Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
zk140t
Posty: 4
Na forum od: 03 sty 2020 20:33

Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: zk140t »

cd...

Ludzie...
Ludzie, którzy tam pracują zasługują na chwilę uwagi i kilka słów komentarza.
Miałem wrażenie, że wszyscy oprócz wykonywania pracy realizują Misję Gołdapskich i szerzej Mazurskich patriotów. Począwszy od lekarzy poprzez rehabilitantów, recepcjonistów, kelnerów po strażników oraz służby techniczne i porządkowe. Wszyscy ci wspaniali Ludzie dbali o nasze zdrowie, a przy okazji pięknie mówili o Mazurach, o historii tamtych przecudnych okolic, byli w pewnym sensie naszymi przewodnikami i piewcami lokalnych tradycji.

cdn...
zk140t
Posty: 4
Na forum od: 03 sty 2020 20:33

Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: zk140t »

cd...

Mazury...
Jestem z Gdańska i wstyd się przyznać, ale poprzedni raz byłem na Mazurach kilkadziesiąt lat wcześniej.
W wyobraźni kogoś z zewnątrz takiego jak ja Mazury dotąd kojarzyły się z pięknymi jeziorami, cudnymi widokami oraz urokliwymi miasteczkami jak Giżycko, Mikołajki, Mrągowo, Ełk. Obecnie to nadal są wizytówki Mazur, ale bezpowrotnie zatraciły swój sielski urok. Z miasteczek stały się miastami z wszystkimi negatywnymi ich cechami. Każdy wolny plac wypełnia się tam "szklanymi domami", w których mieszkania chętnie kupują, a później też chętnie wynajmują przyjezdni "turyści" z dużych miast. Warszawianie, Gdańszczanie, Wrocławianie itd. zamienili te miasteczka w dzielnice swoich miast i "wypoczywają" tam w takich samych "luksusowych" warunkach jakby wcale nie ruszali się z miejsca swojego zamieszkania. Coraz mniej tam miejsca dla zwykłego turysty, dla zwykłego mieszkańca, zwykłego człowieka...

Podobnie z okolicznymi portami i zatoczkami.
Żaglówki i inne "krypy" poszukiwaczy mazurskiego odpoczynku zepchnęły na dalszy plan potężne jachty i wielkie łodzie motorowe. Przeciętny człowiek czuje się tam nieswojo i na Mazurach szuka czegoś jeszcze wolnego od ww. błyskotek i innych "zdobyczy cywilizacji'.

cdn...
zk140t
Posty: 4
Na forum od: 03 sty 2020 20:33

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: zk140t »

cd...

Gołdap...
W mojej ocenie Gołdap jest takim miasteczkiem, w którym czas się trochę zatrzymał z korzyścią dla mieszkańców, turystów i kuracjuszy. Podobnie zresztą jak Węgorzewo, Kętrzyn, Reszel, Olecko.
Gołdap ujęła mnie swoim pięknem, czystością ulic, miłymi i pomocnymi mieszkańcami i mądrością władz w realizacji inwestycji dla dobra wspólnego.
Gołdap to miasto o najczystszym powietrzu w Polsce. Gołdap to min. śliczne czyste jezioro leżące na skraju puszczy. Jezioro Gołdapskie, nad którym ulokowano rewelacyjną dzielnicę uzdrowiskową wraz z domem zdrojowym, tężniami solankowymi, pomostami, alejkami, ławkami, siłowniami na powietrzu. I to wszystko nowe oraz nie zniszczone (patrole policji skutecznie zniechęcają wandali i innych chuliganów Tam można wypocząć i się zrelaksować. Tam min. kuracjusze spacerują, biegają, jeżdżą na rowerach, przesiadują na ławeczkach i odpoczywają.

Jeden z mieszkańców Gołdapi, starszy jegomość zdradził mi tajemnicę, która obecnie jest też moim udziałem.
W pierwszy dzień mojego tam pobytu powiedział mi, że:

... Gołdap to miasteczko do którego nie chce się jechać, ale jak już się tu znajdziesz to trudno stąd wyjechać ....

I miał rację, potwierdzam...

Wśród tych wszystkich atrakcji położone jest Sanatorium Wital....
W przyszłym roku pojadę tam znowu.

cdn...
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Dagna »

Hm do opisu miejscowości uzdrowiskowych może przenieść.
deri123456
Posty: 2
Na forum od: 17 sty 2020 17:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: deri123456 »

Jeśli ktokolwiek pisał coś niepochlebnego na temat Sanatorium w Gołdapi pisał bzdury..
Wyżywienie bardzo dobre z możliwością doboru diety.
Pokoje zadbane i schludne. Towarzystwo wesołe. Program pobytu bardzo urozmaicony z wycieczkami również zagranicznymi oraz po województwie. Codziennie wieczorem tańce w kawiarni. Okolica urokliwa. cisza.. spokój, piękne okolice nad jeziorem.. Czyste powietrze.
Na szczególne wyróżnienie zasługuje obsługa sanatarium od recepcji przez parking i resztę personelu oraz prowadzący zabiegi terapeuci - przemili weseli ,sympatyczni ludzie poważnie traktujący swoją pracę.
Cudowni , mili, sympatyczni lekarze z poczuciem humoru z powołaniem do swojej pracy .
Współczuje jedynie obsłudze sanatrium za to kontaktu z niektórymi zmanierowanymi i zdziwaczałymi kuracjuszami wymagającymi nie wiadomo czego po pobytach w eksluzywnych rzekomo innych sanatoriach... Trzeba mieć anielską cierpliwość i spokój do takich kuracjuszy w niektórych wypadkach...
Czytając przed wyjazdem do Gołdapi opinie niektórych kuracjuszy na temat tego sanatorium i rzekomo złego wyżywienia oraz niemilej obsługi uważam że ludzie często wypisują bzdury i nie jest to potem weryfikowane w internecie np. na takich forach..... Takie osoby nie mają wdzięczności za czyjąś cierpliwość, pracę i pomoc w trakcie pobytu w sanatorium......
W wypadku sanatorium ze skierowaniem z ZUS pobyt 24 - dniowy z ponad 7 - mioma nieraz zabiegami leczniczymi dziennie i pobytem kosztowałby podejrzewam ponad 6 -7 tys zł... Ludzie mając to wszystko za darmo stawiali jakieś żądania co do warunków pobytu itd..... Pozostawię takie zachowanie bez komentarza.. Polak potrafi....niestety..
Polecam gorąco samo sanatorium jak też piękne okolice każdemu z czystym sumieniem...
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Dagna »

Dziękuję :kwiat: A zapomniałam zapytać jeszcze - te ubranko do krio to odpłatne i na zawsze dają czy wypożyczają na zabiegi? Nie mogę się jakoś dodzwonić.
TonyMontana
Posty: 2
Na forum od: 19 sty 2020 19:58

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: TonyMontana »

Witam wszystkich, mam skierowanie na 27 stycznia, czy ktoś z Białegostoku lub okolic wybiera się tam?
Mar2020
Posty: 2
Na forum od: 20 sty 2020 18:48

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Mar2020 »

Tak też z Białegostoku jadę od 27.01.2020. Mam kupiony bilet pks 12.30.
TonyMontana
Posty: 2
Na forum od: 19 sty 2020 19:58

Re: Mar2020

Post autor: TonyMontana »

Ja może będę jechał autem, ale nie jestem jeszcze pewien. Domyślam się, że biletu mie mozna zwrócić?
Jesli można wiedzieć w jakim przedziale.wiekowym jesteś?
Mar2020
Posty: 2
Na forum od: 20 sty 2020 18:48

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Mar2020 »

Tak oczywiście mam 46 lat.
ODPOWIEDZ