Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Muszyna'' w Muszynie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
sewa
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 69
Na forum od: 22 lip 2011 19:38

Re: Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Muszyna'' w Muszynie

Post autor: sewa »

Byłam w Muszynie w 2009 roku.Pobyt bardzo udany.Pokoje czyste i funkcjonalnie urządzone[Czajniki na korytarzu, telewizory też a w pokoju za opłatą].Obsługa bardzo miła[bezrobocie w okolicy].Jeśli chodzi o jedzenie to porcje średniej wielkości.ale bardzo urozmaicone[kolacja przeważnie na ciepło],smaczne.w stołówce można dokupić pierogi czy gorący serniczek za niewielką opłatą. :D
Tom44
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 31
Na forum od: 06 maja 2019 17:53
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Muszyna'' w Muszynie

Post autor: Tom44 »

Mam nadzieję że do tej pory coś się zmieniło bo jadę tam we wrześniu :D pozdrawiam
Jenny50
Posty: 3
Na forum od: 14 maja 2019 19:18
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Muszyna'' w Muszynie

Post autor: Jenny50 »

Czy to sanatorium Muszyna jest na ul. Mściwujewskiego 1 ??? Trudno zaleśc coś na jego temat w internecie ;) Ja jadę tam od 31 sierpnia 2019r. Liczę że nie jest tak źle, najważniejsi są ludzie z pozytywnym nastawieniem i liczę ,że właśnie takich tam poznam :) Wtedy , każde miejsce okazuje się dobre!!Może ktoś jeszcze jedzie w tym terminie????
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Muszyna'' w Muszynie

Post autor: ANDY12345 »

Sprawdźcie wcześniejsze wpisy na temat tego ośrodka. Rok temu byłem i zamieściłem ogólnie sprawy jak tam było. Wielu zakłada nowy temat o tym samym i później nikt się nie zagłębia a stare wpisy tylko polega na ostatnich, np. paweł3 napisał że nie ma gdzie ćwiczyć... :shock: , w ogrodach oddalonych od ośrodka o 200-300 metrów ma do dyspozycji ok. kilkanaście kilkadziesiąt przyrządów na wolnym powietrzu. Z tego wniosek że wpisy są lekko nieprawdziwe, bo w żadnym ośrodku nikt nie pozwoli aby ktoś korzystał samowolnie. Fakt że w tym ośrodku bardzo dawno można było korzystać z siłowni, ale obecnie już nie.
Awatar użytkownika
Palka87
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 15
Na forum od: 09 kwie 2018 18:04
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 23

Re: Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Muszyna'' w Muszynie

Post autor: Palka87 »

Witam Wszystkich :)

Właśnie jestem w Instytucie Zdrowia Muszyna i chciałam się z Wami podzielić tym co tutaj zastałam. Od razu powiem , że nie jest to moje 1 sanatorium w którym jestem więc jakieś porównanie mam :) na początek napiszę, że bardzo mi się podoba lokalizacja ośrodka, jest tu blisko do sklepu, do baru lub też na Ogród Sensoryczny. W okolicy ośrodka są baseny ( płatne), korty tenisowe, wypożyczalnia rowerów, plac zabaw dla dzieci, kajaki itp. sklepy i kafejki, więc można śmiało powiedzieć, że jest gdzie chodzić i spędzać czas wolny :) jeżeli chodzi o sam ośrodek to może na początek powiem, za co się płaci:
1. więc czajniki są na korytarzach , ale można mieć swój tyle, że niby się płaci wtedy za prąd... O_O , telewizja jest płatna- płaci się za kabel (61 zł) kanały są standardowe,w pokoju oprócz telewizora jest też mały radio budzik. Internet wi-fi jest podobno tylko w jednym miejscu w ośrodku ( w jadalni ), w pokoju można mieć neta ale trzeba mieć kabel lub też wykupić go sobie na recepcji (cena chyba ok.21 zł). Na korytarzu na 4 piętrze jest "kącik internetowy" tzn , jest komputer stacjonarny ( nie wiem ile ma lat ale wygląda jak eksponat muzealny :D ), na każdym korytarzu jest też mały telewizorek i kanapy z fotelami i stoliczkiem. Można też sobie wynająć leżak i jest to koszt 13 zł na tydzień, jeżeli ktoś potrzebuje żelazko to może je sobie "wypożyczyć" na recepcji za cenę 1.30 zł na godzinę. Oczywiście są też różne dodatkowe opłaty np. za dodatkowe ręczniki, ale ja nie znam wszystkich cen :P
2. pokoje są 1 osobowe, 2 osobowe, i apartamenty, ogólnie to ja jestem zadowolona z mojego pokoju, może to nie są jakieś hotelowe pokoje ale są czyste i najważniejsze rzeczy w pokoju są zapewnione. Każdy pokój ma balkon a na nim sznurki do prania .
3. jeżeli chodzi o sale do ćwiczeń itp. to są to pomieszczenia wyposażone w sprzętu który według mnie już swoje przeszedł :P wystrój nie jest tu najważniejszy więc nie będę go oceniać,
4.jedzenie - PYSZNE :) serio, na tyle ośrodków które miałam okazje odwiedzić to tutaj w Muszynie karmią tak ,że chyba wyjadę stąd grubsza niż wcześniej :D gotują po domowemu , prawie zawsze do obiadu lub kolacji dostajemy coś na słodko, czasem kawałek ciasta drożdżowego, (sami na miejscu pieką) czasem jakąś małą bułeczkę słodką albo jakiś owoc :)
5. jeśli chodzi o jakieś "wieczorki zapoznawcze, potańcówki itp, to tutaj za bardzo nie ma tego, wszyscy chodzą na piwo i tańce do knajpki obok ośrodka :) dziwi mnie to , że nie ma takich dyskotek bo miejsce jest i na dyskotekę i na ognisko,
6. jeżeli chodzi o samą Muszynę, atrakcje itp. to miasteczko jest małe i można je obejść w pół godziny ale jest urokliwe i ładne, ciche i spokojne. Są tu ogrody sensoryczne , ogrody magiczne "miłosne" (ten ogród jest w połowie wykończony), ogród Biblijny, maleńki cmentarz żydowski, baszta , liczne źródełka i szlaki rowerowe i nie tylko...
To tyle jeżeli chodzi o jakieś sprawy formalne i najważniejsze dla kogoś kto tu przyjeżdża po raz 1 :)
Oczywiście to jak się będziemy czuć w sanatorium zależy nie tylko od warunków ale przede wszystkim od ludzi i od nas :)
Jeśli ktoś z Was będzie miał jakieś pytania bo np. zapomniałam o czymś napisać , to postaram się odpowiedzieć na nie :)
Życzę Wszystkim miłego pobytu :) i pozdrawiam :D
forumowicz

Re: Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Muszyna'' w Muszynie

Post autor: forumowicz »

Palka bardzo miło , że znalazłaś czas na opis i wrażenia , dziękuję i dobrej kuracji :)
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14295
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Muszyna'' w Muszynie

Post autor: ANDY12345 »

Dzięki za opis i widzę że jedzenie się na plus poprawiło :o , tylko czy to naszego turnusu sprawka bo poszły skargi na piśmie do dyrekcji czy jeszcze następnych :roll:
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Muszyna'' w Muszynie

Post autor: Maryann »

Bylam w Muszynie w maju 2016, i potwierdzam to co pisze Palka. Jedzenie bardzo dobre, owoce byly czesto i ciasta panie z kuchni piekly..nie jakies wyszukane, ale jak ktos lubi to cos slodkiego na zab bylo..
forumowicz

Re: Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Muszyna'' w Muszynie

Post autor: forumowicz »

Byłam w Muszynie w 2017 r. i bardzo dobrze wspominam pobyt w tym miejscu. Opis Palki jest jak najbardziej rzetelny i miałam podobne odczucia :)
Awatar użytkownika
ewa060455
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 269
Na forum od: 23 mar 2019 00:17
Oddział NFZ: Świętokrzyski

Re: Sanatorium Uzdrowiskowe ,,Muszyna'' w Muszynie

Post autor: ewa060455 »

A ja wróciłam z Muszyny w Muszynie w lipcu 2019 .Prawie wszystko napisała Palka ,napiszę jeszcze ,że parking płatny 360 zł.za 24 dniowy pobyt ZUS. Czas wypełniony zabiegami mniej więcej do obiadu ,czasami trochę po... Ale jeśli chodzi o jakieś atrakcje po zabiegach i w wolną od zbiegów niedzielę , to raczej we własnym zakresie.Jeden raz za cały pobyt zorganizowano nam ognisko ,które zakończyło się dość wcześnie ,bo o 22 była już cisza nocna. Owszem można zapisywać się na niedzielne wycieczki np. na Słowację -niektórzy korzystali .Jedzenie było lepsze ,możliwe ,że dzięki Andy,Twoje działania dały skutek pozytywny, choć nie do końca ,ponieważ np.chleb ciemny tzw.razowy był limitowany ,zupki cieniusieńke ,za to w większości drugie dania pyszne ,choć porcje dla mnie wystarczające ! dla panów były zbyt skromne ,niemniej gdy poproszono zawsze można było otrzymać dokładkę choćby ziemniaków.Tak jak pisze Palka miejscowość urokliwa choć mała ,daleka od zgiełku np. .Krynicy .Niemniej w razie ochoty poszaleć w sensie pójścia na koncert ,lub pogapienia się na fontannę z iluminacjami świetlnymi i muzyką z głośnika Krynica jest blisko! :) ;) :)
ODPOWIEDZ