Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Dagna »

Dzień wcześniej tylko jeśli transport Ci bardziej pasuje. Wynudzisz się. Pokój przecież masz już zarezerwowany. Zabiegi w pakiecie, drogi oddechowe więc i tak borowina czy siarka niekoniecznie dla Ciebie a te w pierwszej kolejności są rozchwytywane na inne schorzenia . To po co wcześniej jechać i tak zabiegów pierwszego dnia nie ma, zdążysz wieczorem wszystkie kąty najbliższe zobaczyć i szlaki do gabinetów proponuje też sprawdzić wcześniej poza tym nie ma po co od rana tam być. Co do kradzieży hm... Drzwi wejściowe zamykane na kartę więc wystarczy, że drzwi balkonowe zamkniesz. Wchodzą tylko panie sprzątające albo pielęgniarka. Ja nawet kiedyś z pośpiechu portfel na stoliku zostawiłam i nie wyparował. Obsługa boi się szefa, więc jakakolwiek skarga, że coś zginęło....Tam jest duże bezrobocie. A i kolejki też są codziennie nie tylko w dzień przyjazdu.
zorza
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 01 lut 2020 22:06

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: zorza »

Oj ! Ile problemów sztucznie stworzonych,! Byłam w Wieńcu i oprócz historii takich jak kradzieże ,po historie ze ktoś zmarł na turnusie nie wiadomo z jakiego powodu, najtrafniej byłoby koronawirusa wpuścić... Nie należy słuchać tych niewiarygodnych historii ! Proszę podejść na luźno bo inaczej po tym leczeniu trzeba będzie jechać na inne leczenie , a ono już takie przyjemne napewno nie będzie,,! Pozdrawiam wszystkich i życzę więcej spokoju!!
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Dziękuję Wam za wszystkie i przydatne informacje .
Dagno to w sumie nie rezerwacja tylko pani zapisała mnie i obiecała , że pokój będzie o ile nie zjawi się ktoś bardziej potrzebujący . Zaświadczenie od lekarza mam .
Jeszcze jedno pytanie - jakie przeważnie są zabiegi na układ oddechowy ?
Będę jeszcze prosiła o jakiś zabieg na narząd ruchu .
Pozdrawiam wszystkich i jeszcze raz wielkie dzięki :kwiat: .
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Dagna »

Inhalacje i pewnie grotę solną dostaniesz. Na kręgosłup to wg schorzeń bo nie każdemu wszystko wskazane. Masaże i borowina jak dla mnie najlepsze, ale w domu to i wszelkie prądy z pocałowaniem ręki biorę. Ćwiczenia takie z podwieszeniem na stole też dobre. ZUS przeważnie ma gimnastykę na basenie, dobra rzecz jeśli dobry instruktor. Jeden przypilnuje drugi tylko rzuci hasło co robić i za chwilę kolejne bez wnikania jak Ci idzie :/.Jeżeli coś nie będzie Ci pasowało to tam idziesz na wizytę do lekarza i zmieni bez problemu.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Tak jest proszę Pani :D , do lekarza i ok.... Na kręgosłup przydałby się masażyk ale i na dłonie i nogi a bardziej stopy coś przydałoby się . No ale zobaczymy , może dobrze trafię . Dzięki :serce: .
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: jaga167 »

Dani - na dłonie dostałam borowinę. Mają tą prawdziwą, nie plastry. O masaż bardzo trudno. Z lekarzem, jesli trafisz do takiego jak ja - dogadasz się.
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: ricolo666 »

dani888 pisze: 01 sie 2020 22:10 Ricolo byłeś tam wczesniej jak wnioskuję z Twojego postu ale tańce to drugorzędna sprawa choć dziękuję Ci za wpis .
Koraliku_bis ta karta to wejściówka do pokoju i jednocześnie na stołówkę ? Dobrze zrozumiałam ?
Poza tym prawdopodobnie będę w jedynce a więc sama . O sejf nie zapytałam dzwoniąc do ośrodka więc nie wiem ale i tak muszę dzwonić więc zapytam i o to .
Dziękuję serdecznie za wszelkie info i poświęcenie mi czasu , pozdrawiam ciepło :kwiat: :serce: .
To prawda ze drugorzedna ,ale tam niema innych atrakcji ,niema deptaka ,wyjscia na miasto itd. jedynie las
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Witam :) .
Jago borowina ponoć jest ok , pomaga na stawy itd . Ale co tu gdybać i marzyć przed czasem :D .
Ricolo jakoś to będzie , szkoda , że wyjazd w czasie pandemii ale niestety , pech to mój przyjaciel :roll: . Ale termin mam znośny (chodzi o porę roku ) więc zostają spacery jeśli podołam , dobra lektura , tv i net o ile zabiorę lapka . Poza tym będą inni kuracjusze , nawet w masce i przy dystansie można chwilkę pogadać :) . Aha , oby tylko był zasięg bo czeka mnie sporo rozmów telefonicznych .
W związku z tym pytanie - jaka sieć tam najlepiej działa ? Bo mam Orange i telefon nie najnowszy .
Pozdrawiam ciepło wszystkich :kwiat: :serce: .
Awatar użytkownika
jaga167
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 307
Na forum od: 16 lut 2015 08:11
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 6

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: jaga167 »

Dani ' mam telefon w orange. Zadnych problemów. Mam też internet w telefonie i piszę do Was z telefonu. Dobra rada - warto mieć dla wygody, smycz z miejscem na kartę/ identyfikator?/ bo ta karta do otwierania drzwi i.nie tylko, jest bezcenna a łatwo ją zgubić. Wygodnie jest.nosić na szyi na smyczy. Dziś tu pada od rana ale jest czas na czytanie, krzyżówki itp. Wszystkiego dobrego. Weź parasol! 🙂
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Jago , to mi miejsca braknie w walizie na wszystkie ,,potrzebności '' :lol: :lol: .
A smycz i tę wkładeczkę na kartę mam a gdzie chowasz kartę zabiegową idąc na zabiegi np. mokre ?
Chodzi o to aby nie zamokła i nie zniszczyła się . W pokojach ciepło ? Bo ja zmarźluch okropny jestem . Wspólspaczka choć w porządku ? ;) . Dzięki kochana za te wszystkie info . Z NFZ mniej zabiegów więc i czasu wolnego więcej , to wiem . Pozdrówka serdeczne :kwiat: .
ODPOWIEDZ