22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Ciechocinku

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Agnieszka Irena
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 46
Na forum od: 20 sie 2018 12:46
Oddział NFZ: Mazowiecki

22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Ciechocinku

Post autor: Agnieszka Irena »

Hej! Dostałam właśnie przydział z mazowieckiego NFZ do 22WSUR w Ciechocinku. Na stronie internetowej wygląda bardzo dobrze. Jeśli ktoś z Was był tam niedawno, to proszę o informacje:
(1) Czy Oddział Ortopedyczny Urazowy znajduje się w tym samym budynku co baza zabiegowa i basen?
(2) Czy łazienki są przystosowane dla niepełnosprawnych: uchwyty przy prysznicach, poręcze itp?
(3) Jakie są diety lecznicze, może jest niskokaloryczna, bo chciałabym kilka kg zgubić...
(4) Czy można dopłacić, aby dawali więcej warzyw, chude mięso, nabiał?
(5) Czy jest zapisywana bez problemów gimnastyka w wodzie?
(6) Jak jest z dostępem do basenu - ile płaci kuracjusz funduszowy za wejście? Czy jest tłoczno?
Jeżeli macie wskazówki praktyczne, to bardzo proszę napisać tu lub na priv.
Jadę 21 lutego 2019 na 4 tygodnie.
:)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20132
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: 22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Ciechocinku

Post autor: Felice »

Baza jest w innym budynku,ale połączona z budynkiem głównym łącznikiem.
W sprawie dostosowania łazienki należy zadzwonić.
Diet jest dużo ustalisz na miejscu.
Gimnastyka w basenie zapisywana jest chętnie.
Z basenu dodatkowo nie korzystałam,ale wejdź na cenniki sprawdź .
Pozdrawiam 😃
Awatar użytkownika
mart 36
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 254
Na forum od: 03 kwie 2017 08:32
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 8

Re: 22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Ciechocinku

Post autor: mart 36 »

Dzień przed Wigilia wróciłam z tego ośrodka. Na czwartym piętrze, z tego co pamiętam znajduje się ortopedia, pokoje są o bardzo różnym standardzie, ja mimo uprzedniego telefonu trafiłam fatalnie. Baza zabiegów znajduje się na piętrze pierwszym. Nalezy przejść łącznikiem. Trzeba się w tym ośrodku dość dużo nachodzi. Jeżeli chodzi o posiłki to diety są zróżnicowane, ogolna, lekkostrawna, i miazdzycowa ta była Uznawana za odchudzająca. Wg mnie jedzenie było fatalne. Codzienne wizyty na oddziałach lekarza i pielęgniarki. Powodzenia. Ja więcej wracać tam nie chce
forumowicz

Re: 22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Ciechocinku

Post autor: forumowicz »

mart 36 pisze: 12 sty 2019 22:33 Dzień przed Wigilia wróciłam z tego ośrodka. Na czwartym piętrze, z tego co pamiętam znajduje się ortopedia, pokoje są o bardzo różnym standardzie, ja mimo uprzedniego telefonu trafiłam fatalnie. Baza zabiegów znajduje się na piętrze pierwszym. Nalezy przejść łącznikiem. Trzeba się w tym ośrodku dość dużo nachodzi. Jeżeli chodzi o posiłki to diety są zróżnicowane, ogolna, lekkostrawna, i miazdzycowa ta była Uznawana za odchudzająca. Wg mnie jedzenie było fatalne. Codzienne wizyty na oddziałach lekarza i pielęgniarki. Powodzenia. Ja więcej wracać tam nie chce
Doskonałe sanatorium. Zabiegi, wyżywienie, warunki, wszystko na 5. W tym roku będzie niestety remont i kuracjusze z NFOZ będą przebywać w oddalonym o ok. 300m. ośrodku TVP. Trzeba będzie dochodzić na zabiegi. Plusem będzie to, że telewizja w pokoju i czajnik, oraz internet za darmo.
forumowicz

Re: 22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Ciechocinku

Post autor: forumowicz »

No ten remont to już chyba jest. Ja byłem w październiku 2018 i już wtedy kuracjuszy część niewielka mieszkała w tym ośrodku TVP. Aha ale z tego co kojarzę to kierowali tam tylko sanatoryjnych kuracjuszy. Wszyscy tzw, szpitalni byli na miejscu w głównym budynku.
nb60
Posty: 2
Na forum od: 01 lut 2019 00:20
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: 22 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Ciechocinku

Post autor: nb60 »

Niedopuszczalna sprawą jest kierowanie kuracjuszy do budynku TVP- jak mozna zimą biegać na zabiegi i na posiłki.
Ten dom TVP ładny ale na wypoczynek dla pracowników TVP!
ODPOWIEDZ