Sanatorium Daniel w Ustroniu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Zumi
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 lut 2016 22:46
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: Zumi »

Witam.

Czy możesz opisać jakie zabiegi serwują w Danielu ... czego się można spodziewać .. turnusy zmieniają się w określonych dniach czy są tylko wrzutki po parę osób ... przez przypadek trafiłem na Daniel w Ustroniu ale inne terminy w lepszych sanatoriach mi nie pasowały. Z jednej strony to można trochę zdrowia poprawić :roll: ale złe warunki pobytu mogą zdecydowanie pogorszyć zdrówko :o

Wydaje mi się że Daniel to takie sanatorium z dolnej półki dla kuracjuszy - którzy są tam wpychani z różnych powodów ....
Zastanawiam się tylko czy to nie jest marnowanie pieniędzy płaconych przez kierujących ... , kto jest odpowiedzialny za realizację jakości podpisanej umowy .. tu się już paragrafy kłaniają. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Pozdrawiam.
BogusiaH
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 5
Na forum od: 30 paź 2018 20:56
Oddział NFZ: Śląski

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: BogusiaH »

Witam
Zależy tak naprawdę co jest i z czym się jedzie
Zawsze są 3 gimnastyki dziennie, jedna indywidualna jedna zbiorowa i jedna w basenie
Potem pewnie prądy,magnetoterapia czy inne
Dziennie z ZUS jest 6 zabiegów plus dodatkowe prelekcje
Nie ma możliwości w wolnym czasie skorzystania z sali gimnastycznej czy wykupienia dodatkowych zabiegów chyba że kieruje cię NFZ
Jeżeli chodzi o basen to można skorzystać dodatkowo dwa razy w tygodniu w cenie 20 zł za godzinę 👍
Pozdrawiam i zdrówka życzę
Fusia44
Posty: 2
Na forum od: 19 mar 2019 15:16
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: Fusia44 »

Witam zabiegi to magnoterapia trzy gimnastyki w tym basen ,laser,prądy,okłady fango,borowina wanna perełkowa,grota solna nie wolno opuszczać gumnastyk wirówki na nogi i ręce do tego sanatorium przyjeżdża wszyscy na raz teraz ,była zmiana w niedzielę . pozdrawiam
Awatar użytkownika
Zumi
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 lut 2016 22:46
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: Zumi »

Witam :D .
Dziękuje za informację. Dla tych z ZUS to po obiedzie są pewnie zabiegi aż do kolacji ? ? W sobotę zabiegi są do obiadu ?

Pozdrawiam.
Fusia44
Posty: 2
Na forum od: 19 mar 2019 15:16
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: Fusia44 »

witam zabiegi w sobotę są do obiadu ,tylko w tygodniu są dwa po obiedzie gimnastyka i fizykalny i chyba że grota solna od 15.30 ;zależy jaką godzina i prelekcje musi być 5 ale nie zawsze :roll: da się przezyc
Toniusia
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 170
Na forum od: 15 mar 2019 11:32

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: Toniusia »

:kwiat: ktoś jedzie 21 czerwca ? Czekam na info 😄
Awatar użytkownika
Zumi
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 lut 2016 22:46
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: Zumi »

Witam forumowiczów.
W necie trochę informacji jest :) LUKROWANYCH
http://www.letsbookhotel.com/pl/poland/ ... aniel.aspx

Warto kliknąć na opinie .. masakra .. słodycz i lukier

Kolejna opinia;


28.10.2017
5.6
Ocena
zimno w pokojach,bilard płatny,internet tylko koło recepcji drink bar w którym brak nawet piw,do centrum daleko telewizja za doplatą 86 zł tragedia tragedja i tragedja

Termin pobytu: październik 2017

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pobyt sanatoryjny, nadzieja na poprawę zdrowia...niestety nie w tym obiekcie.
1. Fatalna baza zabiegowa. Jeden rowerek na 150 osób. Orbitrek zepsuty conajmniej od pół roku ( we wrześniu już nie działał). W wannie do hudromasażu nie dzisłają dysze...itd
2. Remont zakłócajacy odpoczynek, kurz i pył wszédzie. Stukanie, wiercenie. Zimne pokoje i łazienki. Jeśli na zewnátrz plus to brak ogrzewania.
3. Podarta pościel, braki podstawowych sprzętów w łazience
Termin pobytu: luty 2019
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
anatorium Daniel -pokoj dwuosobowy brudna firana jedno krzesło , pościel zmechacona wygląda jak brudna kapy na łóżkach poplamione,łazienka ładna ale ani szafki ani półki pod lustrem nie ma co zrobić z kosmetykami.jedzenie dobre i wystarczająco dużo nikt nie był głodny.

Termin pobytu: listopad 2018

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Mój pobyt w sanatorium zostawił same najgorsze wrażenie. Zacznę od rejestracji: na pytanie, gdzie można zaparkować samochod, recepcjonistka od razu podała kwotę - 192 zł. Wizyta u doktora Anny jak to bywa zawsze- formalnie, nawet na moje pytanie na ktorym mi najbardziej zależało czyli na leczeniu kręgosłupa, odpowiedziała, że będzie leczyć staw biodrowy, bo ona wie lepiej co mnie boli. Zabiegi odbywały się tylko 10', nie ma masażu,inhalacji ora podstawowych zabiegów takich jak kąpiel, czy borowina.Wszędzie są duże kolejki. Personel, szczególnie na sali gimnastycznej zostawił najgorsze wrażenie, bo przy pustej sali nie pozwolili ćwiczyć, tylko w naznaczony czas,no i tutaj problem: na godzinę 13- obiad, gimnastyka, prądy...masakra. Obiady, jak do biedaków, mało surówek, śniadanie i kolacja małoiłościowe, po prostu nie polecam nikomu.Negatywne wrażenie również zostawiła rehabilitantka Dorota Greń. Wyjechałam przed terminem za 3 dni.

Pokaż mniej
Termin pobytu: wrzesień 2018

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
TO PISAŁ CHYBA ZAINTERESOWANY DOBRYM WIZERUNKIEM DANIELA :)

W Danielu spędziliśmy niezapomniane ferie . Obiekt w kształcie piramidy jakich wiele w okolicy . Kształt hotelu gwarantuje niezapomniane widoki właściwie ze wszystkich pokoi . Jest to raczej ośrodek wczasowy , wyremontowany , pokoje różnią się wielkością i kształtem , są windy . Wyżywienie przeciętne bez zachwytów . Ladne zejście nad rzekę - bulwar spacerowy . Dobre stoki :Poniwiec i Czantoria . W Ustroniu sporo regionalnych karczm , cukierni , niedaleko Leśny Park Niespodzianek - spora atrakcja dla dzieci . Polecam wjazd na Równicę z pięknymi widokami i ciekawymi knajpkami .W przypadku śnieżnej zimy należy pamiętać o łańcuchach na koła , strome podjazdy . Ogólnie polecam dla niezbyt wymagających gości , głównie dla walorów krajobrazowych .
Termin pobytu: luty 2016

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Rankingi i recenzje
2,5 5 recenzji
Nr 18 wśród 18 hoteli w lokalizacji Ustroń
Doskonałe 0%
B. dobre 20%
Średnie 20%
Złe 40%
Okropne 20%


Pozdrawiam. :(
forumowicz

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: forumowicz »

Po długiej rozmowie na żywo z człowiekiem który miał te "przyjemność " zaliczyć pobyt w Danielu w roku 2018,przeczytaniu wszystkiego co udało mi się trafić w internecie i moją anonimową wizyte na recepcji w samym osrodku doszedłem do wniosku że zrobię wszystko żeby tam mie trafić . Mi zależy na rehabilitacji a nie na zaliczeniu karty zabiegowej by się nikt nie czepial, ani nie chodzi mi o miesięczny urlop od pracy czy żony. Złożyłem dziś w Zusie pismo z prośbą o zmianę. Gdy to nie pomoże mam jeszcze jedno wyjście ktore mi doradzono ale o tym sza!.
Awatar użytkownika
Gwiazdka
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 19 mar 2019 00:03
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: Gwiazdka »

Powodzenia życzę, mam nadzieję że uda Ci się. Dobrze napisałeś, chodzi o rehabitacje..
Awatar użytkownika
Zumi
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 lut 2016 22:46
Staż sanatoryjny: 0

Re: Sanatorium Daniel w Ustroniu

Post autor: Zumi »

Witam :D

Może aktualne wpisy ... bieżące ktoś umieści ? 8-)

Pewnie takie będą za .... niedługo .

Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ