Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

Adiadi89 pisze: 29 wrz 2020 13:27 Powiedzcie, pod jaki numer tam się można dodzwonić. Numer że skierowania ZUS chyba wyłączony, podane na stronie też lub nie odbierają. Od 2 tygodni próbuje się dodzwonić i nic. Swoją drogą czy ktoś wybiera się z prewencji na turnus 29 października?
Jutro zapytam w recepcji...Ciekawa jestem co powiedzą. :D
Awatar użytkownika
Princi
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 27711
Na forum od: 17 cze 2014 16:28
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Princi »

Duszyczko przeczytałam wszystko z zapartym tchem .....dziekuję i czekam na więcej :) :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: dani888 »

Witajcie . Czekam i ja :D .
Hm..policja nawet ? O jacie ! Ale jesień w końcu , sezon grypowy rozpoczął się przecież , nie musi być korona :roll: , ale Dusiu uważaj na siebie :serce: .
Pozdrawiam wszystkich :kwiat: :serce: ;) .
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

Przepraszam. ..jeszcze nie zapytałam o ten numer . :oops: :serce:
Akcja Covid 19 jest ustabilizowana.1 osoba miała test negatywny ale wróciła do domu bo żle czuła się. Druga również wróciła z powodu choroby męża w domu.W tej chwili czujni kuracjusze wyszukują i liczą wolne miejsca przy stołach.Drogą dedukcji podejrzewa siekwarantannę osób cierpiących na katar..Jest takich smarkaczy dość sporo. :mrgreen:
Zgodnie ze wcześniejszymi dyskusjami na ten temat...Nie warto jest o tej porze roku brać zabiegów mokrych w innych budynkach co jest lokum.
Dziś ruszyła wycieczka do Stańczyk z mostami i piękną wierzą widokową o ciekawej konstrukcji.Nowa budowla warta uwagi.Sam teren mostów jest bardzo piękny.Rzeczka przepływająca pod mostem i pagórkowy teren to uczta oczom.Wstęp na most 8 zł.Wycieczka kosztuje chyba 35 zł.Mieści się to 26 km od Gołdapi.Jesli ktoś jest autem.to warto przemyśleć własną podróż.
Również jest wycieczka do Piramidy. w Rapie plus jakiś tam kościół.Cena 45 zł.
W Gołdapi oczywiście polecam restaurację Matrioszka i niesmiertetnie pyszne rosyjskie danie o nazwie" Szczi"Nie mam takiej czcionki rosyjskiej. To tylko jedna litera rosyjskiego alfabetu a wiele odczuć kubkom smakowym.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14527
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: ANDY12345 »

LLlj coś takiego? :lol:
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

Cdn.Mają opodal tężni nieziemski plac zabaw małym i dużym.Ogromny i pełen różnych niespodzianek.Powstało to chyba tego roku.Ogromny teren i wszystko nowe.Codziennie rano dezynfekowane.
W kwestii zakwaterowań nie polecam Witala osobom powyżej 190 cm wzrostu.Męczarnia...Łóżka są 2 merowe.
W soboty o godz.19.30 są msze w sali konferencyjnej oraz chyba 2x w tygodniu tak samo są wyświetlane na fajne filmy.Takie kino pod dachem.
Codziennie po kolacji do budynków podchodzą lisy i prowadzą walkę z 3-ema kotami.Stałymi kuracjuszami tego sanatorium. Walka oczywiście jest o miskę.Czasami koty dzielą się z nimi.Lisy zachowują się wobec ludzi bardzo pokojowo...
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24605
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: ewasz »

Dusiu, bo lis to nie człowiek, karmiącej ręki nie gryzie ...
JOLKAB
Posty: 4
Na forum od: 14 maja 2018 08:42

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: JOLKAB »

Adiadi89 pisze: 29 wrz 2020 13:27 Powiedzcie, pod jaki numer tam się można dodzwonić. Numer że skierowania ZUS chyba wyłączony, podane na stronie też lub nie odbierają. Od 2 tygodni próbuje się dodzwonić i nic. Swoją drogą czy ktoś wybiera się z prewencji na turnus 29 października?
Mam skierowanie od 31 października
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

cd....Do Witala i z Witala są specjalne autobusy które na stronie ośrodka można zarezerwować.Jeżdżą one na trasie Z Gołdapi do Olecka.Ełku.Olsztyna.Białegostoku. Warszawy i Łodzi .Oczywiście również do tych miejscowości będących na trasie.
Niestety deserów w rodzaju wypieków własnych jest brak teraz.Dwukrotnie dostaliśmy do obiadku arbuza i raz jabłuszko.Diet tym razem za dużo nie wytropiłam.Tylko ogólna i lekkostrawna która mało różni się od ogólnej która również opiera się na daniach lekkostrawnych......
Wizyt do lekarza jest baaardzo dużo. Praktycznie 2 razy w tygodniu.Za kazdyn razem można coś zmienić w zabiegach.
W kwestii maseczek również w ośrodku można je otrzymać gratis.....
Adiadi89
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 16 wrz 2020 11:49
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Adiadi89 »

Duszyczka a jaka rozpiętość wieku wśród pensjonariuszy. Mam 31 lat i dzwoniąc pytałem czy można zakwaterować mnie z kimś w podobnym wieku, niestety wszystko w dniu przyjazdu.
ODPOWIEDZ