Sanatorium Daniel w Ustroniu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Zumi
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 lut 2016 22:46
Staż sanatoryjny: 0

Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: Zumi »

Witam forumowiczów ;)

Przeglądając wpisy dotyczące Daniela brak jest nowych informacji dt. tego obiektu. Stare wpisy są niezbyt pozytywne. Może ktoś był i podzieli się uwagami co do pobytu i zabiegów w Danielu.

Pozdrawiam :D
BogusiaH
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 30 paź 2018 20:56
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: BogusiaH »

Witam
Jestem teraz w Danielu na turnusie z ZUS
Jednym słowem megaega DRAMAT
Ludzie są załamani tym jak to tu wygląda, jedzenie bez szału,zero deserów jogurtów owoców czy soków
Śniadanie to margaryna szynka lub ser. Obiady bardzo monotonne, na plus pyszne zupy
Zabiegi....mhnnnn raczej cudów nie ma Na 150 osób masaż klasyczny czy inny dostały 3 osoby
Reszta to gimnastyka na potęgę i najtańsze fale czy prądy
W pokojach zimnooooooo Nieszczelne okna a mi właśnie wypadły drzwi balkonowe i czekam aż ktoś przyjdzie naprawić
Jest basen ale działa tylko jedna wylewka
Szatnie zbiorowe,panie i panowie na raz
Hydromasaż w małej wannie po 6 osób więc o wygodzie zapomnijcie
Na całą bazę sprzętu jest co kot napłakał
Jeden rowerek i jedna bieżnia
3 duże piłki
Orbitrek nie działa podobno od pół roku...też oczywiście jeden
Cena za tv 96 zł za pobyt,parking to 192 zł
Pan doktor przy badaniu nawet nie spojrzał w historie choroby,rentgen czy opis wcześniejszej rehabilitacji
Każda uwaga czy prosba zostaje pozostawiona sama sobie
Jedyny plus to przemiłe dziewczyny na ćwiczeniach i bazie zabiegowej które starają się jak mogą nadrobić to co właściciele mają głęboko w dupie
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: Bietka »

Ten opis nie świadczy o mega dramacie a jest opisem typowego sanatorium. Byłam 12 razy niekiedy bywało lepiej, ale przeważnie podobnie ale dla mnie to nie był dramat.No może to zimno w pokoju nie fajne. Deserów nigdy i nigdzie nie było w diecie sanatoryjnej, a gimnastykę polecam bo to jest najskuteczniejszy i najzdrowszy zabieg. Więcej optymizmu, w SPA byłoby na pewno lepiej ale niestety to tylko sanatorium z ZUS czy NFZ.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: Zosia »

A ja Bogusiu bardzo Ci współczuję . W sanatorium bywałam wiele, wiele razy , bywało różnie ale tak jak opisujesz..... nie chciałabym trafić i nie chodzi tu absolutnie o jedzenie te można dokupić . Słyszałam już niepochlebne opinie o tym miejscu. Dziękuję za podzielenie się swoimi odczuciami .
Pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: forumowicz »

Ja byłam również kilka razy ale nie powiedziałabym , że to jest typowy obraz ośrodka .

Krytyczna ocena ale nie zawsze i nie wszędzie jest różowo :)
Awatar użytkownika
Efa
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 22
Na forum od: 20 gru 2018 12:36
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: Efa »

Witam, byłam w sanatorium Daniel w ubiegłym roku. Ośrodek jak ośrodek, częściowo w remoncie , ale nie było to uciążliwe. Kiedyś muszą to zrobić. Kawiarnia niestety nie była czynna. ( podobno już jest ;) ) Sala do ćwiczeń duża i ładna. Basen na miejscu a to ogromny plus. Sala zabiegowa jak wszędzie. Personel bardzo miły. Grzechem byłoby narzekać. Jedzenie smaczne a to , ze niektórzy oczekują rarytasów - to chyba zapomnieli, ze to tylko jest pl sanatorium a nie SPA w hotelu min 4****.Realia do których należy się dostosować. Grzechem jest narzekać. Oczywiście są ludzie i ludzie .... w domu chleb ze smalcem a gdzieś .... czasami brak słów. Faktem jest, że ośrodek czy biuro, które zajmuje się wyjazdami zbiorowymi - nie dotarło a szkoda. Gdybym miała taką możliwość to spokojnie ZUS czy NFZ może wysłać mnie tam ponownie. efa :kwiat: ;)
Grzegorz DG
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 36
Na forum od: 30 sty 2018 11:20
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: Grzegorz DG »

Sanatorium Daniel i Orlik należy do tego samego właściciela.Bazy zabiegowe chyba mają podobne sanatoria.
Awatar użytkownika
Zumi
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 lut 2016 22:46
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: Zumi »

Dziękuję za informację .... tak właśnie słyszałem że tam jest jedno wielkie dziadostwo. Czy można jakąś kontrole z Zus tam Przysłać ? ZUS jest zainteresowany jakością zabiegów a nie nabijaniem kasy właścicielom ośrodków.
Co niektórzy optymistycznie się wypowiedzieli ale jak nie byli w tym ośrodku to po co piszą .. chyba na zamówienie właściciela ośrodka :).
Pozdrawiam.
Heniu Olszowiec
Posty: 3
Na forum od: 19 lut 2019 19:47

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: Heniu Olszowiec »

Mój pobyt - STYCZEŃ 2019
W drugim wpisie pani Bogusia napisała w sumie sporo, choć nie ze wszystkim się zgodzę.
Mi akurat jedzenie smakowało. Tylko kolacje były dość skromne i co poniektóre osoby przynosiły sobie jeszcze coś swojego.
Zabiegi - też specjalnie nie będę narzekał. Dostałem np. basen 2 razy dziennie, co akurat mi bardzo pasowało. Basen fajnie przeszklony, ale przeznaczony w zasadzie tylko do ćwiczeń. Jeśli ktoś ma ochotę popływać sportowo, to te paręnaście metrów długości będzie chyba jednak za krótko.
Bieżnia czy rower w sali gimnastycznej mają już swoje lata i mogłyby być wymienione na nowe i to co najmniej w dwóch egzemplarzach.
Zdaje się, że do kriokomory pacjenci jeździli podstawionym busem.

Bardzo sympatyczni i pomocni rehabilitanci jak też i panie pielęgniarki czy obsługa stołówki.

Na jednym z pięter budynku trwał jeszcze jakiś remont. Kuracjusze mieszkający obok narzekali więc na stukanie, wiercenie itp.

Kwestia rozrywki :
Dancingi w holu głównym obiektu raz w tygodniu, we środy. W kawiarni na dole można kupić coś mocniejszego do wypicia. Niestety nie ma tam ani muzyki, ani telewizora. Nic. Cisza jak po śmierci organisty . W związku z tym dwóch kuracjuszy wzięło sprawy w swoje ręce, przywiozło instrumenty (klawisze, gitarę), rozstawiali się w w/w kawiarni i zimowe wieczory nabrały w końcu odpowiednich kolorów :lol: Było naprawdę wesoło :D
Aha - w korytarzu (!) na pierwszym piętrze, stoi stół bilardowy, stół do ping ponga i piłkarzyki.
Dwa razy w tygodniu wieczorem można odpłatnie korzystać rekreacyjnie z basenu i mini sauny.

Generalnie pobyt uważam za udany, w czym duża zasługa ekipy fajnych osób które tam poznałem i którą to ekipę niniejszym serdecznie pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: Dzia_dek »

[wymoderowane] Ta opinia, to jedna
wielka lipa i ściema. :roll:
Ostatnio zmieniony 24 lut 2019 10:36 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: usunięto treść poza tematem
ODPOWIEDZ