Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
wiech
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 01 lis 2019 18:30
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: wiech »

W dwójce też wytrzymam, myślę że kwaterują w podobnym wieku współlokatora.
maniek46
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 26
Na forum od: 03 lis 2016 10:45
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: maniek46 »

Dagna pisze: 11 lis 2019 13:12 Wydaje mi się, że gdzieś czytałam, że w jacuzzi jest woda siarczkowa. Nie mogę teraz znaleźć tego opisu. Napiszcie proszę czy jacuzzi to jakieś specjalne lecznicze wody mają?
Dagna:Myślę, że w każdym z chyba 7-8 „dołków” jacuzzi jest woda (może i siarczkowa) ale wyczuwalnie chlorowana(korzystałem z nich w ramach wykupionego karnetu w godz.9.00-10.00).Po takim relaksie z hydromasażem-masażu wodnym kąpielówki są „nasycone” chlorem i trudno je doprać, żeby pozbyć się zapachu. Ale tym się nie przejmować ,bo zdarzyć się może, że dostało się zabiegi mokre. Dorze jest wziąć dodatkowo coś na zmianę bo w okresie jes.zim. w pokojach jest tylko klimatyzacja , a w łazience grzejnik rurowy poziomy-może coś nie wyschnąć. W ramach zabiegów przypisanych przez lekarza mogą to być: kąpiele siarczkowo-siarkowodorowe, kąpiele kwasowęglowe a także kwasowęglowa gazowa, zawijania borowinowe, ćwiczenia z „makaronami” w basenach i wiele innych zabiegów, których zakres można znaleźć na stronie sanatorium .W ramach moich 54 zabiegów otrzymałem także picie wody mineralnej „SELENKA” bogatej w selen, magnez ,wapń, potas, lit o niemiłym zapachu i smaku. Może takie wyjaśnienie będzie pomocne w zasugerowaniu lekarzowi odpowiednich dla kuracjusza zabiegów. Pozdrawiam
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Dagna »

Dzięki :kwiat: Czyli jacuzzi jak dla mnie zdrowiej będzie omijać :)
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Dagna »

Byłam, zobaczyłam, na własnej skórze poczułam :). Ten basen w spa i jacuzzi okazały się niegroźne jeśli chodzi o chlor, natomiast jest tam drugi basen w Tęczy i tam od razu zapach od drzwi powalał. 4 budynki połączone podziemnym korytarzem, codziennie kilometry do przejścia plus schody schody schody, a wind za mało i jedna popsuła się. Odradzam osobom które mają problem z chodzeniem. Straszny moloch, tłumy ludzi wszędzie. Niestety o tej porze roku o 15 już się ściemnia więc wieczorami siedzenie w środku zostaje bo wokoło tylko las. Nudy chyba że dobre towarzystwo to mozna w holu posiedzieć przy kawce albo na wieczorek taneczny- dwa zespoły grały na zmianę z DJ jakims tam hm ale repertuar nie powalał od piosenki Dała bym ci dała po Despacito plus przekrój disco polo(to już wieczorek z DJ) Ośrodek owszem w marmurach i dywanach ale robaczki w łazienkach grasowały. Jak nie będę musiała to raczej nie wrócę.
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: andrzej1955 »

Witam,Dagna-mam nadzieję że mimo wszystko zabiegi pomogły poprawić kondycję i stan zdrowia-Podziękowania za Opinię i podzielenie się z nią potencjalnymi kuracjuszami.Pozdrawiam :kwiat:
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Dagna »

Tak - zawijania borowinowe wspaniała sprawa, moczenie w siarce też - zginam swobodnie wszystkie palce, mimo że tylko 2 tygodnie byłam. Liczyłam też na wypoczynek - spokój las cisza itp :) ale niestety nie można mieć wszystkiego nawet na pobycie prywatnym. Pozdrawiam :kwiat:
violka123
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 30 sty 2020 23:09
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: violka123 »

A ja mam jeszcze dwa pytanka...Gdzie i jak teraz suszyć jakieś drobne pranie lub np.ręcznik po basenie ,na balkonie jeszcze nie wyschnie. A drugie,to z kim na miejscu rozmawiać o przydział pokoju jednoosobowego ?
forumowicz

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: forumowicz »

W sprawie pokoju jednoosobowego należy rozmawiać z pracownikami recepcji , lub z biurem obsługi.
Suszenie jest możliwe na suszarce łazienkowej i w zwykły sposób : oparcie krzesła
Dagna
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 451
Na forum od: 07 sie 2013 14:37
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 7

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Dagna »

Ja suszyłam na grzejniku w łazience. A co do pokojów to zadzwonić ale raczej tam obłożenie duże to z jedynką ciężko będzie.
violka123
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 30 sty 2020 23:09
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: violka123 »

Ja mam taką małą suszarkę na kaloryfery ....warto zabrać???....miejsca nie zajmie zbyt dużo ,bo składana i chyba pojadę samochodem
ODPOWIEDZ