Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
delphin
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 18 wrz 2019 18:05
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: delphin »

bibi pisze: 24 wrz 2019 20:30 Turnusy ZUS-owskie rozpoczynają się od godz. 0;00 danego dnia i kończą o 24;00 ostatniego , na dzień dobry serwowane jest śniadanie .
JA jadę z ZUS i tak jest też napisane na stronie - doba od 0.00, wiec chce być rano a poza tym lubię jeździć nocą ;)
MAnty
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 111
Na forum od: 23 sty 2017 15:47
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: MAnty »

Przed szóstą rano ciężko się dostać (zamknięta brama wjazdowa) musi Pan Dozorca wstać i otworzyć , drzwi wejściowe główne też mogą być jeszcze zamknięte (od 22 do 6 rano trzeba być w łóżeczkach :D ) ale teoretycznie można tak przyjechać skoro świt i wyjechać w nocy. To takie magiczne miejsce że ciężko wyjechać. Alkohol z umiarem i też trzeba umieć pić i nie zagryzać lekami :D bo wtedy źle się kończy ale nikt nikogo za wypicie kilku piw nie wyrzuca.
Gdy będę miał kiedykolwiek możliwość wyjazdu to pojadę właśnie tam (trzeci raz) ;)
Brumbor
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 14 lut 2019 00:22
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Brumbor »

Jak z zabiegami?
Daje się ogarnąć wszystko od rana tak do obiadu czy rozstrzelone? Czy basen dla narządu ruchu to standard?
I w ogóle jak to się odbywa?
Pozdrawiam.
mariusz2401
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 15 lip 2019 16:35
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: mariusz2401 »

Zabiegi jak ktoś ma pecha to może mieć nawet po 16.........ale warto być "aktywnym" i pytać się w gabinetach, czy nie można się wcisnąć wcześniej.......bardzo często się to udaje, personel jest bardzo chętny do takiej współpracy :D , I jeszcze dwie dość istotne informacje. Wejście do sanatorium przy stołówce jest ZAWSZE otwarte ( całą noc ). I najważniejsze..... wyłączcie sobie roaming poprzez wizytę u swojego operatora ( mówili na spotkaniu informacyjnym że tylko takie wyłączenie jest na 100 % skuteczne ),bo inaczej pobyt może droooogo kosztować :D. Co do zasięgu polskich sieci to Plus odbiera bardzo dobrze........co do innych to trzeba szukać miejsca gdzie jest dobry odbiór. I jeszcze jedno.......na spacery po lesie chodzić z dowodem osobistym bo straż graniczna legitymuje tych co za daleko poszli :D. W przypadku braku dowodu sprawdzają dane przez internet a to może trochę potrwać.
forumowicz

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: forumowicz »

Ja na 6 rano nie wybiorę się na pewno! O 6 to może wstanę 😉
Gdyby ktoś z Białegostoku chciał jechać razem, to zapraszam. Jadę autkiem 🙂
forumowicz

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: forumowicz »

Zabiegi po 16-ej. Nie słyszałem o takim przypadku w Gołdapi. Co innego kuracjusze z ZUS, ale to po poludniu i wieczorem wsadzają te sławne pogadanki, które trudno nazwać zabiegiem. Nie tylko wyłączenie roamingu, proponuję ustawić w telefonie nie automatyczne wyszukiwanie sieci, ale tylko ręczznie swoją macierzysta sieć. Ja tak zrobiłem i miałem spokój calkowity, nawet smsy z tych ruskich sieci z ofertami mi nie przychodziły.
nestts85
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 21 cze 2019 13:47

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: nestts85 »

Hejka kochani kto jedzie 5 października
Brumbor
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 14 lut 2019 00:22
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Brumbor »

A jak z dojazdem? Bo pkp tam nie dojeżdża. Chodzi mi o bezpośredni transport z Warszawy.
forumowicz

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: forumowicz »

Brumbor. Na stronie Witala masz zakładkę dojazdy czy coś takiego. Tam jest opisane kiedy ich autobusy dowożą i z Warszawy też. I numer teledonu do tej firmy od przejazdu też jest. To działą bo dużo ludzi jeździ. Jak nie pasuje to jeździ chyba Polonus z Warszawy, ostatnio gość z pokoju jechał w obie strony tym Polonusem. Na pewno z zachodniego w warszawie, bo tam się przesiadał. Jak autobusem tym od kuracjuszy jedziesz to podwożą pod same drzwi ośrodka. Jak Polonusem czy innym to na dworzec PKS. Albo bierzesz taksówkę albo rzechodzisz tak ze 400 metró do przystanku busika, któy jeżdzi co godzinę do sanatorium. Jeżdzi o równych godinach ale uwaga ostatni odjazd jest o 18 chyba teraz. Gdzie przystanek na busika to Ci wszyscy tam powiedzą.
Brymbor jedziesz z NFZ czy z ZUS. bo nie wiem czy gdzies tu pisałes, a lenistwo nie pozwala mi na szukanie. Haha
Brumbor
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 14 lut 2019 00:22
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Brumbor »

Dziękuję podpowiedź😊
Z zusu.
ODPOWIEDZ