Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: basiat »

Dagna, ja byłam w Gołdapi w czerwcu. Mój wpis znajdziesz na str 75,76.
Jeśli chodzi o przydział pokoi, w moim przypadku było tak: Pani w recepcji pytała na dzień dobry każdego: Czy chce pan/ pani pokój trzyosobowy z balkonem, czy dwójkę bez balkonu:)) Byłam około południa...
Z borowiną nie było problemu.Bardzo dużo osób korzystało z tego zabiegu.
Na krioterapię dają cały komplet, ale jak masz swoją koszulkę, spodenki, czy opaskę na głowę - najlepiej bawełniane, to weź ze sobą. Na miejscu jest basen i też b. dużo osób korzystało z przyjemnych ćwiczeń w wodzie.
Oczywiscie , tyle ile osób, tyle opinii. Ja wystawiam pozytywną!
Pozdrawiam i życzę dobrej kuracji. W kwietniu może być pięknie!
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Dagna »

Dziękuję bardzo Basiu :kwiat: Wysłałam pw do dani888 i myślę, że już dzięki Wam będę dobrze przygotowana na wyjazd. Nie wiem o której dokładnie będę na miejscu jeszcze nie zadzwoniłam do przewoźnika, wyjazd o 9:30 z Warszawy to po południu pewnie dojedziemy. W sumie balkon nie najważniejszy tylko sublokatorki. Mam nadzieję, że dobrze się dobierzemy. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: dani888 »

Dagno Basia ma na pewno wiarygodne info a ja Ci wysłałam wiadomość na PW . Nie bój się , skoro inni przeżyli Olecko to i Ty dasz radę a tymczasem uzbrój się w cierpliwość i głowa do góry :serce: . Ponoć Gołdap jest lepszy od Olecka :D . Pozdrawiam :kwiat: .
BarbaraSzczepanska
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 544
Na forum od: 18 kwie 2017 16:22
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: BarbaraSzczepanska »

To prawda Gołdap jest bardzo fajny dobre jedzenie jest gdzie spacerować :kwiat: pokoje zależy na jaki trafisz jest czysto ogólnie jest b dobrze pozdrawiam
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: dani888 »

Jeszcze jeden przykład - w ubiegłym roku mój przyjaciel był tam w czerwcu . Chwalił posiłki , zabiegi choć w trakcie pobytu zachorował i dużo czasu leżał w pokoju ( miał jedynkę ) . Miał ją tylko dlatego , że pojechał na drogi oddechowe , zaświadczenie od lekarza i jako honorowy dawca krwi . Poza tym zjawił się wcześnie - po 7-mej . Tak to wyglądało..... ale może inaczej go potraktowano ? Tego nie wiem , on również.... Narzekał jedynie na brak lekarzy , brak zainteresowania kuracjuszem i ,,olewanie '' .
A w wypisie było - ,,stan dobry '' :shock: ..... bo po powrocie trafił do szpitala :roll: :o :evil: .
Pozdrówka :serce:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: dani888 »

Dodam tylko , że ,,jedynki '' mają nieliczni ale latem jak są upały to masakra bo duszno , okienko w dachu , brak balkonu...... Tyle dowiedziałam się :D . No i za ścianą wszystko słychać nawet chrapanie czy kaszel :) . Moim zdaniem w końcu tu są chorzy ludzie więc wszystko powinno mieć zrozumienie . :)
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Dagna »

Hihi zatyczki do uszu to podstawa bagażu u mnie, prawie jak szczoteczka do zębów. Dobrze będzie, grunt to dobry humor. Niecierpliwa jestem,wolałabym chyba z dnia na dzień jak ze zwrotów jeżdżą niż tak czekać. Dziewczyny jesteście boskie - dziękuję :D :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: dani888 »

Dagno odpisałam Ci na PW a zatyczki do uszu dobra rzecz :) ..... choć nie każdy może je stosować :( . Pozdrawiam wszystkich cieplutko , późno już :shock: ... Dobrej nocki :serce: .
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Dagna »

Optymista pisze: 19 lip 2019 07:15 Przy przyjeździe mamy wpływ na wybór pokoju i na recepcji pada pytanie czy pokój z wanną czy z prysznicem ( a jak nie padnie proś o pokój z wanną ) .
Zaletą pokoju z wanną jest jego wielkość i balkon . Pokój z trzema łóżkami ale na turnusie ZUS przeznaczony jest dla 2 osób . Łazienka może trochę archaiczna , ale za to jest trochę przestrzeni w przeciwieńswie do dwójek z prysznicem . Okolice przepiekne , baza rechabilitacyjna dobra ( jak odszyfrujesz poruszanie się po budynku , piętra , korytarze , półpietra - na początku mały chaos aby odnaleźć pokoje zabiegowe) . Budynek pachnie jeszcze komuną , ale baza zabiegowa i okolica rekompensuje wszystko . Gdyby nie to że jak na razie staram się aby za każdym razem pojechać do innego sanatorium co by mieć porównanie - to z pewnością chętnie pojechałbym do Gołdapii jeszcze raz .
Pokój 3 osobowy dla dwóch - i zawsze tak dla Zusowców? Przydział mam do budynku A
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: basiat »

Dagna, nie zawsze!!!
Ja byłam w czerwcu i mieszkałam w trójce z wanną z dwiema współlokatorkami. I mój pokój nie byl wyjątkiem. Widocznie zależy to od obłożenia. Czerwiec- popularny okres - może dlatego trójki były rzeczywiście trójkami. Ae nie martw się. To rzeczywiście duże pokoje, no i mają balkony.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ