Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Isadora76
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 22 paź 2018 16:16
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Isadora76 »

Bardzo dziękuję za wszystkie informacje.Miłego wieczoru. ;) :) :D
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: jan19557 »

Nie czepiajcie się za bardzo tych sieci bo w dużej mierze zasięg zależy od marki telefonu i danego modelu. te z wyższej półki i nowszej generacji nie mają większego problemu z zasięgiem. Miałem wcześniej w play a teraz w t-mobile 2 telefonu i na jednym był a na drugim nie mimi, że leżały obok siebie. Kiedyś stałem pod przekaźnikiem na Jaworzynie Krynickiej i nie mogłem zadzwonić . W Wieńcu do przekaźnika jest rzut zaledwie kilkaset metrów. tam jest dookoła las a sam budynek jest naszpikowany żelastwem i to jest cały problem ponieważ stanowi ono ekran . Nawet w parku nie wszyscy mają dobry zasięg w każdej chwili.
Isadora76
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 22 paź 2018 16:16
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Isadora76 »

julia1000 pisze: 15 lis 2018 18:21
Hipokryt pisze: 15 lis 2018 13:49 Czy oprócz słów uznania można zadawać pytania ?
oczywiście, proszę pytać
jeśli znam odpowiedź napiszę :)
Witaj Julio :) a mam jeszcze pytanie czy w dniu przyjazdu odrazu jest wizyta u lekarza?ustalenie zabiegów ?
Zabiegi zaczynamy na następny dzień ?Czy zabrać swój ręcznik?różne są opinie jedni pisza że jest jeden inni że dwa.A po basenie może byc kłopot z jednym..
julia1000
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 15 lis 2018 10:17
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: julia1000 »

jan19557 pisze: 18 lis 2018 19:34 Nie czepiajcie się za bardzo tych sieci
nie czepiam się :)
ja oprócz hallu i kawiarni nie mogę w ogóle wykonywać i odbierać połączeń, dlatego kilka razy w ciągu dnia wystawiam telefon na balkon, żeby dostać powiadomienie czy ktoś próbował się ze mną skontaktować
wtedy biorę telefon i dla zdrowia schodami zbiegam na parter łapać zasięg

jest to uciążliwe, ale do przeżycia

Isadora76 pisze: 19 lis 2018 19:48 Witaj Julio :) a mam jeszcze pytanie czy w dniu przyjazdu odrazu jest wizyta u lekarza?ustalenie zabiegów ?
Zabiegi zaczynamy na następny dzień ?Czy zabrać swój ręcznik?różne są opinie jedni pisza że jest jeden inni że dwa.A po basenie może byc kłopot z jednym..
jak przeszłam etap rejestracji w recepcji od razu mnie poinformowano żeby zgłosić się do pielęgniarki
tam zmierzono mi ciśnienie, podałam deklarowana wagę, odpowiedziałam na pytania z ankiety medycznej i otrzymałam informację o której lekarz w którym gabinecie
Mi się trafiła wizyta dopiero po 15-tej
ale wszystko idzie sprawnie
w ciągu turnusu były jeszcze 3 wizyty lekarskie
w pierwszym i ostatnim tygodniu badanie fizykalne (ile cm rękami do podłogi, stopień ruchomości kręgosłupa itd)
u mnie nie było widocznej poprawy ruchomości niestety
wieczorem zadzwoniła do pokoju pielęgniarka i zaprosiła do siebie po kartę zabiegową
zabiegi od następnego dnia, wszystko rozpisane, godziny, miejsce
koło pielęgniarek jest tablica informacyjna, która warto śledzić, bo są tam informacje np. o terminach wizyt lekarskich, zwrotów kosztów za dojazd
warto iść na spotkanie organizacyjne, pierwszego lub drugiego dnia

ja dostałam 1 ręcznik, miałam oprócz tego 3 swoje (cienki, szybkoschnący na basen, oddzielny na borowinę) - jechałam samochodem nie musiałam ograniczać bagażu
Isadora76
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 25
Na forum od: 22 paź 2018 16:16
Oddział NFZ: Dolnośląski

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Isadora76 »

Dziękuję za szybką odpowiedź ;) pozdrawiam .
p.s.Czy 22 jeszcze będziesz ?
Awatar użytkownika
Hipokryt
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 7543
Na forum od: 11 lut 2015 18:49
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 21

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Hipokryt »

jan19557 pisze: 18 lis 2018 19:34 Nie czepiajcie się za bardzo tych sieci...
A jednak się "czepnę tych sieci" w Wieńcu-Zdroju :D gdyż obecnie to raczej trudno znaleźć miejsce, w których są aż tak duże problemy z zasięgiem. A to ciekawe zagadnienie :)
Niezłą ściemę podają gościom tam na miejscu, mówiąc że winą jest zbyt duża ilość elektroniki medycznej i/lub żelastwa w budynku, który działa jak ekran. Poradę aby używać tylko najnowszych aparatów wybranej marki też można traktować to tylko jako żarcik :) i kryptoreklamę :lol:
Powodem utrudnionej łączności i słabego sygnału GSM jest zbyt duża odległość do najbliższej stacji BTS (przekaźnik) wybranego operatora. Bez problemu znajdziemy wykaz takich stacji, które obsługują Uzdrowisko Wieniec-Zdrój. Jest tam tylko jeden BTS sieci Plus, a pozostałych operatorów brak. Wynika z tego, że znajdując się w Wieńcu łączymy się przez stacje z Włocławka odległe o kilka kilometrów. Wszystko dokładnie widać na mapce poniżej:
Wieniec GSM.jpg
A może tak powinno być, ze omawiane problemy techniczne mają głębszy sens? Może w sanatorium powinniśmy odpocząć i ograniczyć korzystanie z telefonu? Czy w związku z tym nie ma tam BTS wszystkich sieci?
Takie ograniczenie mnie się bardzo podoba i już mam chęć aby odwiedzić ten Wieniec-Zdrój :lol:
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7752
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: jan19557 »

Hipokryt ja nie uprawiam żadnej krypto reklamy bo nie mam w tym żadnego interesu . Ową sytuację miałem w pracy. Nikt nie miał dobrego zasięgu ze względu na ilość żelastwa. Wystarczyło wystawić tel. za okno i już się poprawiało. Mówię tu o paśmie internetowym a nie do rozmów. Jestem elektronikiem i wiem co mówię. Poza tym gdybyś był w Wieńcu to byś wiedział, że od sanatorium do stacji przekaźnikowej z kilkunastoma antenami różnych sieci w linii prostej jest kilkaset metrów. Telefonu mają różnej czułości antenki co ma duży wpływ. Jeden tel. łatwo łapie sygnał GPS a drugi muli.
Awatar użytkownika
basiat
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11042
Na forum od: 27 kwie 2014 17:00
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: basiat »

Hmm,
byłam dwa razy w Wieńcu......miałam ten sam telefon, ale za pierwszym razem miałam Orange za operatora i miałam okropne problemy, a drugim razem Play i ....wszystko było ok.
Orange łapał tylko w holu i w niektórych miejscach w parku. Natomiast Play spisał się na medal. Łapał zasięg wszędzie:))
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Felice »

Natomiast Play spisał się na medal. Łapał zasięg wszędzie:))
Play łapie sygnał z każdej sieci i to jest ten plus.
Jan jak jesteś elektronikiem to więcej niuansów powinieneś znać. Musi jeszcze wystąpić kompatybilność .
Mnie w domu zmieniano router bo mój sprzęt,zapewniam że bardzo dobrej jakości nie odbierał sygnału.
julia1000
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 11
Na forum od: 15 lis 2018 10:17
Oddział NFZ: Kujawsko-Pomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: julia1000 »

Isadora76 pisze: 19 lis 2018 20:29 Dziękuję za szybką odpowiedź ;) pozdrawiam .
p.s.Czy 22 jeszcze będziesz ?
jestem już w domku :)
ODPOWIEDZ