Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Suzen
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3505
Na forum od: 26 kwie 2014 07:56

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Suzen »

Julio dziękujemy za szczegółową, ciekawą ,a momentami bardzo humorystyczną opinię.
Cóż ,podróże kształcą, a nic co ludzkie nie jest nam obce. :x ;)
julia1000
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 15 lis 2018 10:17
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: julia1000 »

Hipokryt pisze: 15 lis 2018 13:49 Czy oprócz słów uznania można zadawać pytania ?
oczywiście, proszę pytać
jeśli znam odpowiedź napiszę :)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7746
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: jan19557 »

Julio byłem w Wieńcu 2 lata temu i też bardzo mi się podobało. Troszkę opisałem pobyt ale ty zrobiłaś to pięknie. Przy tych negatywnych wpisach dziwiłem się , że taki ośrodek może się nie podobać ale jak piszesz są różne charaktery i wymagania. Niektórzy nie mogą żyć jak na coś nie ponarzekają. Gratuluję
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: basiat »

Julio, z ciekawości zajrzałam do Twojej opinii dotyczącą Jutrzenki. Byłam tam dwa razy i wszystko jest tak, jak opisujesz.
Fajnie się czytało. Dziękuję :kwiat:
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Felice »

Ja w Jutrzence również byłam i wróciłam zachwycona. Co prawda nie był to wyjazd z ZUS i miałam wszystko to o czym na pobycie można marzyć.
Dzięki za opinię.
Awatar użytkownika
Motylek0106
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 23 wrz 2018 14:45
Staż sanatoryjny: 4

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Motylek0106 »

Witaj Julio. Piękny opis Jutrzenki, pod którym można podpisać się bez zawahania. Byłam tam prawie trzy lata temu i potwierdzam Twój wyczerpujący aczkolwiek i humorystyczny opis. Również się nie nudziłam (a byłam w porze zimowej) i nie marudziłam bo nie po to przecież jedziemy mając wszystko podane pod nos. Wróciłam wypoczęta, zrelaksowana zadowolona z ludzi, (dodam,że przedział wiekowy różny) z którymi przyszło mi spędzać wspaniały czas.
Brawo Julio, i oby każdy umiał tak spoglądać na życie jak Ty, świat byłby lepszy. Pozdrawiam.:)
Isadora76
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 22 paź 2018 16:16
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Isadora76 »

julia1000 pisze: 15 lis 2018 10:30 Mój pobyt z ZUSu zbliża się ku końcowi, więc myślę, że mogę się już odwdzięczyć za garść informacji jakie tu znalazłam własną subiektywną opinią [...]

Jeszcze tydzień tu jestem, jeśli ktoś cos chce jeszcze wiedzieć pytajcie, odpowiem, albo zapytam, znajdę…

Witam.
Wielkie DZIĘKUJĘ za tak obszerny opis.
A co ze szlafrokiem ?myśle że zapewne był by przydatny ,czy można wypożyczyć ?jeśli tak to w jakiej cenie?Jaka jest opłata za TV?co z internetem?
Czy w czasie pobytu są organizowane jakieś wycieczki,ognisko,integracja ;) :) :D (oprócz oczywiście tany tany :D )
Piszesz że byłaś dość wczesnie ,to o której godzinie najlepiej być? mam spory kawałek ok 500km.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2018 18:01 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: [...] skrócono cyctat
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Felice »

Przede wszystkim prośba....nie cytujmy wypowiedzi szczególnie tak obszernych.
Szlafrok jest bardzo potrzebny i przydatny.Ja miałam wszystko w pakiecie,ale z tego co wiem szlafrok wypożyczenie 25 zł turnus,telewizja 60 zł od osoby. Wi fi miałam bez problemu,gorzej z zasięgiem sieci komórkowych.
julia1000
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 15 lis 2018 10:17
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: julia1000 »

Isadora76 pisze: 18 lis 2018 12:01 A co ze szlafrokiem ?myśle że zapewne był by przydatny ,czy można wypożyczyć ?jeśli tak to w jakiej cenie?Jaka jest opłata za TV?co z internetem?
Czy w czasie pobytu są organizowane jakieś wycieczki,ognisko,integracja ;) :) :D (oprócz oczywiście tany tany :D )
Piszesz że byłaś dość wczesnie ,to o której godzinie najlepiej być? mam spory kawałek ok 500km.
ja byłam na miejscu ok. 08:30, pokój dostałam koło 11
ale to chyba zależy czy jedziesz z ZUS czy NFZ, słyszałam jak Pani z recepcji kogoś informowała, ze ZUS od 14, więc dobrze to sprawdzić na skierowaniu (na moim była godz. 0:00 ZUSowi przysługuje też pełne wyżywienie w ostatni dzień, czyli teoretycznie można wyjechać po kolacji)
szlafrok na pewno się przyda na zabiegi wodne i borowinę
wygodniej jest pójść w szlafroku, niż wciskać ubrania na wilgotną skórę
ja szlafrok mam swój, ale podobno można za 25 zł wypożyczyć
ja zapłaciłam za tv 90 zł, ale to dlatego, ze jestem w pokoju sama
wi-fi generalnie działa bez zarzutu, choć jak chciałam obejrzeć film w internecie to ostanie 20 minut oglądałam 40 min bo się ciągle zacinał
ale w związku z tym, że ja nie mam w pokoju w ogóle zasięgu ani w swoim telefonie, ani w swoim modemie cały czas korzystam z wifi sanatoryjnego
pracuję, odpowiadam na maile- jest ok
czasami tylko wieczorami (pewnie zwiększony ruch) przerywa mi videorozmowy

generalnie nie wiem od czego zasięg zależy
ja mam umowę w Orange, zasięg mam tylko w kawiarni i głównym hallu
mąż ma w T-Mobile a zasięg łapie mu dopiero jak dojeżdża do Włocławka
odwiedziła mnie koleżanka, która ma umowę też z T-Mobile, ona miała zasięg w całym obiekcie
więc może zależy od czułości telefonu

jak chcę odebrać smsmy i powiadomienia o połączeniach wystawiam na chwilę telefon na balkon, wtedy smsy docierają :)
ale nie narzekam i miło było od telefonu odpocząć :)

integracja we własnym zakresie
wycieczki do Torunia, Lichenia i nie wiem gdzie jeszcze
wieczorki codziennie oprócz poniedziałku (pn-pt w pubie na poziomie -1, sb-nd w kawiarni na parterze) odpłatne chyba 10 zł
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Felice »

W kwestii zasięgu sieci wszelkich - jest mocno zaburzony ponieważ cały obiekt jest w nieprawdopodobny sposób naszpikowany elektroniką. Wszelkie sterujące urządzenia znajdują się w podziemiach i muszą bez zarzutu funkcjonować dlatego tak się dzieje. Informacja od pracownika obiektu.
ODPOWIEDZ