Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
KuracjuszkaGil
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 9
Na forum od: 27 sty 2019 12:09
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: KuracjuszkaGil »

Super że nas więcej będzie weselej cieszę się pozdrawiam wszystkich. :D :D
JacekGdansk
Posty: 1
Na forum od: 18 mar 2019 01:22
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: JacekGdansk »

Witam wszystkich serdecznie :D Ja mam wyznaczoną datę rozpoczęcia turnusu na 08.05.19... jadę do Jutrzenki ze skierowaniem z ZUS na 24 dni... zastanawiam się co ja będę tam robił :?: Mam pytanie czy na terenie obiektu bądź w Wieńcu jest jakaś pralnia :?: Nie chodzi o brudne pieniądze... raczej o brudną odzież :lol: Pozdrawiam, Jacek
Gość

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Gość »

Witaj Jacku. Akurat jestem w Wieńcu. O pralni zapomnij, chociaż jest to nowoczesny ośrodek to musisz tu wykazać się sprawnością harcerza. Pozdrawiam
Gość

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Gość »

Witam Zacne Bractwo Forumowe.
Chciałbym podzielić się z Wami wrażeniami z pobytu w Wieńcu - Zdroju w okresie od 02.03 - 30.03. 2019.
Sam ośrodek Jutrzenka to przepych - wszystko w marmurach i na wysokim poziomie. :o
Pobyt rozpocząłem w sobotę 02.03 i zostałem zakwaterowany w Tęczy w pokoju 2- osobowym. Pokoik jak na dwie osoby malutki. Dwie osoby musiały się dość nagimnastykować aby się mijać. Szerokość pokoju to łóżko na ścianie pod oknem - szafka nocna - łóżko - szafka nocna - szafa jednoosobowa na dwoje dorosłych obcych sobie ludzi. Za łóżkami 80 cm luzu ściana łazienki i jeszcze dwa krzesła, stolik i rozklekotane biurko wciśnięte we wnękę. ŚCISK !!! Odpowiednie pokoje w domach Jutrzenka czy Hel były 2 razy większe i miały dodatkowo wygodne 2 fotele. Wszystko utrzymane w 19-to wiecznym stylu we wszystkich domach. ;)
Kuracjusze podzieleni są na 3 kategorie: NFZ; ZUS; i komercyjni, gdzie pacjenci NFZ to najniższa grupa. :shock:
ZA wszystko każą sobie płacić. Jeśli ktoś ma mniej zamożny portfel to nie ma tam co szukać. D R O R Z Y Z N A !!! :twisted:
Na przykład: ja byłem z NFZ na 28 dni czyli 4 tygodnie. O zmianie pościeli mogłem tylko pomarzyć. jeśli bym chciał zmienić pościel to musiałbym za to zapłacić a z ZUS mieli na turnus jedną zmianę pościeli. Gdy zapytałem w recepcji dla czego tak jest to otrzymałem odpowiedź że "ZUS płaci więcej więc im się należy". :o Ręcznik jeden i zmiana co tydzień jak chcesz drugi to za drobną opłatą 50 PLN można wypożyczyć a cena nowego w sklepie 20 PLN. Taniocha!!! :shock: Wstęp na wieczorną potańcówkę 15 PLN, oczywiście wstęp na bilard, snoocker czy piłkarzyki również płatne. Piwo w barze 0,5l - 9 PLN a szklaneczka Whyski GRANDS w barze 24 PLN gdzie w sklepie 0,7l 50 PLN. :shock: Aqua park to jeszcze jakoś dało się przeżyć 19 PLN za 1,5 godz.ale już w piątek, sobotę i niedzielę to koszt 23 PLN za 1,5 godz. Do dyspozycji : basen z bieżnią pływacką, jakuzi - 6 wanien, sauny suche i parowe oraz gorący kociołek. Za cenę 15 PLN za godzinę to można było korzystać tylko z basenu. Jedno co mnie zaskoczyło to że można było za 25 PLN wypożyczyć szlafrok na cały turnus jeśli ktoś tak jak ja zapomniał zabrać go ze sobą z domu. :)
Wyżywienie. Stołówka duuuża i można było siadać gdzie się chce, nie ma przydzielonego miejsca.
Śniadania - zupa mleczna, liść sałaty i 3 plastry pomidora - to stały element. Do tego jakaś mielonka, ser lub twaróg a czasami jajko na twardo i dżem który szybko się kończył i dla wszystkich 1200 kuracjuszy nie starczało. :roll: Obiad to zupa do oporu (względnie dobra dałbym 3+). Drugie danie to na ogół zimne ziemniaki, rzadko kiedy ciepłe a jeszcze rzadziej sos do nich, przeważnie klopsy mielone czasem pałka z kurczaka a tylko raz cała noga. Dwa razy w piątek była ryba a w ostatni mój piątek 29.03 to już był HIT klops rybny w składzie klopsa 1 zmielona ryba i worek bułki tartej. PYCHOTA!!! :lol: Kolacja na ogół to wypadkowa śniadania i obiadu. Aha bym zapomniał: i wszechobecna margaryna! :evil: o maśle można było pomarzyć. Można było wykupić posiłki komercyjne a to dodatkowy koszt 40 PLN na dzień czyli jak dla mnie to bagatela 1120 PLN a tam już można było zjeść jajecznicę. O! :o
Sami kuracjusze to już osobna historia. Ludzie mili, życzliwi i uśmiechnięci. :) Na pewno zawiązało się wiele przyjaźni ale czy przetrwają to czas pokaże. W okół ośrodka przepiękne bory i można było po nich spacerować. :) Ale już bliżej na skraju lasu nieopisany brud i śmietnik. :twisted: Brak jakichkolwiek śmietniczek i każdy rzuca śmieci gdzie popadnie. Gdyby były śmietniczki to na pewno by z nich korzystano ale po co, przecież to kosztuje. :shock:
Zaplecze medyczne.
Lekarze troszkę lekceważąco podchodzili do pacjenta czego nie można powiedzieć o pielęgniarkach które były na prawdę bardzo miłe i pomocne.
Zabiegi (trzeba to przyznać) na wysokim poziomie. I tu wielki ukłon do Pań pielęgniarek i rehabilitantów. :serce:
Co do przemieszczania się pomiędzy domami Jutrzenka, Tęcza, Zacisze, Hel i Hutnik to wszystkie budynki połączone są tunelami o długości łącznej ok 1000 - 1200 metrów a zabiegi były głównie w Jutrzence i w Tęczy. :x Dla osób z problemami ruchowymi to była przeszkoda nie do pokonania ale co to kogo obchodzi, do sanatorium trzeba przyjeżdżać zdrowym. :( Jedno dobre z tych tuneli to to że zimą nie trzeba wychodzić na dwór i można iść w szlafroku ogrzewanym tunelem.
Reasumując to ośrodek luksusowy, obsługa bardzo miła :serce: ale skąpstwo i pazerność właścicieli widać na każdym kroku.
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 929
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: lubelanka64 »

czyli dobrze zrobiłam, że zamieniłam Wieniec na Kołobrzeg. Dzięki za opinię. Pozdrawiam
forumowicz

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: forumowicz »

YSY - to super , że podzieliłeś się swoimi wrażeniami z Wieńca - dzięki :)

Ja byłam 4 lata temu ale w Jutrzence , szkoda, że standard Wieńca obniża się :( , myślę , że mówiąc o zabiegach w Tęczy miałeś na myśli Zakład Przyrodo - Leczniczy) .
Rozklekotane biurko? , w momencie kiedy wyjeżdżałam (wrzesień 2015) oddawano do użytku Tęczę - wszystko było "nówka nieśmigana" , tzn, że my kuracjusze bardzo niszczymy nie swoje , dodam, że nie były to meble z Ik...i czy R..d&W..., a typowe meble hotelowe .

Dobrze, że piszemy te opinie - cały czas coś się zmienia , tylko przykre, że na niekorzyść :(

pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
ricolo666
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 726
Na forum od: 29 lip 2017 21:11
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: ricolo666 »

Ysi konkretnie i do rzeczy ,tak bylo co potwierdzam ,opis zgodny z prawda,moj lekarz byl akurat super gosc pytal co chce jezeli chodzi o zabiegi .Fakt ze jest pewna grupa ludzi co nie szanuje tego co nie jest ich ,ale to brak wychowania i egoizm ktory wynosi sie z domu ,przykre to ze i ich dzieci beda postepowac podobnie.Pozdrawiam przyszlych kuracjuszy Wienca Zdroj
Gość

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Gość »

Witajcie. :kwiat: :serce: Do swojej opinii o Wieńcu-Zdroju chciałbym jeszcze dodać że w pokojach brak miednic żeby sobie można było uprać skarpety czy koszulę. :oops: Trzeba się męczyć w umywalce. :x Całkowity brak lodówek nawet na korytarzach a o deskach do prasowania czy nawet żelazkach, żeby coś sobie uprasować, to można zapomnieć. :(
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Koralik_bis »

Dobrze, że jadę autem to wrzucę jakąś miskę a może wystarczy korek do umywalki 😋 może z ZUS nie będzie najgorzej; ysy a coś na temat parkingu wiesz?
Gość

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Gość »

Tak. Ja za 28 dni zapłaciłem 190 PLN. Drogo. Ale wstrzymaj się z opłatą za parking. Są dwie bramki jedna wjazdowa a druga wyjazdowa. Za bramką wyjazdową jest dość miejsca do parkowania i to za darmo. Śmiało i spokojnie można tam auto zostawić. Bilet wjazdowy ważny jest 2 godziny także zdążysz załatwić wszystkie sprawy w recepcji. A w razie czego to wyjedziesz i wjedziesz jeszcze raz. Gdybyś jednak chciała wykupić parking to możesz to zrobić w dowolnej chwili. Za wszystko co się stanie z autem łącznie z kradzieżą nie odpowiadają więc płacisz za nic. Nie bierz telewizora. To kosztuje 70 zł od osoby a nie od pokoju. Wypełnij deklarację że telewizora nie chcesz. Bo jak dostaniesz 2-kę a druga osoba go weźmie to podzielcie się opłatą. Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ