Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: basiat »

Kika2019 pisze: 19 cze 2019 19:56
mj49 pisze: 26 kwie 2019 12:11 Hej....A może ktoś jest, kto się wybiera 20.06. :)
Hejka ja wybieram się 22 czerwca mam zamiar zabrać rower będziesz na miejscu szybciej czy możesz zorientować się czy jest tam jakieś miejsce gdzie można to trzymać bo może nie ma sensu bo brać nie chce sobie zrobić kłopotu. Z góry dziękuję.
Kika, na moim turnusie sporo osób mialo swoje rowery. Stały przed budynkiem zapięte przy wszystkich możliwych barierkach np. przy schodach wejściowych...
Kika2019
Posty: 2
Na forum od: 19 cze 2019 19:46

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Kika2019 »

Dziekuje da odpowiedź powiem szczerze że myślałam że jest jakieś bezpieczniejsze miejsce no ale skoro innym nie zginęły to pewnie tez tak zrobię w najgorszym wypadku będę trzymała w samochodzie. 😊
nestts85
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 21 cze 2019 13:47

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: nestts85 »

Hej a jest ktoś to jedzie w październiku albo był już kiedyś w październiku. Bo ja ostatnio byłam w kwietniu i pogoda była super a w październiku nie wiem czego się spodziewać
nestts85
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 21 cze 2019 13:47

Senatorium Gołdap. Październik.

Post autor: nestts85 »

Hej kochani kto jedzie do Gołdapi w Październiku 2019
Awatar użytkownika
Matisamanatura
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 27 cze 2019 19:02
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Matisamanatura »

Witaj :) Z Tej Strony Mateusz. Mój pobyt zaczynać będę od 27 lipca i ciekaw jestem jak tam będzie,ale po przeczytaniu tego co napisałaś jestem spokojniejszy ;)
Myślę,że wyjazd będzie udany :)
A nie wiesz jak tam jest z parkingiem ?
Awatar użytkownika
Matisamanatura
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 27 cze 2019 19:02
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Matisamanatura »

AgatkaGdynia pisze: 03 maja 2019 12:37 Witajcie ja właśnie dostałam z zus prewencyjny wyjazd od 27 lipca 2019 😉😆☀️może ktoś dostał również ten termin. Jadę z Gdyni. Pozdr Agata
Cześć Agatko Będę tam od 27 lipca jak i Ty ;) Ciekaw jestem jak tam jest
Jak będzie ładna pogoda to i na rower wodny Ciekawe :)
Pozdrawiam Mateusz
forumowicz

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: forumowicz »

basiat pisze: 20 cze 2019 15:08 Wczoraj wróciłam z Gołdapi. Byłam na turnusie 24-dniowym z ZUS.
W zasadzie dużo informacji można wyczytać ze stron internetowych, dlatego moja opinia będzie krótka.
Nie będę się rozpisywać o tym, że uzdrowisko położone jest w miejscu z najczystszym powietrzem w Polsce i jest otoczone pięknymi lasami.
W odległości ok 1200 m znajduje się nowopowstała "dzielnica" uzdrowiskowa z najnowszymi w Polsce tężniami solankowymi, pijalnią wód mineralnych i leczniczych oraz grotą solną.W sąsiedztwie zadbane tereny zielone, oraz jezioro, do którego prowadzi ładny pomost.Obok tężni jest siłownia na powietrzu, z której często kuracjusze korzystali już na porannym ( jeszcze przed śniadaniem) spacerze do tężni.
Ale wróćmy do samego sanatorium. W jego skład wchodzą budynki A<B<C<D.
Budynek główny A - największy - oferuje wszystkie zabiegi w jednym miejscu, jadalnię i pokoje.Moim zdaniem najwięcej jest trójek( wszystkie są z balkonami), dwójki bez balkonów- bardzo małe ( choć wiem, że kilka było z balkonem i wyglądały jak trójki) no i pokoje pojedyncze- ale usytuowanie ich na poddaszu z oknem dachowym przy obecnej pogodzie ........... :? :(
Domyślam się, że wcześniej pokoje trzyosobowe były przeznaczone dla dwóch osób. Wynika to zresztą z informacji powieszonej przy pokoju pielęgniarek :shock: Więc w teorii to dwójki, a w praktyce trójki ;)
Trochę tego nie rozumiem.......
Ja mieszkałam w trójce i miałam więcej miejsca niż w typowej dwójce.Mankamentem trójek są wszechobecne jeszcze wanny :?
Budynek B( dużo mniejszy) nazwany szpitalem, szpitalem nie jest. Tam mieszkają kuracjusze po leczeniu szpitalnym, przeważnie ci, którzy mieli "przygody" kardiologiczne.
Budynki C i D- zupełnie niewielkie, szczerze mówiąc nie dotarłam do informacji, kto w nich przebywa.
Jeśli chodzi o zabiegi, mogę stwierdzić że jest ich dużo, są różnorodne, dopasowane i dobrze prowadzone przez rehabilitantów. Młodzi ludzie, otwarci na prośby i potrzeby kuracjuszy, zawsze mili, uśmiechnięci, służący wszelką pomocą. Sale do rehabilitacji są duże i dobrze wyposażone.
Przewidziano 3-4 wizyty lekarskie. Lekarze przyjaźni, zmieniali według potrzeb zabiegi lub dodawali inne.
Sanatorium ma obowiązujące godziny ;) 22.00- 6.00.
Jeśli nie ma potrzeby, wizyt pań pielęgniarek w pokojach nie ma.Ale "obchody" po korytarzach są.Wystarczy zachować kulturę i niegłośną rozmowę po 22.00 , a wszystko jest ok.
Wyżywienie jest smaczne, choć słyszałam różne głosy.Zawsze się dziwię, co ci krytykujący jedzą w domu :shock: Zupy smaczne i bez ograniczeń, drugie dania różne i też smaczne, często uzupełniane owocem, ciastem, jogurtem.Do wyboru trzy diety : normalna, lekkostrawna i 1000 cal.
Personel sprzątający - to bardzo miłe, grzeczne i sympatyczne panie.Dbały o czystość, wymieniały 1 raz pościel, a ręczniki ( 1 duży i 1 mały), w zasadzie, jak była taka potrzeba.
Zadbano również o rozrywkę dla kuracjuszy. Wycieczki autokarowe - bliższe i dalsze np. do Wilna, piesze po okolicy, filmy wyświetlane w sali konferencyjnej, spotkania z ciekawymi ludźmi, biblioteka, wypożyczalnia sprzętu sportowego i gier, rowery ( trochę słabe, ale jeżdżące :lol: ). Spod samego sanatorium kursował bus do Gołdapi - 3 zł.
No i oczywiście należy wspomnieć o kawiarni, gdzie można było wypić kawkę, napoje zimne ;) oraz zakupić np prasę, środki czystości, kosmetyki, słodycze i inne drobiazgi.A wieczorami do wyboru: dancingi 3 razy w tygodniu, 2 razy karaoke z tańcami,2 razy tańce przy muzyce mechanicznej.
To tyle o sanatorium.
Dodam, że w odległości 500 m znajduje się kompleks wypoczynkowy Leśny Zakątek, z którego może korzystać każdy.( Ktoś na forum już o tym miejscu pisał). Chodziliśmy tam na plażę, korzystaliśmy ze sprzętu pływającego, raz załapaliśmy się na fajną imprezę na początek sezonu letniego.
Jadąc do Gołdapi miałam rózne myli, trochę nawet się bałam tego wyjazdu, bo czytałam i słyszałam różne opinie. Teraz mogę powiedzieć, że było wspaniale. :!: :!: Polecam Gołdap :serce:

Bardzo rzadko cytuję tak duży post ale widzę , że zaginął gdzieś, a jest ważny .

Basiu solidna dawka wiedzy o ośrodku - bardzo Ci dziękuję :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: andrzej1955 »

Rzeczywiście Solidna i Bardzo Wartościowa Opinia-Wyczerpująca we wszystkich możliwych zagadnieniach pobytowych i Należą Się Serdeczne Podziękowania co niniejszym Czynię,Pozdrawiam :kwiat: :kwiat: :kwiat:
MAnty
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 23 sty 2017 15:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: MAnty »

sama prawda , to super miejsce ;)
Awatar użytkownika
AgatkaGdynia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 03 maja 2019 12:26
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: AgatkaGdynia »

Matisamanatura pisze: 27 cze 2019 19:16 Witaj :) Z Tej Strony Mateusz. Mój pobyt zaczynać będę od 27 lipca i ciekaw jestem jak tam będzie,ale po przeczytaniu tego co napisałaś jestem spokojniejszy ;)
Myślę,że wyjazd będzie udany :)
A nie wiesz jak tam jest z parkingiem ?
.. Witaj Mateusz więc miło mi Cię poznać :)) ja też jestem bardzo ciekawa jak tam jest.. Skąd będziesz jechał..
Pozdr
Agata
ODPOWIEDZ