Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4928
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: alutka 114 »

O kurczątko, ja miałam piątkę z matematyki ( wtedy szóstek nie było) a do sześciu nie zliczyłam :lol:
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14539
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: ANDY12345 »

Chyba podwójne oczy miałem :lol: ... u mnie tylko ze sprawowania były szóstki :roll:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

Witajcie drodzy czytelnicy. :serce: :lol:
Jestem i mogę nadawać. Jak na dzisiejszy dzień. kiedy następuje wymiana prawie 200-tu kuracjuszy z 500-set to jest tutaj spory reżim.Najpierw w drzwiach oczekiwanie na wypełnienie ankiety w sprawie możliwości kontaktu z osobą zarażoną.Potem mierzenie temperatury takim fajnym aparatem umocowanym do ściany z kamerką. Myślałam że to jakiś casting. do filmu..hihi.Potem dopiero przydział pokoju.Niestety miałam pecha i dostaliśmy w budynku mocno odległym od głównejj części tzw.A.Jestem w części D...jak...d...pa.Pokój dwuosobowy wielkości ok.3m×5.Przedpokoj z garderobą dość przestrzenny i spora łazienka z prysznicem.Niestety zapach starości czuć. Głównie z łazienki. Sedes wymaga solidnego czyszczenia z kamienia.Czajnik również :( Są 4-ry budynki.A B C D.Mimo że doba rozpoczyna się o 14-tej...już o 13.30 dostaliśmy obiad.Bardzo sprawnie przeszła wizyta u pielęgniarki i lekarza.Są tu 3 profile.reumatologia.kardiologia i psychosomatyka.
Wszelkie imprezy w zabytkowej kawiarni niestety są odwołane.Zero dyskotek i dancingów.Karaoke chyba również nie ma chociaż nie wymieniono na ogłoszeniu.Było kiedyś najfajniejsze.Wycieczek objazdowych również zero.Jedynie jest wycieczka po terenie ośrodka( raz w tygodniu) po okolicznych ruinach bunkrów w cenie 2 zł.Dawniej oprowadzał to fizjoterapeuta...teraz nie wiem.Internet jest bezpłatny w kawiarence internetowej w budynku A tuż przy bibliotece.Można tam również wypożyczyć różne gry .
Tv nie oplacalismy a kilka programów mamy.Fart? :roll: :?: Telewizor stary..z grubym tyłem.W wyposażeniu dwa dość zapuszczone kubki.łyżeczki i taca.
Kawiarnia na 80 osób zionie pustką.Do kupienia piwo.kawy w różnych postaciach i inne postawowe artykuły.
Są do wypożyczenia rowery w cenie 5 zł /godz.
Grzyby można suszyć w kotłowni.Można je przynosić w godz.16-18.nanizane na sznureczki.

Na dziś tyle info.. :D
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4928
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: alutka 114 »

Dusiu życzę Wam pięknej pogody i trafionych zabiegów, odpoczywajcie i ładujcie baterie :D
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: dani888 »

Oj Dusiu , gdzieś Ty trafiła słoneczko ? A poważnie , musiał być ten budynek D ? Na czym właściwie to polega ? Ale dziś przyjazd więc pewnie więcej nam napiszesz później .
Będziemy czytelnikami ale i komentatorami , nie myśl sobie :lol: :lol: ;) .
Dalsze relacje będą mile widziane i nie wymiguj się tym , że w Waszym budynku nie ma zasięgu :D .
Ok , dziś już nie męczę , jutro niedziela , dzień bez zabiegów więc odpoczywajcie .
Od poniedziałku zacznie się.... Pozdrawiam cieplutko :serce: :kwiat: :D , do miłego .
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14539
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: ANDY12345 »

Duszyczko sygnał TV pewnie został po poprzednim lokatorze, jak sobie nie zapomną to pójdzie technik i Ci ją wyłączy :( .
No to na zabiegi będziesz chodzić zabiegana :lol: ... na posiłki też, dobrze że chociaż grzybki możecie suszyć to jak znalazł będzie na święta , zwłaszcza że coraz więcej widzę na placu to i w lesie powinny być :) .
Miłego dnia i korzystajcie :)
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24606
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: ewasz »

Dusiu trzymaj się, myśl pozytywnie a będzie dobrze, pozdrawiam 🤗
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

Cd....Z tajnych żródeł wiem.że w dobie Covid 19 nie ma tu pełnego obłożenia.Moce przerobowe to ok.600 osób. Aktualnie jest ok.300 ludków.Pakowanie ludzi do roznych budynków zależy chyba od tego.że jesli mają problemy z nogami...to do budynków z windą ( A B)Nogi zdrowe mogą dreptać po schodach.(C i D)W budynku C są typu duo..Jedna łazienka chyba na 2 pokoje..
Parking płatny 130 zł na 21 dni...150 za 24 dni 170 zl za 28 dni..1 dzień 10 zł.
Z tv nie jestem szczęściarą niestety. :( Jest tu taka technika.Nie płacisz na początku tylko w około 2-gim tygodniu za wszystko.Dostaje się pierwszego dnia szczegółowy regulamin z naciskiem na dokładne przeczytanie.Pisze tam.że jeśli nie chcesz mieć tv to trzeba od razu zgłosić.W przeciwnym razie będzie to uznawane jako zgoda jego posiadania i razem z innymi opłatami będzie to naliczone.
Obok tężni widać że powstaje fajny basen kryty.Będzie perełką kuracjuszom.Z sanatoryjnego basenu w czasie wolnym niestety nie można korzystać.
Zabiegi małżeństwom są fajnie rozpisane. Wraz z mężem będziemy mieć w tym samym czasie zawsze.I bardzo podobne.Nie zauważyłam zajęć typu gimnastyka na sali.Nastawiłam się na więcej ruchu. Ani mi.ani mężowi nie polecono jak to zwykle bywa.
Na spacer do lasu wskazane jest posiadanie dowodu osobistego. Straż graniczna w kazdej chwili może wylegitymować.Dziś w tej kwestii upewniłam się potwierdzeniem tego przez same strazniczki.
Grzybów w lesie jest sporo...Nawet namierzyłam chronionego.luksusowego smardza...Chociaż popatrzeć warto.
Zasieg niestety tylko ma w budynku głównym A i w B tylko Plus...reszta sieci musi zapomnieć o rozmowach na live ze znajomymi.Wi-fi jakiekolwiek tak samo niestety.
Na dziś tyle ..
Pozdraqiam czytelników serdecznie.😘
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24606
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: ewasz »

Fajnie, że zdajesz nam relacje, będą bardzo pomocne innym kuracjuszom wyjeżdżającym do tego ośrodka. Super :D
Odnośnie do zasięgu to warto zainstalować WhatsApp lub Messengera i przez te komunikatory się porozumiewać. To chyba jedyna możliwość by mieć kontakt z bliskimi.
Pozdrawiam :D
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14539
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: ANDY12345 »

Dusiu to bardzo dziwne że to ja mam zgłaszać że nie chcę tv :roll: , a czy jak mi się nie chce siku to też mam płacić za szalet ? :lol:
A czy jak wejdziesz do sklepu i nic nie kupisz to też masz płacić ? nie wydaje mi się że to jest prawne, regulamin to nie transakcja i jeszcze w dodatku wiązana :o .
Zbieraj grzybki i kuruj się, niech pogoda Ci dopisuje :)
ODPOWIEDZ