Agat - Cieplice

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Agat - Cieplice

Post autor: lawenda »

Witam. :kwiat:
Otrzymałam skierowanie do tego ośrodka i szukam aktualnych opinii.
Może ktoś był ostatnio i podzieli się swoimi spostrzeżeniami.
Forum już przejrzałam. ;)
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Agat - Cieplice

Post autor: lawenda »

Kilka dni temu wróciłam z sanatorium Agat. Chciałabym podzielić się swoimi wrażeniami z pobytu, ponieważ sama szukałam opinii o tym obiekcie i jest ich bardzo mało. Samej miejscowości i okolicy nie będę opisywać ponieważ świetnie to zrobili Selene, Zbigniew, Agat i Dzia_dek w dziale "Miejscowości uzdrowiskowe"

Sanatorium Agat znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Zdrojowego. Jest to budynek 4-o piętrowy, w kształcie litery L z oknami na południe i południowy -zachód. Ogólne wrażenie dobre, choć korytarze wymagają remontu. Budynek posiada 2 windy. Oferuje 229 miejsc noclegowych w pokojach 1 i 2-osobowych, oraz w pokojach typu studio. W każdym pokoju znajduje się łazienka. Każdy pokój posiada balkon. W budynku znajduje się kawiarnia czynna codziennie od 9.oo- 22.oo, w niedzielę czynna chyba od 16.oo. Obiekt posiada swój parking, niestety płatny (10 zł doba). Darmowe Wi-fi dostępne tylko na korytarzach. Ogólnodostępne stanowisko komputerowe przy recepcji, płatne 3 zł za pół godziny. Za wcześniejsze rezerwacje pokoi (tylko poprzez maila) pobierana jest opłata w wysokości 30 zł. Za pobyt można zapłacić kartą kredytową, natomiast opłata klimatyczna pobierana w gotówce.

Przyjęcie:
Bardzo sprawne. Obsługa na recepcji bardzo miła. Pani wprowadza do systemu nasze dane, po czym dostajemy klucz do pokoju i karteczkę z informacją o: nr. pokoju, długości pobytu, pierwszym posiłku (gdzie i w jakich godzinach), ponadto nr. pokoju dyżurki pielęgniarek i informacja co zabrać do pielęgniarki. W pokoju czekamy na telefon od pielęgniarki (ok. 20 min) do której udajemy się ze skierowaniem. Pielęgniarka wyznacza godz. wizyty lekarskiej, która w moim przypadku była zaraz po obiedzie. Moim lekarzem była pani Maria R. bardzo sympatyczna, rzeczowa i kompetentna. Zabiegi zostały dobrane odpowiednio do schorzenia .

Pokoje:
Odnowione, czyściutkie (przynajmniej te w których byłam, 1i 2 piętro). Mój pokój to jedynka na drugim piętrze z widokiem na góry. Przedpokój z szafą i szafką na buty, wieszaki na ścianie. W pokoju łóżko (bardzo wygodne), szafka nocna, stolik+krzesło, biurko z lustrem+krzesło. Na wyposażeniu pokoju jest leżak, telewizor (płatny), czajnik, sztućce, talerzyk, szklanka i ściereczka kuchenna. W łazience miska do prania i ściereczka do podłogi. Dostajemy 2 ręczniki, duży i mały, oraz flizelinę na zabiegi. Ręczniki wymieniane raz w turnusie. Pościel biała i czyściutka.

Baza zabiegowa:
Na miejscu, odnowiona, czyściutka, znajduje się w większości na parterze budynku, ale gabinety do masażu i chiroterapii są na 4-tym pietrze. Oferta zabiegów bardzo bogata: hydroterapia, termoterapia, kinezyterapia, chiroterapia, ultradźwięki, magnetoterapia, elektroterapia, inhalacje, światłolecznictwo, masaże. Brak niestety basenu i kriokomory. Zabiegi wykonywane od godz. 7.oo do 16.oo, również w soboty. Rehabilitanci mili i pomocni. Jeśli były takie możliwości, wykonywali zabiegi wcześniej.

Posiłki:
Serwowane na dwie zmiany. Pierwsza tura, śniadanie 8.oo, obiad 13.oo, kolacja 17.oo. Druga tura, śniadanie 8.3o, obiad 13.3o, kolacja 17.3o. Obiady bardzo smaczne, na deser często było ciasto, lub jakiś owoc. Śniadania niestety jak w większości obiektów sanatoryjnych skromne. Wędlina, masełko, serek (biały, lub topiony), codziennie ćwiartka pomidorka i żadnych innych warzyw. Zupa mleczna, chleb (biały i ciemniejszy z ziarnami) i dżem dostępne bez ograniczeń. Kolacje troszkę bardziej urozmaicone, bywały również dania na ciepło.

W trakcie trwania turnusu są 4-y wizyty lekarskie. Godziny wizyt ustalone są od - do, więc czasami trzeba było odsiedzieć swoje pod gabinetem.
Pokoje sprzątane są 2 razy w tygodniu. Ja nie miałam zastrzeżeń, ale były osoby niezadowolone.

Podsumowując mój pobyt mogę powiedzieć, że był udany. Pomimo mojej wcześniejszej niechęci do tej miejscowości i tego sanatorium, muszę przyznać, że cieszę się, że tam trafiłam. Zdrowie podreperowane, a co równie ważne zrelaksowałam się i odpoczęłam. Cieplice i okolice dają duże możliwości. Ponadto poznałam sporo fajnych ludzi.
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Agat - Cieplice

Post autor: Adela »

Z przyjemnością przeczytałam :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3203
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Agat - Cieplice

Post autor: violet58 »

Rzeczowo i na temat - tak sobie myślę, że gdyby trafił mi się jakiś zwrot do Cieplic lub Świeradowa to chyba bym się zdecydował.
Dzięki za opinie Lawendo :kwiat: - jak ten czas leci - Ty już po ;) :D
forumowicz

Re: Agat - Cieplice

Post autor: forumowicz »

Lawendo , świetnie napisana opinia - gratuluję i dziękuję :kwiat:
W takich sytuacjach to plusiki byłyby jak znalazł :)
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Agat - Cieplice

Post autor: wiktor64 »

Brac przyklad po pobycie zeczowa i konkretna opinia
dziekujemy :serce: :kwiat:
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1551
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Agat - Cieplice

Post autor: lawenda »

Zapomniałam jeszcze napisać, że oprócz planowych 54 zabiegów, dostaliśmy jeszcze 6 gratisowych zabiegów na fotelach masujących. Pierwsze na matach masujących + masażery do stóp, później już naprawdę wypasione fotele, masujące jednocześnie plecy, ręce i stopy.
Można było również korzystać z darmowej wody mineralnej, dostępnej w Domu Zdrojowym.
Basenu w ośrodku nie ma, ale w bliskim sąsiedztwie znajdują się baseny termalne. Karnety można było kupić w recepcji naszego sanatorium w cenie niższej niż na termach.
Żelazko i deska do prasowania były dostępne u pielęgniarek.
Wieczorki taneczne odbywały się w kawiarni codziennie, za wyjątkiem poniedziałków. Parkiet troszkę mały jak na ilość chętnych do tańca, ale muzyka całkiem fajna, rekompensowała niedogodności. I co mnie osobiście się podobało, to to, że pan Wiesław dostosowywał muzykę stosownie do tego, czy było dużo singli, czy dużo par na parkiecie. Kawiarnia dobrze zaopatrzona, można było zamówić coś "mocniejszego", ale również napić się dobrej herbaty i kawy, czy zjeść kawałek naprawdę dobrego ciasta, a wszystko w przystępnych cenach. Można kupić również gazety i inne podstawowe rzeczy.

Myślę, że to chyba wszystko. :D Mam nadzieję, że moja pisanina będzie dla kogoś przydatna. :D
Pozdrawiam czytających. :kwiat:
jerzy555
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19
Na forum od: 29 mar 2019 10:34
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Agat - Cieplice

Post autor: jerzy555 »

Myślę, że tak dokładny opis wszystkich spraw dotyczących tego ośrodka świadczy o dobrej obserwacji, ale i dużym doświadczeniu sanatoryjnym. Dobra robota. Wiesz czego oczekują i potrzebują kuracjusze, Dziękuję lawenda :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5039
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Agat - Cieplice

Post autor: zbigniew165 »

jerzy555 chwalisz opinię lawendy, a sam o Sanatorium Argentyt w Dąbkach napisałeś tylko kilka zdań i to tylko o otoczeniu samego obiektu. Może byś wziął przykład i opisał tak swój pobyt w Dąbkach. Pozdrawiam
forumowicz

Re: Agat - Cieplice

Post autor: forumowicz »

Lawenda, dzięki za super opis. Miło będzie zobaczyć pełną tańczących osób kawiarenkę w "Agacie", ponieważ zawsze świeciła pustkami :D . I dojazd jest już z pewnością dużo lepszy , bo chyba oddali już do użytku mostek przy Termach. I z tego co Piszesz remontują po kolei wszystkie piętra - to dobrze.Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ