Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
p-siak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1690
Na forum od: 04 cze 2013 20:36

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: p-siak »

Zadzwoń tam,zapytaj o diety. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tanganika
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 127
Na forum od: 01 lis 2013 10:48
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: tanganika »

Witam :kwiat:. Diety są jak w każdym sanatorium. Korzystałam z diety lekkostrawnej w 2018. Jednak panie kucharki piekły ciasta i zdarzały się bardziej trudno strawne produkty . Byla też dieta 1000 kcal. Gołdap to region preferujący kuchnię wschodnią, więc czasem zdarzają się niespodzianki. Ogólnie, nie narzekalam. Pozdrswiam i życzę milego pobytu w Witalu.
Awatar użytkownika
+dobek1412
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 56
Na forum od: 05 lut 2019 22:27
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: HOTEL Olecko

Post autor: +dobek1412 »

dani888 pisze: 16 gru 2019 20:44 Hm....... Dzięki Krzysiu za tak rozległe info ale przyznam..... przeraziło mnie :o :shock: .
Przeraziło bo jeśli pojadę to będzie to pewnie Augustów , Gołdap lub Olecko .... chyba , że mają coś jeszcze w rękawie :D . Pozdrawiam :) .
Byłem w Gołdapi w grudniu 2007. Obiekt to dawny DW Radiokomitetu, czyli z PRL. Ale całkiem fajny. Wszystkie zabiegi na miejscu - można było 24 dni w kapciach spędzić. Imprezki w kawiarni były codziennie, na przebitkę raz z płyt, raz zespół na żywo, do tego były też wieczorki przy ..... karaoke. Było tez ognisko z kiełbą i muzyką z akordeonu. Żarełko w porządku, a jak komu było mało to hyc nad jezioro do "Zielonego zakątka".
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: HOTEL Olecko

Post autor: Duszyczka »

+dobek1412 pisze: 09 wrz 2021 20:13
dani888 pisze: 16 gru 2019 20:44 Hm....... Dzięki Krzysiu za tak rozległe info ale przyznam..... przeraziło mnie :o :shock: .
Przeraziło bo jeśli pojadę to będzie to pewnie Augustów , Gołdap lub Olecko .... chyba , że mają coś jeszcze w rękawie :D . Pozdrawiam :) .
Byłem w Gołdapi w grudniu 2007. Obiekt to dawny DW Radiokomitetu, czyli z PRL. Ale całkiem fajny. Wszystkie zabiegi na miejscu - można było 24 dni w kapciach spędzić. Imprezki w kawiarni były codziennie, na przebitkę raz z płyt, raz zespół na żywo, do tego były też wieczorki przy ..... karaoke. Było tez ognisko z kiełbą i muzyką z akordeonu. Żarełko w porządku, a jak komu było mało to hyc nad jezioro do "Zielonego zakątka".
Niestety te imprezki już skończyły się z racji pandemii .Byłam tam rok temu .Z atrakcji to tylko tężnie i zielony zakątek..Na terenie Witala ogólnie nuuuuuuuda.Tylko grzybki są mega super.Można je suszyć w kotłowni i zabrać z sobą do domciu.Kawiarnia również jest otwarta.
Mareek
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 05 kwie 2014 12:06

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Mareek »

Właśnie się dowiedziałem że jadę do Witala. - Szmat drogi przede mną, ale ciekawy zakątek kraju.
Po wstępnych komentarzach (dość różnych) chyba powinienem być zadowolony.
Ogólnie strasznie to daleko, ale okolica piękna i można będzie się oderwać od tego wielkomiejskiego zgiełku.
Ogólnie nie jestem jakoś specjalnie wymagający, i z tego co czytam, to standard dość przyzwoity i dla mnie wystarczający.

Interesują mnie konkretne zabiegi, bo szkoda czasu tarabanić się taki kawał drogi, by ściemniać z rehabilitacją.

Stąd pytanie do osób które tam już były.

Jakie mają podejście lekarze do kuracjuszy.
Czy: jeżeli przy rejestracji powiem na jakich zabiegach mi zależy - to lekarz potraktuje mnie poważnie?
Proszę o info czy lekarze są w miarę życzliwi, czy jeszcze zabetonowani mentalnie w PRL-u (niestety tacy bywają).
Fajnie było by to wiedzieć przed pierwszą wizytą.
Z góry dzięki za odpowiedź.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

Maarku!
W minionym roku lekarze byli bardzo życzliwi pacjentom.Spokojnie można coś zasugerować.Z resztą co tydzień jest rozmowa z lekarzem i można wymienić na inne zabiegi.Dość ważną kwestią jest dostowanie lokalizacji zabiegów do miejsca kwaterunku o zimnej porze roku.Zabiegi są w tylko w bloku A i B a zakwaterowanie w A B C D.
Gołdap jest nazywany biegunem zimna w tej części kraju nie z przypadku.Przemieszczanie się po mokrych zabiegach do pokoju w innym bloku jest mega ryzykowne.Większość kuracjuszy łapie przeziębienie bardzo szybko i do końca turnusu wielu kończy z zapaleniem oskrzeli.
To tak ku przestrodze.
Pozdrawiam serdecznie.
Jurek-J
Posty: 4
Na forum od: 22 maja 2019 14:21
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Jurek-J »

Oceniam jako kuracjusz komercyjny, więc kryteria stosuję surowsze. Najważniejszym, niepodważalnym atutem miejsca jest oczywiście przyroda otaczająca sanatorium – las, jezioro, powietrze i w tym wszystkim głęboka cisza. Zabiegi dobre, fizjoterapeuci i instruktorzy uprzejmi, fachowo podchodzący do swoich obowiązków. Bardzo czysto i to się rzuca w oczy, co nie jest częste w naszych sanatoriach. Kuchnia na średnim poziomie, można by powiedzieć – oszczędna, nie głodowałem ale demokratycznie wszyscy mieli to samo – NFZ czy komercja. Zawirowania z rosyjską siecią komórkową (wysokie koszty połączeń) to najważniejsze ostrzeżenie związane z bliskością granicy ale jak pisałem – odosobnienie, odległość do miasta itd. było jest tutaj atutem. Gorzej z Internetem, oczywiście były dwa miejsca przygotowane, gdzie wi-fi jeden dzień działało właściwie, ale niestety pozostałe wisiała kartka o awarii. Jako, że to były ostatnie dni miesiąca jestem prawie pewny, że pewna pula emisyjna została przekroczona więc o korzystaniu z udogodnień cywilizacyjnych mogliśmy zapomnieć. I na koniec jedyny minus – wyposażenie pomieszczeń komercyjnych. Całe sanatorium to przeniesienie się w czasie w ubiegły wiek, ale to nie usprawiedliwia braku inwestycji w umeblowanie. Dzisiaj to tylko paręset złotych. Trudno mi było wyobrazić sobie wygląd pomieszczeń NFZ-owych kuracjuszy. Duże pomieszczenie (po usunięciu trzeciego tapczanika) z dwoma krzesłami stolikiem i pocztówkowym telewizorem. Leżaki odpłatne. Pierwszy raz w tego typu obiekcie zobaczyłem szafę bez półek. Ale hitem były tapczaniki złożone ze sztukowanej skrzyni i leżyska z innego mebla. Efektem był jeden, makabrycznie skrzypiący, wyleżany tapczanik natomiast drugiego bok musiałem podnieść 15 cm, ponieważ z niego się po prostu w nocy zsuwało. Szanowna Dyrekcjo - Właścicielu zafunduj sobie jedną noc np. w pokoju nr 5 (to ten dla gości płacących za pewien standard). Pięć gwiazdek tylko za to, co w pierwszej części opinii.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4022
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Bibi2 »

Dobrze poznać z różnych stron odczucia kuracjuszy - dzięki Jurek :)
Mareek
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 05 kwie 2014 12:06

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Mareek »

Dziękuję za odpowiedź Duszyczko.
Kurcze, w żadnym opisie nie znalazłem że zabiegi mogą być w innym budynku. To mega ważne. Myślałem że wszędzie będzie można w kapciach dotrzeć.
Turnusik mam na przełomie listopada i grudnia, więc niewykluczone mrozy i śniegi. Trza będzie kufajkę i czapkę z nausznikami naszykować.

Napisz proszę jeszcze jaki dystans trzeba pokonać po dworze by dojść na zabiegi jeżeli trafię do bloku C lub D?
Będzie dobrze, - jeżeli lekarz przypisze zabiegi na których mi zależy, to pewnie nie będę ich zmieniał (niestety wszystkie mokre i martwi mnie ten brak łączników między pawilonami)
Czy wi-fi jest tylko koło recepcji (rozumiem bezpłatne)?
Czy jest jakaś regularna, przewidywalna komunikacja do centrum z rozkładem jazdy?
Czy polecisz jakiś fajny lokalik w centrum, czy gdzieś bliżej gdzie można zjeść jakieś regionalne dobre potrawy?

Pozdrawiam

M.
Mareek
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 05 kwie 2014 12:06

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Mareek »

A i jeszcze jedno mi się przypomniało.
Czy ręczniki są wymieniane bezpłatnie, czy za kaskę. Wymieniają na życzenie, czy jakimś ustalonym kluczem.
Czy jest dostęp do pralki i jakiejś suszarni? Czy w pokojach są te druciane rozkładane suszarki?
Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ