Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

Posiłki są tam smaczne.Ogólna dieta jest w sumie lekkostrawna.Miłośnikom typowego schabowego może nie pasować. Jest kilka diet.W tym jedna 1000 calorii chętnym do zadbania o sylwetkę.Ludzie chudną w ciągu turnusu na tej diecie ok.3 kg.Oczywiscie bez podjadania.Są również podawane tam deserki typu kisiel.budyń czy przez nich pieczone ciasta czy bułeczki.To jest ewenementem w ośrodkach tego typu.Panowie niestety jak to zwykle bywa kursują do miasteczka po kabanosy .śledzie .kaszankę.boczek i metkę tatarską. :D Podstawowe artykuły można kupić w kawiarni lecz są tam bardzo drogie.Był tam również przed wjazdem do ośrodka mały sklepik z różnościami .Niestety pod koniec roku 2018 spłonął. Nie wiem czy odbudowano :?: .:D
Na pochwałę zasługuje pomysł z zakupem leków. W recepcji składa się przed śniadaniem zamówienie na lek lub wydaje receptę a po obiedzie już lek jest do odebrania.W niezłych cenach.
Zabiegi bardzo zróżnicowane. Z basenem i kriokomorą włącznie.Solidne z miłym personelem.
Moje zastrzeżenia to nieujednolicony standard pokoi.Są stare -w paskudnym stanie i nowe-godne polecenia.Jedyną rozrywką jest kawiarnia bez klimatyzacji (pomieszczenie z ciekawą historią).Pokazy pieczenia sękacza.zumba chętnym .ognisko z muzyką na żywo i pokazem tańca z ogniem oraz wycieczki po okolicy i wyjazdowe.
Połączenia telefoniczne masakra.Tylko Plus jako-tako ma zasięg.
Wi-fi tylko przy bibliotece w tzw.kafejce.Tam również można wypożyczać książki i różne gry planszowe.Również skorzystać z komputera jesli ktoś potrzebuje.
Miłośnikom ciszy-sielanka....Są tam bywalcy co komercyjnie przyjeżdżają po 6- 8 razy.Mają spore zniżki. Spacery do sporej tężni nad jeziorem są codziennoscią.Tam też jest siłownia na swieżym powietrzu.
Osobom z werwą może być nudno.Wtedy sprawdzają się wyjazdy do Gołdapi. Tam jak Artur opisał.Basen.Matrioszka.Wieża ciśnień. Piękna góra. U Jędrusia i kawiarenki z niezłym ciastem.Kobiety mają raj w sklepach z tekstyliami.Dobry towar i niskie ceny.
Tak to widziałam ja....Duszyczka. ;) Pozdrawiam. :kwiat:
Staruszka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 20 lut 2019 07:11

Gołdap jak wam tem marcowi kuracjusze czas upływa

Post autor: Staruszka »

Jak wam tak marcowi kuracjusze czas upływa :)
Może jakieś rady dla koleżeństwa ktore przyjedzie w kwietniu.
Jak wygląda zakwaterowania kto pierwszy ten lepszy, :( w ktorych pokojach można złapać zasięg wf i jakie zabiegi polecacie po operacji kręgosłupa
Czy lekarze są w porządku?
Pozdrawiam staruszka :( :(
Staruszka
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 20 lut 2019 07:11

Re: Gołdap jak wam tem marcowi kuracjusze czas upływa

Post autor: Staruszka »

Czekam na pomocne rady :D :serce:
Pozdrawiam i miłego pobytu życzę :)
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Gwiazdka »

Witam,ja też śledzę jakieś porady... Ale coś cisza w Gołdapi 😜. Ja jadę w maju. Miłego pobytu życzę.
Monia797
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 12 lut 2019 16:05
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Monia797 »

Właśnie mam pytanko. Czy przypadkiem w pokojach gdzieś bliżej biblioteki nie łapie wi-fi?
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

Gwiazdko....
Jeśli chcesz mieć basen.to koniecznie zabierz z domu czepek (może być dzianinowy) i jakiś szlafrok .To ułatwi sporo funkcjonowanie.
Koniecznie załatwić sprawę z romingiem.Pewnie już o tym czytałaś. Zasięg ma tylko jako-tako Plus w budynku.Pozostałe sieci można powiedzieć że zerowy.Jeśli masz telefon inną sieć to zaopatrz się w kartę z plusa na ten czas.Inaczej aby z kimś pogadać będziesz musiała biegać po całym terenie na zewnątrz i do wszystkich oddzwaniać.Nawet sms-sy czy powiadomienia nie dochodzą.
Pokoje widziałam 2-ki i 3-ki.Stan bardzo rożny. Od ładnych w nowych skrzydlach.przez te trochę wyremontowane na parterze i pierwszym piętrze w budynku A .po tragiczne na wyższych kondygnacjach.Są w nielicznej ilości z prysznicami. Reszta z wannami.Jak coś nie tak. to proś o wymiamę.W pokojach są ręczniki.Po 3 szt.(1 duży i 2 małe) Z wi-fi nic nie wykombinujesz..Chyba że tylko w pokojach przylegających do biblioteki. Stanu ich nie znam.Przy bibliitece jest sporo foteli i stolików.Spokojnie można tam sobie przesiadywać.Ludzie siedzą nawet nocą w szlafrokach po obchodzie.Miejsca sporo. Jak coś to nawet na schodkach można posiedzieć w necie.Czasami jest zasięg piętro wyżej na korytarzu.Niestety pokoje tam są nieciekawe.
Wykupienie leków w dobrej cenie zalatwia tam recepcja.Dajesz receptę lub kartkę przed sniadaniem co chcesz rano i po obiedzie juz jest.Płacisz przy odbiorze.Chyba o tym pisałam już. :roll:
Tak było październik 2017.Myślę. że za dużo nie zmieniło się od tej pory.500 ludzi jednocześnie. Zabiegów fuul.Lekarze jak to z ludźmi. ...różni byli.Jedzenie ok.
Trzeba śledzić na tablicach info .najlepiej przy recepcji.Ośrodek stara się jak może aby zorganizować różne rozrywki.Wycieczki po okolicy ośrodka (ciekawa historia budynkow i okolicy z czasów 2-giej wojny w namacalnymi dowodami.)Cena chyba 5 zl.Zajęcia zumby bezpłatne. Pokaz pieczenia sękacza z degustacją ciepłego i możliwością zakupu do domu.Wycieczki inne.Polecam ognisko przy muzyce na żywo.z kielbaskami i pokazem tańca z ogniem jesli będzie.
Ogólną spożywkę w razie potrzeby można kupić w kawiarni.Jest tam b.drogo.Polecam przyjazd autobusem spod ośrodka do miasteczka.Rozkład jazdy jest na tablicy info.Tam mozna zjesc regionalne potrawy smacznie i niedrogo.Zrobic dobre i tanie zakupy.Odwiedzić Piękną Gorę lub Wierzę Ciśnień z kafejkami na górze.
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Gwiazdka »

Dziękuję ślicznie za porady. Telefon mam w t-mobile. Ale wiem że z Wi-Fi w sanatoriach jest problem. Dlatego oblega się korytarze, tan gdzie jest 🤣. Zastanawiam się nad pokojem jedynka, czy tam są. I czy da radę załatwić. A te wyremontowane gdzie sa? Podobnierz jest tam piękna okolica, lasy... Lubię spacery.
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Gwiazdka »

Na decyzji mam budynek A.
Awatar użytkownika
piave
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 63
Na forum od: 07 sie 2016 22:37
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: piave »

Witam. Ja mam skierowanie z NFZ-u od 18 maja .Też interesują mnie jedynki, dzwoniłam i rozmawiałam. :D Podobno są na poddaszu w budynku A ale jak wynika z opisu- nie są wyremontowane. :roll: . Te opinie nie są najlepsze , jednak termin jest dobry. Są podobno wycieczki do Wilna. Z drugiej strony czy pokoje są najważniejsze? aby było czysto a to zależy też od nas. Podobno teren zalesiony a do miasteczka można dojechać. Biorę rower do auta i oby była pogoda. :kwiat:
forumowicz

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: forumowicz »

piave, pokoje są ważne nawet bardzo. Pewno że jadąc w maju ne będziesz tam siedział/a na okrągło ale kiedyś musisz tam pobyć . No i z łazienki skorzystać i z łózka. Więc istotne jest aby łazienka była w przyzwoitym stanie. I materac na łóżku też. Bez pleśni, zanieczyszczeń i innych śladów zużycia. No i ogólnie ma być czysto a z tym bywa różnie. Zwłaszcza jak w pokojach jest wykładzina dywanowa z tam chyba jest.
ODPOWIEDZ