raz załapaliśmy się na fajną imprezę na początek sezonu letniego.
Jadąc do Gołdapi miałam rózne myli, trochę nawet się bałam tego wyjazdu, bo czytałam i słyszałam różne opinie. Teraz mogę powiedzieć, że było wspaniale. :!: :!: Polecam Gołdap :serce:

Bardzo rzadko cytuję tak duży post ale widzę , że zaginął gdzieś, a jest ważny .

Basiu solidna dawka wiedzy o ośrodku - bardzo Ci dziękuję :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Solidna dawka wiedzy. Jadę pierwszy raz i miałam różne mysli. Po Twoim poście jest mi lepiej😊
ODPOWIEDZ