Turnus rehabilitacyjny-Krynica Zdrój ...Lwigród

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1241
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Turnus rehabilitacyjny-Krynica Zdrój ...Lwigród

Post autor: Samosia »

Witajcie....Jakiś czas temu pisałam,że córka moja wybiera się do Lwigrodu na leczenie poszpitalne a ja postanowiłam się wybrać z nią na tzw.Turnus rehabilitacyjny ( pobyt prywatny) Osoby,które były tam w sanatorium z NFZ to wiedzą jak jest,jakie są i ile jest zabiegów więc tego opisywać nie będę ale chce podzielić się swoją opinią z mojego pobytu,otóż:
Pobyt mój trwał trzy tygodnie ( tak długo jak córka była w sanatorium)
Pokój dostałyśmy wspólny po oczywiście wcześniejszym telefonie i dogadaniu,że chcemy być razem a nie osobno.
Jeśli chodzi o zabiegi to w czasie mojego pobytu miałam ich zaplanowanych trzydzieści bo tak wynikało z czasu i tyle zawiera się w cenie pobytu,resztę ( ja tak zrobiłam ) można sobie prywatnie dokupić.Same zaś zabiegi lekarz przy pierwszej wizycie dał mi takie na jakich mi zależało i wiem,że mi pomogły.
Co do wyżywienia to miałam dietę lekkostrawną i muszę przyznać,że wielkiej różnicy między kuracjuszami kierowanym z NFZ a osobami korzystającymi z pobytu prywatnego nie było no może tylko to,że śniadanie to tzw.szwecki stół,obiad to odrobinę większy kawałek mięsa i większa kulka ziemniaków,a kolacja to w większości takie samo jedzenie ( mam porównanie bo córka siedziała wspólnie ze mną przy jednym stole )
Jeśli chodzi o korzystanie z internetu i tv to kuracjusze prywatni maja już wszystko wliczone w cenę pobytu.
Jedyną opłatą jaka była to tzw.opłata klimatyczna oraz ze względu na leki wykupiłam lodówkę ( 50zł trzy tygodnie)
Powiem szczerze,że w moim zdaniem warto było pojechać bo odpoczęłam i choć zima była w pełni to fajnie było znów być w Krynicy :)
marylka1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 112
Na forum od: 01 kwie 2014 21:30

Re: Turnus rehabilitacyjny-Krynica Zdrój ...Lwigród

Post autor: marylka1 »

Wybieramy się na turnus rehabilitacyjny od 20 lipca
marylka1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 112
Na forum od: 01 kwie 2014 21:30

Re: Turnus rehabilitacyjny-Krynica Zdrój ...Lwigród

Post autor: marylka1 »

za kilka dni będzie uruchomiony basen w Lwigrodzie. Można zobaczyć na fb wpisując sanatorium Lwigród. Bylismy kilka lat temu w Lwigrodzie i dlatego jedziemy po raz kolejny
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1241
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnus rehabilitacyjny-Krynica Zdrój ...Lwigród

Post autor: Samosia »

marylka1 pisze: 13 lut 2019 22:16 Wybieramy się na turnus rehabilitacyjny od 20 lipca
Super...my tez planujemy wrocic jeszcze raz w tym roku...czas pokaze tylko kiedy :roll: Milego i udanego wypoczynku :)
kuracjuszka 2011
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 77
Na forum od: 16 sie 2011 13:23
Oddział NFZ: Zachodniopomorski

Re: Turnus rehabilitacyjny-Krynica Zdrój ...Lwigród

Post autor: kuracjuszka 2011 »

w 2016 byłam w Lwigrodzie. Basenu nie było, chodziło się do sąsiedniego sanatorium, graniczącego z Lwigrodem. Mieszkałam w "niby" ładnym pokoju, jednak balkon był bez sensu, bo przed nami widok na wysoką skarpę. To było wygodne dla palaczy - wszyscy stali i palili na balkonach. To strona przeciwległa do strony wejściowej. Mimo,ze był to maj było w pokoju ciemno. Pozostałe elementy pobytu były dobre. Chętnie pojechałabym tam ponownie, ale zabiegałabym o inny pokój.
marylka1
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 112
Na forum od: 01 kwie 2014 21:30

Re: Turnus rehabilitacyjny-Krynica Zdrój ...Lwigród

Post autor: marylka1 »

dziękuję. Mnie się udało zarezerwować myślę fajny pokój.
Balbina44
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 02 mar 2019 17:19
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Turnus rehabilitacyjny-Krynica Zdrój ...Lwigród

Post autor: Balbina44 »

Witam, ja byłam w ubiegłym roku w Lwigrodzie na turnusie poszpitalnym i było super. :) :D Mam nadzieję że jeszcze tam wrócę. :x
bista
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 13 maja 2011 21:13
Staż sanatoryjny: 5

Re: Turnus rehabilitacyjny-Krynica Zdrój ...Lwigród

Post autor: bista »

marylka1 pisze: 17 lut 2019 20:59 dziękuję. Mnie się udało zarezerwować myślę fajny pokój.
Witaj, a możesz zdradzić, jak zarezerwować pokój, bo niektórzy piszą, że się nie da z NFZ. Z góry dziękuję za informację, jadę 12,08. 2019. Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1241
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Turnus rehabilitacyjny-Krynica Zdrój ...Lwigród

Post autor: Samosia »

Bista spróbuj zadzwonić....najlepiej pod wieczór i dopytaj w recepcji o rezerwację pokoju...albo Ci od razu zarezerwują albo pokierują i udzielą informacji gdzie i do kogo dzwonić przed przyjazdem lub się zwrócić zaraz po przyjeżdzie :) Jednak czasem już tak jest,że pokoje są już wcześniej poprzydzielane i jedynie recepcja dostaje listę kuracjuszy :|
bista
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 13 maja 2011 21:13
Staż sanatoryjny: 5

Re: Turnus rehabilitacyjny-Krynica Zdrój ...Lwigród

Post autor: bista »

Jutro pod wieczór spróbuję dzwonić; dzięki.
ODPOWIEDZ