Sanatorium Wital w Gołdapi

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
8asia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 18 sty 2018 15:30
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: 8asia »

A mam pytanie, czy można na przepustki do domu jeździć? Czy w związku z sytuacją cały pobyt trzeba przesiedzieć na miejscu?
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

8asiu...Zalecają tam aby jak najmniej wychodzić poza teren sanatorium a o wyjazdach poza teren miasteczka to już w ogóle nie ma mowy.Grozi to zarażeniem się.
Nie wpuszczają tam również do budynków rodzin kuracjuszy.Osoby odwożące mają zostawić odwożonych przed drzwiami ośrodka. Potem trzeba już samemu sobie radzić .
Napisałam Ci prywatną wiadomość z numerem na który trzeba tam dzwonić. Jedna linia była uszkodzona.
8asia
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 18 sty 2018 15:30
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: 8asia »

to trudno będzie wytrzymać tam 3,5 tygodnia... ale i tak obawiam się teraz, że zamkną to wszystko i znowu nie pojadę w terminie.
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

Wolny czas można spędzić na czytaniu książek i grach planszowych.Można wypożyczyć w bibliotece.
Warto też zabrać z sobą jakieś robótki ręczne lub ćwiczyć umysł krzyżówkami lub sudoku.
Chyba jest teraz dobry czas na moje zaopiniowanie Witala. :D
-Baza zabiegowa wraz z kadrą jest bardzo dobra moim zdaniem. Lekarze nie robią problemów w doborze zabiegów.Przez cały turnus jest możliwość spotkania się z nimi aż 6 razy. Wszystko przebiega bardzo sprawnie i bezproblemowo.
-Zakwaterowanie jest problematyczne w przypadku "zimnych miesięcy".Zabiegi i posiłki są w dwóch budynkach z 4-rech.Okrycie wierzchnie i zmiana obuwia oraz mokre ciała po zabiegach stwarzają spory problem i niebezpieczeństwo.(Nie głupie byłyby łączniki jakieś :roll: :?: .)
-Pokoje sa czyste .zadbane lecz niektórych łóżka i pościel pamiętają głęboką komunę.Dużo pokoi jest po remontach.Wszystkie posiadają prysznice.Niestety niektóre posiadają tylko zasłonki.Naprawy wszystkie są wykonywane na bieżąco.
-Lokalizacja ośrodka jest piękna tym co mieszkają w zgiełku miasta.Dookoła las a ok.500 m od ośrodka jezioro.tężnie.pijalnia solanki.siłownia pod chmurką .Niestety nie jest to na terenie ośrodka. Brakuje tam jakiś zadaszonych miejsc na chwile relaksu.
-Wyżywienie jest niestety gorsze jak kiedyś. Chyba są dwie kucharki bo te same dania w cyklu tygodniowym mają różne smaki.Niestety zginęly ich słynne ciasta na deserki.Został tylko raz w tygodniu owoc i kisiel.Oczywiście kompot zawsze jest.W związku ze zmianą piramidy żywieniowej pojawiło się więcej warzyw.Brakuje niestety w sałatkach oleju.Są to tylko pokrojone warzywa.Z przypraw jest dostępna tylko sól. pieprz i magi.
-Z diet jest teraz tylko ogólna i lekkostrawna, która prawie niczym nie różni się. Inne diety trzeba ustalać z lekarzem.
-Do wielu miast organizują przywóz i wywóz kuracjuszy.Za to ogromny szacun💞
-Rozrywka w czasie "poprzednim "była pierwszorzędna.Teraz niestety nie istnieje .Zostaje tylko biblioteka i 2x w tygodniu film w sali konferencyjnej.Są też tam w soboty msze katolickie.
Wycieczki są do Stańczyk i Rapy.
Latem to sanatorium jest godne polecenia.Przynajmniej tak myślę.Jeżeli jeszcze Covid przestanie nas dręczyć to będzie całkiem zajefajnie. ;)
Zimą polecam tylko tym zmęczonym cywilizacją.
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11569
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Atina »

Dziękuję Duszyczko za opis Witala.⚘
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: ANDY12345 »

Dobrze że Ci się pobyt przysłuzyl Duszyczko, dzięki za sprawozdanie :)
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

Obiecałam i wykonałam. :D
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: dani888 »

Hej Dusiu :D .
Również i ja bardzo Ci dziękuję za opis pobytu w sanatorium ,,Wital " :kwiat: :serce: .
A powiedz mi , proszę , ten sklepik przy wjeździe do ośrodka jest czynny cały czas ?
Pozdrawiam cieplutko , dużo zdrówka :serce: :) .
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6079
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: Duszyczka »

Dzięki Dani 😘.Tobie również. :D
Dani.ten sklepik.czynny jest 7dni w tygodniu.Ceny ma zblizone do tych biedronkowych czy lidlowskich.Oczywiście z leciutką górką bo zysk przecież musi być.
W pijalni wody solankowej z kolei można kupić mydła naturalne z różnymi. naturalnymi dodatkami. np.z borowiną.cukierki solne z dodatkami .olejki eteryczne lub woda solna do inhalacji.Oczywiacie też pamiątkowe kubki i przepiękne filiżanki.Wszystko idealne na prezenty z "wojaży" :D
Jednak na takie przyziemne sprawy to ta budka jest najlepsza.Zapominalscy mogą tam kupić również podstawową odzież i kostiumy kąpielowe .czepki.spinacze.korniszony .pieczywo.kabanosy i różne płyny. ;) Wiedzą doskonale co może być kuracjuszowi pierwszą potrzebą...No i drugą też. :mrgreen:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Wital w Gołdapi

Post autor: dani888 »

Dusiu , ,,interes " musi się kręcić zanim się da :D .
Grzybki wiozłaś do domku ususzone ? Mam marynowane , suszone , solone itd... jak trzeba to daj znać .
Bo ja mam ich dość już :shock: , a starczy dzieciakom i komuś kto potrzebuje :lol: :lol: .
Jeszcze powinny być opieńki ale chyba jeszcze troszkę poczekać . Zadowolona z zabiegów ? :kwiat:
ODPOWIEDZ