Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
delphin
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 18 wrz 2019 18:05
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: delphin »

gwiazda79 pisze: 02 paź 2019 16:06
Jusonz pisze: 02 paź 2019 13:44

Ja się wybieram :)
Hej ja również jadę😊
Tez mam turnus od 5.10 :D
Jade spod Warszwy
Awatar użytkownika
gwiazda79
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 16 lip 2019 22:19

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: gwiazda79 »

delphin pisze: 03 paź 2019 20:59
gwiazda79 pisze: 02 paź 2019 16:06 Hej ja również jadę😊
Tez mam turnus od 5.10 :D
Jade spod Warszwy
Ja z Poznania... Fajnie że już trochę nas jest. Jakoś razniej. 😊Mam nadzieje że sie tam wszyscy poznamy🤗
nestts85
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 8
Na forum od: 21 cze 2019 13:47

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: nestts85 »

Ja z Łodzi jadę. Będzie super.
Awatar użytkownika
delphin
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 18 wrz 2019 18:05
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: delphin »

Jestem już na miejscu :) , wstępne badania odbyte, obiad zjedzony (wybrałem dietę lekkostrawną). Obiad smaczny, można się spokojnie najeść, na deser jabłko :) . Grzyby są :) , można suszyć w kotłowni. Kto ma balkon widziałem ,ze trzyma na balkonie. Co do Internetu to jak korzystam z Plusa (a dokładniej z AERO2) i łapie całkiem nieźle (nawet 4G).
Rower można trzymać pod wiatą przy wjeździe przy stróżówce :) . Podobno jest gdzieś boisko do tenisa ziemnego (nawet wziąłem rakietę) ale jeszcze go nie znalazłem. Jestem w budynku B (kardiologicznym) to osobny budynek i z głównego A trzeba trochę przejść.
Tylko jak na razie nie ma nikogo w moim wieku (44l) :cry: .
Zaraz wizyta u lekarza a potem przed kolacją (jest o 18.00) jadę pozwiedzać Gołdap , bo przejazdem wydawała się bardzo ładną miejscowością :) no i widziałem kilka ścieżek rowerowych, trzeba je potestować. Do Gołdapi jest ok 3,3, - 3,5km , wiec idealny dystans na masz Nordic Walking (kijki wziąłem), jak ktoś chętny na wspólne wycieczki Nordic lub rowerowe to zapraszam lub ja się chętnie do kogoś dołączę :) (mogę podać tel.na pw, to się skontaktujemy).

Miłego wypoczynku - sobie i Wam :)
Awatar użytkownika
gwiazda79
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 29
Na forum od: 16 lip 2019 22:19

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: gwiazda79 »

delphin pisze: 05 paź 2019 14:32 Jestem już na miejscu :) , wstępne badania odbyte, obiad zjedzony (wybrałem dietę lekkostrawną). Obiad smaczny, można się spokojnie najeść, na deser jabłko :) . Grzyby są :) , można suszyć w kotłowni. Kto ma balkon widziałem ,ze trzyma na balkonie. Co do Internetu to jak korzystam z Plusa (a dokładniej z AERO2) i łapie całkiem nieźle (nawet 4G).
Rower można trzymać pod wiatą przy wjeździe przy stróżówce :) . Podobno jest gdzieś boisko do tenisa ziemnego (nawet wziąłem rakietę) ale jeszcze go nie znalazłem. Jestem w budynku B (kardiologicznym) to osobny budynek i z głównego A trzeba trochę przejść.
Tylko jak na razie nie ma nikogo w moim wieku (44l) :cry: .
Zaraz wizyta u lekarza a potem przed kolacją (jest o 18.00) jadę pozwiedzać Gołdap , bo przejazdem wydawała się bardzo ładną miejscowością :) no i widziałem kilka ścieżek rowerowych, trzeba je potestować. Do Gołdapi jest ok 3,3, - 3,5km , wiec idealny dystans na masz Nordic Walking (kijki wziąłem), jak ktoś chętny na wspólne wycieczki Nordic lub rowerowe to zapraszam lub ja się chętnie do kogoś dołączę :) (mogę podać tel.na pw, to się skontaktujemy).

Miłego wypoczynku - sobie i Wam :)
Witm Cię ja już też na miejscu😀wrażenia ok,troche skołowana pierwszego dnia. Podpisuje sie pod tym co pwowiedziałes. Wcale nie taka tragedia jak ktos tam gdał😃😃😃Pozdrowionka dla wszystkich😄😄😄
Awatar użytkownika
delphin
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 18 wrz 2019 18:05
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: delphin »

Kolacja smaczna. Tężnie bliziutko i super widoki. Nowy park wokół tężni bardzo przyjemny. Ścieżki rowerowe są, zrobiłem 15 km. No i znalazłem kort tenisowy, ale raczej nie do użytku, przykrywa go mech trawa i nikt go nie używał od 20 lat :lol: . Dziś sobota więc dancing za 5 zł , i na obchód o 22.00 trzeba być w łóżeczku.
Awatar użytkownika
delphin
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 18 wrz 2019 18:05
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: delphin »

Bardzo blisko są tężnie. Miejsca baaardzo ładne. Można dodatkowo pograć tutaj w minigolfa. Obecnie jestem na minitężni 5zł wejście na godzinę i popijam kawkę 7zł za 380 ml :shock: . Jest też tutaj ogólnodostępne WiFi. Dobre miejsce na odpoczynek w tygodniu po ćwiczeniach. :D
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1262
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: wiktor64 »

Dzieki za początkowa relacje tylko brać przykład :D
Awatar użytkownika
delphin
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 18 wrz 2019 18:05
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: delphin »

Wracam już we wtorek.... Nie ma tutaj zasięgu i żeby zadzwonić trzeba biegać po ośrodku. Trochę się wyłączyłem... Całkiem dobrze jest w sanatorium Wital. Taki inny świat, oderwany od rzeczywistości. W głuszy, ale tętni życiem, zabiegi ćwiczenia relaks, spacery wizyty u pielęgniarek, wykłady, mierzenie ciśnienia i pulsów, wypełnianie planów zajęć, kalendarzy z ciśnieniem, wycieczki, posiłki, ładne krajobrazy... Takie małe samowystarczalne miasto w środku lasu. Jak ktoś chce to można odpocząć. Życie towarzyskie też jest, ogniska wycieczki, karaoke, wieczorki taneczne, ale to raczej nie dla mnie, choć czasem lubię posłuchać starych dancingowych przebojów. Dużo robię zdjęć przyrody. Chodzę nordic walking, jeżdżę na rowerze. Jeśli ktoś pogodzi się z niedociągnięciami i zatopi w wir życia tutaj to jest ok. Rozumiem ludzi, którzy raz jak pojadą do sanatorium to jeżdżą co roku. Takie sponsorowane wakacje. I jeszcze czekała tu na mnie cudowna jesień. Rehabilitantki mówią że to najlepszy turnus w tym roku. Grzybów nie zbierałem. Wilków nie spotkałem. Za rok wracam do Gołdapi.
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Dagna »

Dzięki wielkie za opisy i praktyczne porady ale napiszcie proszę jeszcze jak tam jest zimą - dostałam turnus od lutego. Dzień krótki, ciemno, do miasta daleko, co robić po zabiegach? Czy w ośrodku jest ciepło, czy więcej ciepłych rzeczy wziąć? Jadę z ZUS, czy zabiegi kto pierwszy ten lepszy, czy każdy może na gimnastykę na basenie liczyć, czy warto dzień wcześniej przyjechać? Czy ktoś może walizkę kurierem tam słał - mam chory kręgosłup i już sama podróż autobusem będzie wyczynem :roll: Bardzo dziękuję za informacje. I czy na krio jakiś strój specjalny zabrać czy na miejscu można zdobyć.
ODPOWIEDZ