Świnoujście-Bałtyk

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Anna-K
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3376
Na forum od: 01 lip 2014 19:20
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 9

Świnoujście-Bałtyk

Post autor: Anna-K »

Dzień dobry :)
Zwracam się z prośbą do kuracjuszy którzy byli w Bałtyku o informację na temat tego ośrodka.
Czytałam opinie i niestety są one mało zachęcające aby spędzić tam pobyt.
Może ktoś był tam niedawno i powie mi czy coś się zmieniło na korzyść.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Awatar użytkownika
Anna-K
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3376
Na forum od: 01 lip 2014 19:20
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście-Bałtyk

Post autor: Anna-K »

No cóż żadnej odpowiedzi.Nie wiem co mam robić,zaryzykować i jechać,czy zrezygnować i przełożyć.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5077
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście-Bałtyk

Post autor: zbigniew165 »

Anna-K ja bym nie rezygnował. Wróciłem 15 listopada z sanatorium Trzygłów, które należy do tej samej firmy co Bałtyk, czyli Uzdrowisko Świnoujście S.A. W Bałtyku miałem tylko 2 zabiegi, ale nie słyszałem, żeby ktoś narzekał na pobyt w Bałtyku, lub na bazę zabiegową. Nie wiem kiedy masz jechać, ale my w listopadzie większość czasu spędzaliśmy poza obiektem sanatoryjnym korzystając ze spacerów po promenadzie i plaży w Świnoujściu. Przede wszystkim liczy się mikroklimat, który jest w Świnoujściu, a na brak rozrywek na pewno nie będziesz narzekać. Bałtyk nie jest położony przy samej promenadzie, ale jest w głównym skupisku wszystkich obiektów sanatoryjnych. Wszędzie jest blisko, a do plaży i promenady " rzut beretem ". Gdy bym dostał skierowanie do Bałtyku lub do innego obiektu w Świnoujściu na pewno bym nie zrezygnował. Mogę jechać do każdego z zamkniętymi oczyma. Pozdrawiam, a decyzja należy do Ciebie. :) :)
Bogna 3691
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 16 sty 2019 15:19
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Świnoujście-Bałtyk

Post autor: Bogna 3691 »

Też mam Świnoujście, ale Złoty Kłos - termin przełom marca kwiecień. Byłam w Trzyglowie w Świnoujściu w lecie 2016 i było świetnie. A teraz mam obawy, bo opinie o Złotym Klosie nie są dobre. Wszystko zależy od towarzystwa.
Awatar użytkownika
Anna-K
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3376
Na forum od: 01 lip 2014 19:20
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście-Bałtyk

Post autor: Anna-K »

Dziękuję za Wasze opinie.
Zbigniewie przekonałeś mnie,doszłam do wniosku,że może nie należy opierać się na opiniach bo każdy ma różne oczekiwania.Ja nie jestem aż tak bardzo wymagająca i nie można zakładać,że będzie źle.Byłam w Świnoujściu w 2014 roku i byłam zadowolona.Co prawda w innym ośrodku bo w Światowidzie.Do tej pory otrzymywałam skierowania do Kołobrzegu,przyszła pora aby zmienić miejsce.Pewnie nie ma złego coby na dobre nie wyszło ;)
Właśnie dzisiaj przyszło mi skierowanie do domu.Rozpoczynam turnus szpitalny od 7.03.Na pewno po powrocie zdam relację z mojego pobytu.
Teraz pozostaje mi założyć temat w dziale wyjazdy,może trafi mi się bratnia dusza z forum która będzie w podobnym terminie tam przebywać.
Pozdrawiam :)
MarylaP0
Posty: 2
Na forum od: 06 lut 2019 17:33
Oddział NFZ: Łódzki

Re: Świnoujście-Bałtyk

Post autor: MarylaP0 »

Witam czy ktoś wybiera się do sanatorium do Świnoujścia w terminie od 13 marca. Ja osobiście jadę do Sanatorium Złoty Kłos.? Jestem z woj. łódzkiego.
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20160
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Świnoujście-Bałtyk

Post autor: Felice »

Aniu przeżyłam pobyt w Bałtyku mimo że luksusów tam nie ma. Ja miałam małą niedoposażoną jedynkę,ale dwójki są do przeżycia.Są też pokoje 4 osobowe z tym że te są przestronne i ludzienie narzekali. Pokoje od ulicy dość głośne. Te od podwórka z kolei często odwiedzają wrzeszczące ptaszyska. Obiekt wymaga gruntownego remontu,ale da się przeżyć.Ja wszystkie zabiegi miałam na miejscu,jedzenie w czasie mojego pobytu było bardzo smaczne.
Awatar użytkownika
Anna-K
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3376
Na forum od: 01 lip 2014 19:20
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście-Bałtyk

Post autor: Anna-K »

Felice jadę na żywioł,co ma być to będzie.Przecież nie jadę tam po to aby siedzieć w pokoju.Plusem jest,że wszystkie zabiegi są na miejscu,bo jak byłam w Światowidzie to trzeba było ganiać po innych ośrodkach.
Może chociaż pogoda i towarzystwo dopisze.
kuracjuszka 2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 16 sie 2011 13:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Świnoujście-Bałtyk

Post autor: kuracjuszka 2011 »

Byłam w Bałtyku pół roku temu. W okresie wakacji. Wszystko było ok. Zabiegi wszystkie na miejscu. Stołówka na poziomie zerowym. Posiłki dowożone ze stołówki centralnej w Światowidzie, ale wystarczające i smaczne. Stołówka mała więc były 2 zmiany. Pokój jednoosobowy jest jeden damski i jeden męski, ale nie są one całkiem samodzielne, bo są w układzie "studio" tzn mają wspólny korytarzyk i łazienkę z pokojem 2 osobowym. Miałam duży pokój 2 osobowy na parterze z oknami wychodzącymi na tył budynku i fajną współlokatorkę. Bez zastanowienia chętnie wróciłabym tam. Wielu kuracjuszy przyjeżdża tam już od kilku lat jeśli tylko mogą mieć wpływ na wybór miejsca.
Awatar użytkownika
Anna-K
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3376
Na forum od: 01 lip 2014 19:20
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Świnoujście-Bałtyk

Post autor: Anna-K »

Kuracjuszka 2011 bardzo dziękuję za opinię.Jestem dobrej myśli i pozytywnie nastawiona.
Jak byłam w Światowidzie to nie narzekałam na wyżywienie,zresztą akurat nie to jest dla mnie najważniejsze.
Jak będę kontaktować się w sprawie rezerwacji pokoju to już wiem,że należy prosić o ten od strony podwórka mimo,że są ptaki.
Ale przecież one są wszędzie bo to ich dom :lol:
ODPOWIEDZ