Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 687
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: bardzyk2 »

Do Zbigniewa165 :D

Dzięki takim postom jest mi łatwiej pogodzić się z rezygnacją z wyjazdu do sanatorium po 3 latach oczekiwania. Cóż, każdy ma prawo do własnych wyborów :mrgreen: i komentarz nie jest potrzebny ;)

Życzę miłego pobytu w sanatorium, byle nie trafić na kogoś kto np. zaprzestanie się myć, bo Konstytucja tego nie nakazuje, a od brudu nikt nie umarł :lol: :twisted: :lol:

Pozdrawiam wszystkich odważnych i wystraszonych :oops: też :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Zbyszku , w takim razie podziwiam Cię , ale najwidoczniej nie zetknąłeś się z osobą chorą na COVID-19 więc pewnie dlatego nie masz obaw . Odnośnie zwrotów to nawet w naszym NFZ wręcz namawiają do tego aby ludzie jechali bo właśnie ostatnimi czasy bardzo dużo osób zrezygnowało z wyjazdu . Nie tylko nad morzem ale i w innych regionach kraju są miejsca dla kuracjuszy z NFZ . W tej chwili nie przytoczę wszystkich miejscowości ale naprawdę było tego dużo , do wyboru , do koloru :) .
Nawet do Wieńca zapraszają :D .
Moim zdaniem nie ma co się dziwić tym , którzy rezygnują , mają swoje powody ale i często tym powodem jest nasza koronka i restrykcje z nią związane a przy tym bardzo uciążliwe . Druga sprawa - nie sądzę abyśmy tak szybko wrócili do normalności , zapowiada się , że taką sytuację będziemy mieli dłużej :( .
Już jesteś w domku ? Wróciłeś ? Pozdrawiam ciepło :serce: :D .
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Kochana Bardzyk :kwiat: :serce: , witaj .
Wprawdzie pisałaś do Zbyszka ale pozwól , że i ja wypowiem się w tej kwestii. Zrezygnowałaś , ok , widocznie miałaś taką potrzebę (i nie tylko Ty przecież) i tego absolutnie nie neguję .
A Zbyszek po prostu chciał poinformować jaka była sytuacja tam gdzie on był przez kilka tygodni .
I powiem Ci , że zawsze to jakaś pociecha , aż lżej . Widocznie ja mam takie szczęście , że raz wyruszywszy w świat , zadowolona z życia - trafiłam na tę przykrą niespodziankę :lol: :lol: .
Ale z zabiegów jestem zadowolona , poznałam też trochę ludków i z kilkoma z nich utrzymuję kontakt :) .
Zanim co to tylko telefoniczny ale może kiedyś...kto wie ?
Pozdrawiam Cię serdecznie i ściskam mocno :serce: :kwiat: :D , uśmiechnij się , życie mimo różnych przeciwności jest piękne .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: zbigniew165 »

dani888 podoba mi się Twoje podejście do mojego wpisu i do tematu :kwiat:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Zbyszku , w takim razie cieszę się , czasem uda się mi powiedzieć coś sensownego :D , pozdrawiam raz jeszcze :serce: ;) .
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 687
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: bardzyk2 »

Witaj Danusiu :kwiat: :kwiat:

Wiem, wiem, tchórz ze mnie. Ale ja też w zasadzie drugi raz miałam jechać, bo pierwszy raz byłam 16 lat temu i to były zupełnie inne sanatoryjne pobyty niż dziś, i ja byłam inna - 16 lat młodsza :lol: :oops: :lol:
No a potem to nieszczęsne Świnoujście a teraz Korona :evil: :cry: .

Cieszę się, że z Wieńca zostało Ci dużo dobrych wspomnień i kilku przyjaciół, to jest chyba najfajniejsze, co z takich wyjazdów można zachować na pamiątkę. Zabiegi pomagają, ale nie na całe życie a przyjaźń może zostać na długo. Zresztą, gdyby nie ta sytuacja z wirusem, w normalnych czasach pewnie o skierowaniu do Wieńca można tu na Śląsku tylko pomarzyć, nie słyszałam, by ktokolwiek ze znajomych dostał przydział do Jutrzenki lub do innych domów po remoncie.

Mnie NFZ jeszcze nie odpisał, więc nie wiem co ze mną zrobią, ale wiem, że w pobliskim Ustroniu też w lipcu była kwarantanna, nie wiem tylko w którym sanatorium :roll: .

Cieszę się także z Twojego dobrego humoru, więc myślę, że ułożyłaś sobie troszkę spraw tak jak chciałaś :D

PS. nie na temat, ale może się przydać : 100 ml spirytusu 95%, 85 ml wódki czystej 40%, 3 ml gliceryny i kilka kropli olejku zapachowego (ja dodawałam olejek z geranium, bo taki miałam a podobno nie lubią go kleszcze). Płyn jak ta lala i ręce nie pierzchną i pachnie ładnie co zniechęca troszkę od dezynfekcji wewnętrznej :lol: :lol: :lol: U nas nic nie było w maju i czerwcu a teraz wszędzie zatrzęsienie, że można się kąpać.

Pozdrawiam bardzo cieplutko (u nas zimno i leje) :serce: :serce: :serce:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: zbigniew165 »

bardzyk2 dlaczego nieszczęsne Świnoujście.
Ja pojechałem tam raz do sanatorium i teraz Świnoujście odwiedzam dwa razy w roku, oczywiście po sezonie wakacyjnym, zimą lub jesienią, albo wczesną wiosną, komercyjnie.
Teraz też będę dzwonił o zwrot do tego uzdrowiska, bo wiem, że tam są najlepsze zabiegi na dolne drogi oddechowe, a zwłaszcza gimnastyka oddechowa w Rusałce. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 687
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: bardzyk2 »

Witaj Zbyszku.

Dla mnie Świnoujście nieszczęsne, bo byłam w styczniu na luty 2017 r, zakwaterowali nas w małym pensjonacie 700 m od Rusałki, 300 od stołówki, zabiegi "system" ułożył idiotycznie i efekt taki, że albo z niektórych zabiegów trzeba było zrezygnować, albo z posiłków. Albo kupić komercyjnie w dogodniejszej godzinie. Na dodatek przez brak odpowiednich przerw po zabiegach typu okład borowinowy i gimnastyka na wywietrzonej świeżo sali, pochorowałam się na kilka dni, leżałam z gorączką w pokoju, na szczęści moje 3 współlokatorki nosiły mi jedzenie na zmianę jeśli tylko mogły i dobrze, że było ich aż 3 :D . Pewnie, że przeżyłam ale fajne to nie było. Ale choć miałam wysoką gorączkę i kaszlałam jak stary suchotnik, nikt się mnie chociaż nie bał z lekarzem włącznie :mrgreen: jak by było dziś, strach pomyśleć :shock:

Pozdrawiam serdecznie i życzę Ci bardzo dobrego wyboru, a jest teraz chyba w czym wybierać. :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 687
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: bardzyk2 »

No właśnie między innymi inhalacje ultradźwiękowe miałam o 7.10 - 7.25 a o 7.45 śniadanie 400 m w drugą stronę. Odliczając kolejkę w Rusałce do szatni (jak byłeś w zimie to wiesz o czym mówię) potem bieg na śniadanie na mrozie, co po inhalacji wskazane nie jest. Ale to nie na temat w tym akurat wątku, więc z góry :oops: przepraszam
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5054
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: zbigniew165 »

bardzyk2 w temacie Świnoujścia odpiszę Ci w naszym temacie. Wejdź w temat Zloty, spotkania forumowiczów i jest tam nasz temat Świnoujście luty 2020 r.
ODPOWIEDZ