Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
killertt
Posty: 4
Na forum od: 31 mar 2012 21:57

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: killertt »

Ciao! Jeśli ZUS skierował to żadnych rezerwacji nie trzeba robić bo zus to już zrobił. Tylko z tym skierowaniem (papierem który dostało się z zus, kiedy i gdzie ma się odbyć rechabilitacja) trzeba się już zgłosić do sanatorium. Dowiedziałem się jeszcze, że w soboty i niedziele nie ma żadnych zabiegów, po prostu soboty i niedziele są wolne. pozdrawiam!!!
mloda
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 13 kwie 2012 15:52

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: mloda »

Hej,dzieki ,,killertt".
Bacia
Posty: 4
Na forum od: 17 kwie 2012 22:36

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Bacia »

HEJ ! COŚ NAS MALEŃKO ZACZYNAJĄCYCH TURNUS OD 27.06.2012 ???
mloda
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 13 kwie 2012 15:52

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: mloda »

siemka,soboty i niedziele wolne?!przyjdzie umrzec nam z nudow,moze pogoda dopisze to jakis spacer po lesie sie wyklepie jak komary nie zjedza ...:P jakos to bedzie bo musi byc
ja_2
Posty: 3
Na forum od: 26 kwie 2012 12:06

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: ja_2 »

moje info o gołdapi (rozmowy telefoniczne z witalem)
- pokoje 2 i 3 osobowe (brak możliwości 1 osobowych nawet za dopłatą - przynajmniej ze skierowaniami z ZUS)
- w pokojach łazienki, telewizor (18zł/turnus), czajnik
- internet w zasadzie jeden komputer stacjonarny ale można z własnym laptopem i podobno coś tam łapie
- sieci głównie plus i play, konieczność przestawienia na ręczne wybierani sieci, żeby nie przełączał się na rosyjskie
- basenu i siłowni brak (do poćwiczenia samodzielnego a nie w ramach ćwiczeń przepisanych przez lekarza)
- przy jeziorze mala przystań i miejsce do pływania (ale V - VI to jeszcze za zimna woda)
- jakieś miejsce na rower się znajdzie
- inne rzeczy typu bilard, stół do ping ponga itp - brak

ogólnie panie nie są skłonne udzielania informacji i rozmów powyżej 1 min. uzyskanie powyższych danych zajęło mi 3 telefony ;)
Awatar użytkownika
seweras
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 53
Na forum od: 13 sty 2012 13:12
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: seweras »

Witam ja tez będę w Gołdapi w sanatorium od 27 czerwca jestem z okolic Warszawy podobno specjalny autobus z Warszawy jedzie z kuracjuszami mam nadzieje że będzie fajna pogoda ,słyszałem że jest tam dość ostra dyscyplina hehe a ja jestem człwiekiem dość rozrywkowym ale grzecznym mam nadzieję że na walizkach nie wyjadę
Lilith
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 01 kwie 2012 16:04

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Lilith »

ja_2 pisze:moje info o gołdapi (rozmowy telefoniczne z witalem)
- pokoje 2 i 3 osobowe (brak możliwości 1 osobowych nawet za dopłatą - przynajmniej ze skierowaniami z ZUS)
- w pokojach łazienki, telewizor (18zł/turnus), czajnik
- internet w zasadzie jeden komputer stacjonarny ale można z własnym laptopem i podobno coś tam łapie
- sieci głównie plus i play, konieczność przestawienia na ręczne wybierani sieci, żeby nie przełączał się na rosyjskie
- basenu i siłowni brak (do poćwiczenia samodzielnego a nie w ramach ćwiczeń przepisanych przez lekarza)
- przy jeziorze mala przystań i miejsce do pływania (ale V - VI to jeszcze za zimna woda)
- jakieś miejsce na rower się znajdzie
- inne rzeczy typu bilard, stół do ping ponga itp - brak

ogólnie panie nie są skłonne udzielania informacji i rozmów powyżej 1 min. uzyskanie powyższych danych zajęło mi 3 telefony ;)
nieprawda, basen jest i zajęcia na nim super, moja rada: tuż po przyjeździe przestawić telefony na ręczne wybierani sieci, już pierwsza rozmowa może słono kosztować -( rosyjska sieć czyni rozmowy baaardzo kosztownymi, niezoriętowani dzwoniąc do domu tuż po dotarciu na miejsce stracili kwoty przeznaczone na rozmowy na cały turnus
maryfw
Posty: 2
Na forum od: 01 maja 2012 03:43

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: maryfw »

Wiecie może czy basen jest chlorowany i czy są jakieś konsekwencje dla kuracjusza skierowanego przez zus jeśli nie będzie korzystał z basenu miomo zaleceń lekarza?
maryfw
Posty: 2
Na forum od: 01 maja 2012 03:43

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: maryfw »

Możecie opisać jak wygląda pierwszy dzień w sanatorium? Po przyjezdzie na miejsce jest troche czasu na odpoczynek,kąpiel? Tego samego dnia jest rozmawia się z lekarzem?
Bacia
Posty: 4
Na forum od: 17 kwie 2012 22:36

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Bacia »

PO PRZYBYCIU DO SANATORIUM TRZEBA UDAĆ SIĘ DO RECEPCJI , POTEM DO PIELĘGNIAREK , DOSTAJEMY KLUCZE DO POKOJU , PÓŹNIEJ WIZYTA U LEKARZA , WYZNACZA ZABIEGI , KTÓRE WYKONYWANE SĄ PO 2-3 DNIACH - CZAS NA ZAAKLIMATYZOWANIE SIĘ ,CODZIENNIE POBUDKA KOŁO 7 , A WIECZOREM O 22 WIZYTA PIELĘGNIAREK W CELU SPRAWDZENIA CZY WSZYSCY SĄ W SWOICH POKOJACH. Z ALKOHOLEM TRZEBA UWAŻAĆ , BO JAK WYCZUJĄ TO ODSYŁAJĄ DO DOMKU , A KOSZT POBYTU W SANATORIUM POKRYWA " KURACJUSZ " , TROCHĘ DROGA IMPREZA , OCZYWIŚCIE DO ZUS TEŻ ODPOWIEDNIA ADNOTACJA ZOSTAJE WYSŁANA . W WIELKIM SKRÓCIE TO TYLE .... MÓDLMY SIĘ O POGODĘ OD 27.06. A JAKOŚ TO BĘDZIE !!!
ODPOWIEDZ