Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
justyna
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 19 sie 2010 20:25

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: justyna »

Witam.Ja byłam w Witalu już dwukrotnie i gdybym dostała skierowanie po raz trzeci również chętnie bym tam pojechała.Zgadzam się z opinią na temat alkoholu,że spożywany jest w dużych ilościach.Wcześniej było to bardziej kontrolowane i tacy kuracjusze wyjeżdżali do domu.Ogólnie w sanatoriach byłam już 5 razy i zapewniam,że są o wiele gorsze pod względem wyżywienia i mieszkania jak również bazy zabiegowej.Bardzo serdecznie pozdrawiam kuracjuszy ZUS z turnusu 30.06.2006-23.07.06 oraz 11.10.09-30.10.09 turnus NFZ.Życzę przyjemnego pobytu wszystkim,którzy tam się wybierają.
dobrusia
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 04 sty 2011 14:07

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: dobrusia »

Po przeczytaniu Waszych opini chyba dobrze zrobilam oddajac do NFZ skierowanie przy mnie jeszcze dwie osoby to zrobiły.Pozdrawiam
Agnes
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 321
Na forum od: 09 maja 2011 11:27
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Agnes »

Ja byłam w Witalu już 2 razy i za każdym razem było OK. Jechałam ze skierowaniem z ZUS. Co do posiłków to wybór diety (ja wybrałam 1000 ckal) i nigdy nie chodziałam głodna. Zabiegi super. Żadko które sanatorium może pochwalić się kriokomorą, a tam bez problemu każdy chętny mógł się trochę pomrozić. Nas ZUSowców za picie wyrzucali i prawidłowo. Można wypić piwko ale żeby się upić do nieprzytomności i skakać po balkonach.... no cóż my Polacy mamy to chyba już we krwi. Co do pokoju to miałam pokój (2 osob.) bez balkonu ale łazienka z prysznicem i zawsze było czyściutko i przyjemnie. Organizowano dużo wycieczek więc nie można było się nudzić. No i ta piękna plaża i jezioro. Byłam latem i zimą i oba te turnusy pod względem rehabilitacji zaliczam do udanych. Proszę się nie sugerować opiniami innych, bo każdy z nas ma inny gust i inne oczekiwania. Ja polecam Wital każdemu ze względu na super bazę zabiegową. Miłego wypoczynku i udanej rehabilitacji ;)
ulala6
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 06 mar 2011 13:04
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: ulala6 »

:D witam wszystkich właśnie wróciłam z,,Witala,, tym razem inna pora roku i byłam z ,,NFZ-u,,. Kto jedzie podreperować zdrówko , odpocząć to odpowiednie miejsce.Tylko komary ,,atakują,, Baza zabiegowa i obsługujący ją pracownicy są odpowiedni, chociaż tych z ,,zus-u,, pilnują bardziej, chodzi o wykonywanie ćwiczeń na ,,nfz,, przymykają oko- ogólnie ocena 5. Pokoje czyste byłam w 2(tylko chyba dla ,,zus-u), teraz w 3, wanna, zmiana pościeli,ręczników,sprzątanie -5. Oczywiście ocena budynku ,,A,,, budynek ,,B,, czy ,,D,, GORZEJ. Posiłki dieta 1000 )-można się najeść ,tylko kolacja dla mnie za ciężkostrawna i przy wyjeżdzie z ,,zus-u był posiłek na drogę dla nfz-u nie było chociaż wyjazd o tej samej godzinie ocena 4+,.Organizacja czasu wolnego ocena 3-,zabawy- zespół gra to samo mało urozmaicone, przerwy długie i częste, czasami szkoda tych 5zł. na wejście. kto chce się zabawić przy kieliszku to i w domu też może więc nie narzekajcie że ,,piją,, piją bardzo kto chce, nikt nikomu do gardła nie wlewa. Na koniec kontrola o 22- i cisza, można ,,odpocząć,,....albo..... kto jak woli. Mała zmiana przy wjeżdzie od razu wpłata za parking -21 dni 70zł. a nie było , każdy wjazd inny za godz. 2zł , jeszcze chyba najdroższy tam ,,klimat,,.
Ja polecam ,,Witala,, z chęcią tam się wybiorę, ze względu na bazę zabiegową. Każdy ocenia inaczej . Pozdrawiam
tess59
Posty: 1
Na forum od: 22 cze 2011 10:18

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: tess59 »

Witam
Ja jeszcze jestem w sanatorium Wital, ale już mogę napisać co zaobserwowałam. Co do samego sanatorium większych zastrzerzeń nie mam. Kuchnia dobra, panie robiące zabiegi naprawde bardzo się starają. Panie sprzątające są również bardzo miłe. Mimo tych wszystkich plusów ja juz tu nie chce wrócić. W zasadzie oprócz brzydkiej kawiarni gdzie odbywają się potańcówki nie ma innych możliwości spędzenia wolnego czasu. Wielokrotnie byłam w innych kurortach i mam porównanie. Najczęściej po zabiegach można było spedzić czas na różnych koncertach czy wystawach jak również w pijalniach wód. Tu niesety nic takiego nie ma i ludzie snują się nie wiedzac co ze soba zrobić. Jest jeszcze jedna rzecz która mnie skutecznie odstraszyła abym tu nigdy nie wróciła. Takiego motłochu jak tu zastałam to nigdzie nie widziałam. Panowie jak i niestety panie często gęsto się nie myją. Kiedy zaczynają się zabiegi i wzmaga się ruch na korytarzach po prostu smród niemytych, spoconych ciał rozchodzi się drazniąc mój nos. Nie jest to moje odosobnone odczucie , ale również moich koleżanek z pokoju. Na całe szczęście trafiły mi się koleżanki bardzo dbajace o higienę.
Mówiąc szczerze zaprzestałam nawet wychodzić w wolnych chwilach na ławeczki przed budynkiem gdyż słownicto jakim posługują się tu kuracjusze( nie wszyscy) woła o pomstę do nieba.
Nigdy również nie spotkałam się z tym że pozwalano palić papierosy na balkonach. W innym sanatorium były wywieszane kartki z prośbą aby nie palić na balkonach pod groźbą usunięcia z turnusu. Widać tu kierownictwo nie zwraca na to uwagi.
Pozostaje tylko nadzieja że w przyszłości będzie lepiej czego wszystkim życzę.
banderas
Posty: 1
Na forum od: 07 lut 2012 19:16

mroźny turnus

Post autor: banderas »

Przebywaliśmy w sanatorium wital od 13 stycznia do 3 lutego 2012.Mimo siarczystych mrozów w sanatorium było aż za gorąco.Zabiegi wspaniale zorganizowane szczególnie basen,krioterapia i hydromasaż.Wyżywienie urozmaicone i obfite.Co drugi dzień ciasto a czasem na kolację bigos lub fasolka !!! Organizatorzy wycieczek i czasu wolnego byli wspaniali szczególnie pan. Kamil.Były wyświetlane darmowe filmy,dyskoteki,dansingi i oczywiście wycieczki oraz ognisko.Zasięg sieci komórkowej w budynkach to tylko Play i Simplus. Wi-fi działało tylko w holu koło biblioteki.Byliśmy na wspaniałej wycieczce do Wilna.Zobaczyliśmy tam wiele wspaniałych rzeczy np.cerkiew,kościoły i piękną architekturę starówki.Brzuchy nas bolały w czasie jazdy od sypanych z rękawa opowieści i kawałów przez pana kamila.A przewodnik po Wilnie miał ogromna wiedzą i niesamowity humor.Oczywiście niemożna zapomnieć o sanatoryjnym psie-Miśku.
Pozdrawiamy i zachęcamy do pobytu w w tym sanatorium. Pa Pa
jaro
Posty: 1
Na forum od: 09 lut 2012 18:56

Bardzo zimny turnus !

Post autor: jaro »

Witam!
Byłem w sanatorium Wital w styczniu 2012.Dla wybierających się do tego sanatorium mam małą informacje,personel bardzo miły a nawet super!
ale jest jedno "ale" duży minus kuchnia czyli wyżywienie !!!! Uwaga porcje bardzo małe !!!! Po 7-dniach powtórka menu ! Porcje masła śladowe ! Dużo by wymieniać ....to nie tylko moja opinia ,narzekało wiele osób .Można ratować się zakupami w sklepach w Gołdapi lub zamawiać kebab i pizze ! :D
Pozdrawiam !
pogodynka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 14 lut 2012 18:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: pogodynka »

Z wielką uwaga czytam wszystkie zamieszczone przez Was posty i dziekuje :)
W kwietniu wybieram sie do tego sanatorium ( ZUS , od 16.04.2012) , a poniewaz nigdy nie byłam na wyjazdach uzdrowiskowych - dziei Waszym informacjom będe mogła jakos sie przygotować :)
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów :)
Danuta_W
Posty: 1
Na forum od: 12 mar 2012 23:30

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Danuta_W »

Witam, pragnę się podzielić swoimi wrażeniami po pobycie w tym sanatorium. NIE POLECAM, chyba że:
-lubisz miejsca gdzie "do ludzi daleko do Boga wysoko"
-biegać na zabiegi porozrzucane po różnych budynkach np. Z basenu na mróz mimo, że na stronie jest napisane że wszystko w jednym budynku
-nie uiszczenie "dobrowolnej" opłaty za telewizor skutkuje eksmisją z pokoju.
Jedzenie w wystarczających ilościach dla anorektyków i zupełnie bez smaku. Menu cykliczne, powtarzające się co tydzień.

Jedyne pozytywne wrażenie to młody i bardzo miły personel.
Jeżeli masz wybór, wybierz inne miejsce.
nik001
Posty: 2
Na forum od: 18 lut 2012 09:52

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: nik001 »

A ja tam jadę 23.03 z 3miasta wiec jak ktoś też tam się wybiera w tym terminie niech da znac

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ