Sanatorium WSZUR Lądek-Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Irenka_go1
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 10 wrz 2018 16:16
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Sanatorium WSZUR Lądek-Zdrój

Post autor: Irenka_go1 »

Chciałabym z państwem podzielić się spostrzeżeniami nt pobytu w sanatorium . Mieszkałam w Pawilonie II. Niemal wszystkie pokoje to pokoje dwu osobowe. Jest 6 jedynek, ale dostają je osoby uprzywilejowane. Wyposażenie pokoju typowe-dwa tapczaniki, stolik, dwa krzesła, tv ( za odpłatnością-76 za turnus trzytygodniowy) czajnik za odpłatnością-18 zł za 3 tygodnie, łazienka, w której zawsze była ciepła woda bez względu na porę no i balkon -miejsce , gdzie można coś przewietrzyć, wysuszyć itp...Przy ładne pogodzie jaka miałam w październiku był on rewelacją- wszystko super schło a i w wolnej chwili można było zażyć słoneczka. I tu uwaga do osób udających się do pawilonu II- bez względu na porę przyjazdu dostaniecie Państwo pok dwuosobowy, ( ja byłam bardzo wcześnie bo bałam się że otrzymam jakiś wieloosobowy). Jedzenie- kwestia gustu, mi pasowało,wszystko było smaczne i w wystarczajacej ilości. Cieszyłam się, że nie trzeba robić zakupów, wymyślać potraw i przyrządzać. Jest w Lądku dużo tras, które można przejść dla osób lubiących chodzenie i miejsc do zwiedzania. Wieczorami można poskakać w okolicznych klubach-Piekiełku, Kaprysie, Pod Wąsem, w Restauracji Rybnej, Kaskadzie. Panie pielęgniarki bardzo pilnowały i strzegły, aby nie było związków pozamałżeńskich( hi, hi). Podsumowując-ludzie z turnusu 05.10-26.10 super, zostały miłe wspomnienia i żal, że tak szybko turnus się skończył. Acha, zapomniałam o bazie zabiegowej, znajduje się w różnych miejscach, co może być niewygodne w sezonie zimowym, z uwagi na łatwość przeziębienia.
Awatar użytkownika
ewasz
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 24523
Na forum od: 10 mar 2014 20:44
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium WSZUR Lądek-Zdrój

Post autor: ewasz »

Dzięki, że opisałaś swoje spostrzeżenia z pobytu, to się ceni.
Niestety nie wszyscy zdają relację choć sami chcą aktualnych wpisów.
Pozdrawiam 🙂
forumowicz

Re: Sanatorium WSZUR Lądek-Zdrój

Post autor: forumowicz »

Dołączam się z podziękowaniami :kwiat:
Indiana
Posty: 1
Na forum od: 05 lis 2017 18:11
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium WSZUR Lądek-Zdrój

Post autor: Indiana »

Irenka_go1 piękne dzięki, świetny, bardzo pomocny opis 👍

Ja mam skierowanie od 12.07 do 02.08. ale do pawilonu 1, czyli do tzw. Lotnika, jak się już zdążyłam zorientować. Rozumiem, że zabiegi są w różnych budynkach, ale w lecie to żaden problem, zastanawiam się czy stołówkę każdy pawilon ma swoją i jak na dzień dzisiejszy wyglądają pokoje, konkretnie czy cały budynek jest już po remoncie ?

Serdecznie pozdrawiam
Awatar użytkownika
kuty
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1109
Na forum od: 28 wrz 2012 18:03
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium WSZUR Lądek-Zdrój

Post autor: kuty »

Każdy pawilon ma swoją stołówkę. Zabiegi przeważnie są na miejscu, ale zdażają się w drugim pawilonie. Na basen trzeba dochodzić. Byłem w paw. 2 w zeszłym roku latem.
Magda-LenaM
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 04 maja 2019 18:54

Re: Sanatorium WSZUR Lądek-Zdrój

Post autor: Magda-LenaM »

Oddział 1. Jakie pokoje? Wyposażenie? Balkony? Jakieś pomocnicze info? Mnóstwo opisów z pawilonów 2 i 3, natomiast o pokojach z Lotnika raczej cicho. Może ktoś z Państwa podzieli się wiedzą? Pozdrawiam. Magda
Magda-LenaM
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 04 maja 2019 18:54

Re: Sanatorium WSZUR Lądek-Zdrój

Post autor: Magda-LenaM »

Oddział 1. Jakie pokoje? Wyposażenie? Balkony? Jakieś pomocnicze info? Mnóstwo opisów z pawilonów 2 i 3, natomiast o pokojach z Lotnika raczej cicho. Może ktoś z Państwa podzieli się wiedzą? Pozdrawiam. Magda
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium WSZUR Lądek-Zdrój

Post autor: Felice »

Pokoje różne. Wystarczy popatrzeć na zdjęcie budynku i widać jak to wygląda.
Nie radzę brać pokoju od strony góry bo jest tam ciemno,wilgotno i zimniej.
forumowicz

Re: Sanatorium WSZUR Lądek-Zdrój

Post autor: forumowicz »

Witam ,
Magda nt Wojskowego jest dużo sama napisałam kilka słów , jeśli będą pomocne znajdziesz je tutaj : viewtopic.php?f=3&t=15755&hilit=l%C4%85 ... j+wojskowy
danka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 279
Na forum od: 16 gru 2010 12:40

Re: Sanatorium WSZUR Lądek-Zdrój

Post autor: danka »

Witam.Czy w pawilonie 3 i w Weteranie jest wi fi?
ODPOWIEDZ