Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Jacko
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 19 lis 2018 22:07
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Jacko »

Monia75 pisze: 30 gru 2018 23:51 O widzisz to nie wiedziałam że na L4 wysyłają do sanatorium. Ja jestem już na świadczeniu rehabilitacyjnym L 4 to już mam za sobą.
bo to zależy od sytuacji. Jeśli jest możliwość korzystania z L4 to w tych ramach można skorzystać z takiej rehabilitacji uzdrowiskowej. Jak skończy się okres zasiłkowy, czyli możliwość korzystania z L4, wtedy pozostaje świadczenie rehabilitacyjne, albo np. w przypadku nauczycieli urlop dla poratowania zdrowia.

Znam ramy prawne, bo w tym siedzę :-)
Monia75
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 29 gru 2018 20:54

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Monia75 »

Dobrze to już się nie madruje :D
Awatar użytkownika
Jacko
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 19 lis 2018 22:07
Oddział NFZ: Lubelski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Jacko »

W samym skierowaniu napisali, że jeśli nie mogę w wyznaczonym terminie pojechać na rehabilitację to muszę ZUS uprzejmie o tym donieść. Telefonicznie zresztą :-)
Monia75
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 29 gru 2018 20:54

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Monia75 »

Ale wówczas jest ryzyko że mogą Ci zabrać hajs ponieważ oni wychodzą z założenia że jesteś chory i płacą Ci za nie pracowanie tylko za leczenie więc masz czas . No nie wiem sama . Osobiście chyba balabym się ryzykować. Mi też ten 29 nie pasuje ale cóż mam zrobić. Ani termin ani odległość. Ale jadę to i tak bliżej niż byłam w 2010 roku w Dziwnówku.
jaGosia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 28 gru 2018 12:44
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: jaGosia »

ja w innej sytuacji, już po 182 dniach, po świadczeniu, od listopada dostałam rentę na krótki okres i w ramach sanatorium zus
jaGosia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 16
Na forum od: 28 gru 2018 12:44
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: jaGosia »

jestem tu 4 dzień i widzę, że nikt nie jedzie od 05.01.19. wcale mnie to nie cieszy
Monia75
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 29 gru 2018 20:54

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Monia75 »

Dzwonię do zusu . Spróbuję sobie przełożyć na piąty styczeń albo na gdzieś bliżej ta odległość mnie przeraża
Monia75
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 35
Na forum od: 29 gru 2018 20:54

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Monia75 »

Nie dało się przełożyć bo od piątego to jedzie turnus na inne schorzenie . Na układ krążenia jest to jedyny możliwy termin . Pani była chętna by przełożyć ale nie ma.mozliwosci . Zapisałam się na autokar :D
DOWTEL
Posty: 2
Na forum od: 03 sty 2019 00:20
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: DOWTEL »

Witam, jadę do Vitala od 05.01.2019. Z okolic Warszawy.. :)
DOWTEL
Posty: 2
Na forum od: 03 sty 2019 00:20
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: DOWTEL »

jaGosia pisze: 31 gru 2018 09:10 ja w innej sytuacji, już po 182 dniach, po świadczeniu, od listopada dostałam rentę na krótki okres i w ramach sanatorium zus
Ja ten sam scenariusz
ODPOWIEDZ