Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
beata1437aa
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 23 sie 2018 11:11
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: beata1437aa »

Witam. Jadę 27.07.19 do Wieńca i mam pytanie o wyposarzenie pokoju tzn czy jest czajnik,żelazko lodówka suszarka jakaś pralka ogólna?
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Koralik_bis »

kuty pisze: 15 lip 2019 20:16 .....ewal....
Mam pytanie - czy "komercyjni" mają swoją (osobną) stołówkę?
Komercyjni mają stołówkę tam gdzie jest kawiarnia za Pewexem, chyba, że z jakiegoś powodu jest zajęte np. podczas mojego pobytu były Mistrzostwa Polski w darcie elektronicznym, to wtedy na ogólnej stołówce po tym jak skończą kuracjusze NFZ/ZUS jest szwedzki stół dla komercyjnych.
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: kuty »

Koralik ......dzięki..... :D :kwiat:
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Koralik_bis »

beata1437aa pisze: 22 lip 2019 12:05 Witam. Jadę 27.07.19 do Wieńca i mam pytanie o wyposarzenie pokoju tzn czy jest czajnik,żelazko lodówka suszarka jakaś pralka ogólna?
Ja na II pietrze z ZUS miałam w pokoju czajnik, 2 szklanki, lodówka, suszarka, lampka na biurku, lampki nad łóżkiem i sejf; żelazko można wypożyczyć w recepcji, natomiast pralek brak, w związku z tym prałam ręcznie i bardzo mi się przydał korek do umywalki, który zabrałam ze sobą z domu. Niektórzy tu piszą o przedłużaczu, nam nie był potrzebny, bo w pokoju były co najmniej 4 kontakty plus w łazience.
Gość

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Gość »

beata1437aa pisze: 22 lip 2019 12:05 Witam. Jadę 27.07.19 do Wieńca i mam pytanie o wyposarzenie pokoju tzn czy jest czajnik,żelazko lodówka suszarka jakaś pralka ogólna?
Beatko zależy z jakiej opcji tam jedziesz z ZUS czy z NFZ. To są dwie kategorie ludzi w Wieńcu. Jeśli z ZUS to tak jak pisze Koralik a jeśli z NFZ to tylko czajnik i suszarka. Wszystkie pokoje mają klimatyzację. Miłego pobytu i super towarzystwa. Pozdrawiam.
beata1437aa
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 23 sie 2018 11:11
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: beata1437aa »

Bardzo dziękuje za informacje☺
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20127
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Felice »

Koleżanka była z NFZ i miała wszystko to co ja prywatnie na wyposażeniu. U mnie dodatkowo szlafrok,kawa,herbata,woda.
Wszystko zależy od tego gdzie jest się zakwaterowanym.
ewaL
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 10
Na forum od: 04 mar 2017 22:31

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: ewaL »

Witam. Kończę już moją przygodę z Jutrzenką.Co do pokoju: mam jedynkę na 4 piętrze. Jest klima, czajnik, łyżeczka, kubek, suszarka do włosów i jeden duży ręcznik. W pokoju jest czysto. Panie sprzątające miłe i dokładne. Zabiegi bez zarzutu. Na stołowce dantejskie sceny (łącznie z wywróceniem wózka z bulionówkami), Notoryczny brak kubków na napoje i bulionówek. Brudno na stołach i w miejscu, gdzie stoją baniaki z napojami. Najbardziej jednak denerwujące było kombinowanie, aby zdążyć na posiłek i na zabiegi. Zbyt duża liczba pensjonariuszy powoduje, że zabiegi planowane są w godzinach posiłków. Rzucanie na talerz składników drugiego dania przez kelnerów poniżej wszelkiej krytyki. Przetrwałam i wnet wracam. :D :D :D
elcia53
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 28 sie 2019 21:15

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: elcia53 »

Ja jestem w Wiencu Zdrój wprawdzie dopiero 4 dzień, ale moje odczucia są bardzo pozytywne.
Trzeba sobie uzmysłowić kto po co przyjechał.
Faktycznie w Jutrzence jest wieczny hałas i harmider bo to duży obiekt. Ale Jak się jest sprawnym fizycznie i nie zależy nam żeby być ciągle być w tłumie, to trzeba poprosić w recepcji o pokój w Zaciszu, Tęczy, Helu czy Hutniku. Jest jeszcze Wrzos Ale nie wiem jakie jest połączenie z Jutrzenka. Do Jutrzenki gdzie jest stołówka i wszelkie rozrywki, A także zabiegi "suche" można przejść z każdego z wymienionych eleganckim tunelem podziemnym, ewentualnie po świeżym powietrzu. Zabiegi mokre są w Tęczy.
Jeżeli chodzi o stołówkę to też nie jest źle. Stoliki są numerowane i każdy przypisany jest do swojego. Tak więc jeśli tylko pilnujemy swojej grupy (a z reguły większość pilnuje) to idzie dosyć sprawnie. Oczywiście występują chwilowe braki czy to bulionowki czy kubka, ale za chwile już przywoza.
Porcje też sa według mnie wystarczające, a jak komuś mało to chleb jest bez ograniczeń. Ja zawsze przynoszę że sobą pudełeczko z wędlina i jak mi coś nie odpowiada (różne są gusta) to jem swoje.
Sklep jest przy samym ośrodku i jest w nim wszystko co może być potrzebne. Widziałam także w hostelu obok bar z pierogami i, plackami, naleśniki.
Pod samym ośrodkiem jest przystanek autobusowy, bilet za 2.60 i można pojechać sobie do Włocławka.
Ja jestem na skierowanie kardiologiczne ale ponieważ nam problemy z kręgosłupem to dostałam także na to zabiegi. Na NFZ są trzy zabiegi dziennie od pon-soboty w tym jeden to picie wody (jeszcze nie pilam), wszystkie raczej do południa. Tylko jeden mam o 15. Na NFZ jest 6 zabiegów i widziałam że są do wieczora.
Z rzeczy użytecznych które przywiozłam i mi się przydały, to parę wieszakow, jasiek, przedłużacz, żelazko turystyczne. Wzięłam także swój szlafrok, dodatkowy ręcznik i mały ręcznik pod kabinę.
Telewizor 68 za pokój, wifi za darmo. Parking płatny chyba 180, ale można zaparkować w bocznej uliczce.
Miłego pobytu.
elcia 53
kris1680
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 10 paź 2019 12:48
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: kris1680 »

Powiem szczerze ,że po tylu negatywnych opiniach to mam ,,pietra,, tam jechać,jadę 1-szy raz, swoim autem.
Jadę z ZUS od 27.10.19 z wielkopolski.
Jakby coś to mój numer [tel] Krzysztof /jeżeli post napisałem nie w tym miejscu to sorki ,ale jestem nowy więc przymknijcie oko/pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów / :kwiat:
Ostatnio zmieniony 15 paź 2019 21:51 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto nr tel.; Proszę nie publikować danych osobowych.
ODPOWIEDZ