Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 683
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: bardzyk2 »

Dani :serce: :kwiat: :serce:

Pewnie już śpisz i o Jutrzence śnisz :lol: :lol: :lol:

Pewnie, że drogo. Ale w tym roku wszędzie podrożało jak diabli :evil:

Będę uparcie szukać czegoś w rozsądnej cenie, muszę się czegoś dowiedzieć o tych sanatoriach transgranicznych o których wspominał Jakcy.

Na razie postaram się o jakąś rehabilitacje na miejscu, a może wygram w totka albo w loterii szczepionkowej?

Pozdrawiam Ciebie i wszystkich nocnych Marków, a zwłaszcza tych co teraz są w tytułowej Jutrzence 😘 😘 😘
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: ANDY12345 »

Niedługo się zacznie okres tańszych turnusów rehabilitacyjnych w fajnych miejscowościach, nawet do 1500,- za 2 tygodnie. Fakt że mało zabiegów, bo ok. 2-3 i okres jesienny nie każdemu odpowiada, ale cenowo to na pewno znacznie taniej niż w Wieńcu.
Miłego dnia :)
Awatar użytkownika
bardzyk2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 683
Na forum od: 21 cze 2020 14:03
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: bardzyk2 »

Witaj Andy
i pozostali Forumowicze :kwiat:

Ja wiem, że na komercyjną Jutrzenkę trzeba być zasobnym człowiekiem :oops: , też myślę o drugim lub trzecim sezonie. Może pojadę na tydzień do Ustronia lub Wisły bo blisko, ale tam drugi sezon zaczyna się dopiero 02.X. A ja mam październik poważnie imprezowy na początku i pod koniec, a nie wiem, czy uda mi się złapać ten tydzień akurat w środku, bo ludziska puki co wyjeżdżają na potęgę.

Natomiast na wiosnę może teraz da się coś zarezerwować, tylko muszę popytać tych, którzy mogliby coś fajnego polecić. Sama nie mam kompletnie doświadczenia, byłam raptem 2x a właściwie trzy, ale pierwszy raz ponad 40 lat temu, na zabiegach na dochodzenie w Krynicy a mieszkałam prywatnie.

Pozdrawiam niedzielnie :serce: :kwiat: :serce: i uciekam z wątku bo dostanę burę za zaśmiecanie tematu :mrgreen:
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Andy :serce: , tak tanie turnusy na pewno są nie do osiągnięcia , poza tym ta ohydna pogoda :roll: .
I jeszcze coś - 2 lub 3 zabiegi dziennie to kropla w morzu potrzeb .
Bardzyku :serce: , życzę Ci obyś znalazła coś sensownego i w dobrym czasie .

No i zamilkli na amen nasi obecni kuracjusze , którzy są w Wieńcu :( .
A tak czekałam na dalsze relacje ...
Pozdrawiam Was wszystkich cieplutko , dobrej pogody , zabiegów i fajnych atrakcji życzę :serce: :kwiat: .
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1778
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: Andrzej1958 »

Dani, niestety 2-3 zabiegi w cenie dziennie to standard. Aczkolwiek, jak wiosną szukałem, to były oferty z dodatkowym 4 zabiegiem ale w listopadzie i grudniu.
W zeszłym roku, mój znajomy miał jechać w listopadzie gdzie w cenie było 5 zabiegów. Koszt ok. 1600 zł. Niestety z powodu pandemii nie było mu dane skorzystać. Miejscowość nad morzem, na wschód od Ustki i "daleko od szosy".
forumowicz

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: forumowicz »

dani888 pisze: 30 sie 2021 17:21 I jeszcze coś - 2 lub 3 zabiegi dziennie to kropla w morzu potrzeb .

Dani888, a ile jest zabiegów w Wieńcu na NFZ?
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

Andrzeju , żeby chociaż były 3-4 zabiegi dziennie to ok ale jak dla mnie najgorsze są te m-ce zimne i jeśli daleko od domu . Poza tym morze i góry odpadają całkowicie :( . A w terenach nizinnych raczej nie ma szans .
Habr , nie wiem ile jest zabiegów z NFZ w Wieńcu , ponoć około 60-ciu ale musiałabym zapytać dziewczyn , które znam i je miały . Jeśli dodzwonię się to Ci napiszę :) .
Bo ja byłam z ZUS-u i miałam ich ponad 90 choć powinno być troszkę więcej ale musiałam z jednego zrezygnować i zamienić na inne i chyba wyszło mi 96 .
P.s. dziewczyny z NFZ jako zabieg miały też picie wody , która w sumie była dostępna dla wszystkich i w nieograniczonej ilości gdyż są krany z tą wodą w budynku Jutrzenki i kto chciał to nabierał sobie do butelki :) .
forumowicz

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: forumowicz »

Mój turnus ZUS zaczyna się w poniedziałek i wychodzi 21 dni zabiegowych, dlatego będę miała przynajmniej 99, a jak dołożą mi picie wody, to będzie 120🤣🤣.
Awatar użytkownika
dani888
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3916
Na forum od: 12 lis 2019 20:15
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: dani888 »

:lol: :lol: :lol:
Habr , może nie 120 ale jakieś 109 ?
Dzwoniłam do koleżanki ale nie odbiera , poza tym żadna nie była na psychomatyce .
Skoro jedziesz z ZUS-u to dlaczego pytasz o NFZ ? Bo już pogubiłam się....
Z ZUS-u byli ludzie na oddechówce , kardio , narząd ruchu i nikogo nie poznałam z psychomatycznych , przykro mi .
Nie obawiaj się , będzie dobrze oby tylko pogoda dopisała , współlokatorka i zabiegi .
Pierwsze dni są najgorsze bo trzeba poznać ,,teren '' a potem wszystko pójdzie jak po maśle .
Zresztą , sama zobaczysz . Pozdrawiam i głowa do góry :kwiat: ;) .
P.s. z ZUSU nie ma zabiegów typu ,,picie wody '' , to ma NFZ .
forumowicz

Re: Jutrzenka Wieniec Zdrój subiektywnie

Post autor: forumowicz »

Dani, ja się nie obawiam, bez przesady. Z ZUS będę miał 99, to wiem, rozumiesz? Na stronie ZUS to sprawdziłam i wiem, rozumiesz? Picie wody to był żart.
Habr pisze: 30 sie 2021 19:07 Mój turnus ZUS zaczyna się w poniedziałek i wychodzi 21 dni zabiegowych, dlatego będę miała przynajmniej 99, a jak dołożą mi picie wody, to będzie 120🤣🤣.
Dani, ja się nie obawiam, bez przesady. Z ZUS-u będę miała 99, to wiem, rozumiesz? Picie wody to był żart. :lol: :lol:
Na stronie ZUS jest informacja: "nie mniej niż 5 oddziaływań leczniczych w dni powszednie, a w soboty nie mniej niż 3 oddziaływania lecznicze", i wychodzi 99, rozumiesz?

Pytam o NFZ bo tego nie wiem, a jestem ciekawa. Chyba to nie jest zabronione? :)
Nie przejmuj się, że nikogo nie znasz z pobytów psychosomatycznych.
Patrzyłam na Google i faktycznie teren duży.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ