Agat - Cieplice

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
irena653
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 22 cze 2019 14:44
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Agat - Cieplice

Post autor: irena653 »

Witaj kochana. Bardzo dokładnie opisałaś sanatorium "Agat" ale mam jeszcze pytanko odnosnie zabiegów. Czy sa "prawdziwe" okłady borowinowe nie chodzi o plastry tylko tzw. błoto borowinowe oraz gimnastyka zbiorowa. a tak w ogole jakie zabiegi spośrod tam dostepnych polecalabyś na sfatygowany kręgosłup i nie tylko. sorry za te wszystkie pytania i z gory dzieki za odpowiedzi. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Agat - Cieplice

Post autor: lawenda »

Prawdziwe błotko jest, niestety mocno porcjowane. :( Jeśli masz problem z kręgosłupem szyjnym i lędźwiowym to nie będzie błotka na cały kręgosłup jako jeden zabieg, tylko osobno na lędźwie i osobno na szyję jako dwa zabiegi. Tak samo z kolanami, dwa kolanka dwa zabiegi. :( Gimnastyka zbiorowa jest na matach, prowadzona powiedziałabym dość solidnie. :D
Jeśli chodzi o zabiegi na kręgosłup to ja preferuję masaże, borowinę, no i wszelakie prądy. Nie lubię wanien i moczenia tyłka w basenie, no ale każdy jest inny i ma troszkę inne dolegliwości i do każdego trzeba podejść indywidualnie.

Pozdrawiam i życzę udanego pobytu. :kwiat:
irena653
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 22 cze 2019 14:44
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Agat - Cieplice

Post autor: irena653 »

Dziękuje bardzo. Odezwę sie po powrocie. Pozdrawiam :)
irena653
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 13
Na forum od: 22 cze 2019 14:44
Oddział NFZ: Wielkopolski

Re: Agat - Cieplice

Post autor: irena653 »

Miałam odezwac się dopiero po powrocie, ale jeszcze pytanko. Koleżanka będąc w "Agacie" miała zabiegi w basenie w Domu zdrojowym - czy to mozliwe?. druga sprawa - czy opłate moge wnieść dopiero po kilku dniach (dopiero 25 wpływa mi emerytura, a nie chciałabym pozyczac kasy. Buziaczki. Pa
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Agat - Cieplice

Post autor: lawenda »

Wow... to już jutro. :shock: :o
Na temat zabiegów w basenie w Domu Zdrojowym nic mi nie wiadomo... być może wykupiła prywatnie. :?: Ale jak bardzo Ci zależy na basenie to zapytaj lekarza na pierwszej wizycie, może jest taka możliwość. Opłatę trzeba było uiścić w pierwszych 3 dniach pobytu, ale jak zapłacisz 5-ego dnia to chyba się nic nie stanie. :roll:

Pozdrawiam i życzę fajnego, obfitego w dobre zabiegi pobytu. :kwiat: :kwiat:
bozenkagr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 328
Na forum od: 28 lut 2014 19:38
Oddział NFZ: Podkarpacki
Staż sanatoryjny: 10

Re: Agat - Cieplice

Post autor: bozenkagr »

Dzień dobry
Mam rezerwację pokoju jednoosobowego na 2 piętrze, numer 211. Wszystkie pokoje są takie same? Twój ze zdjęcia wygląda ładnie. Mam turnus od 9 listopada. Będę dopiero około 15.30. Ciekawa jestem jak będzie z wizytą u lekarza. Czy sugestie co do zabiegów przyjmują? Kogo polecasz? Czy powinnam zadzwonić by ustalić porę posiłków, zależy mi na 1 turze.
pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
lawenda
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1540
Na forum od: 29 cze 2014 15:01
Oddział NFZ: Opolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Agat - Cieplice

Post autor: lawenda »

Przepraszam Bożenko, że nie odpisałam, ale dopiero dziś odczytałam Twoje wiadomości. :oops:
Myślę, że wszystko udało się załatwić pozytywnie i po Twojej myśli.

Pozdrawiam i życzę udanego pobytu. :kwiat:
Awatar użytkownika
tygrys
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 369
Na forum od: 26 gru 2011 12:12
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 14

Re: Agat - Cieplice

Post autor: tygrys »

Może ja wznowię temat po latach ciszy. Jestem przed pobytem. Mam turnus od 5.06 ze zwrotów.
U mnie trwa nie równa walka o pokój 1 osobowy powiedzmy z "biurokracją" .Narazie brak empatii i zrozumienia ze strony personelu w tymże sanatorium.Odpowiedź na moją prośbę z uzasadnieniem o rezerwację nie napawa optymizmem :( Jedynki nie ma możliwości zarezerwowania. Propozycja :- "Możliwe zakwaterowanie w pokoju jednoosobowym studio ( studio 6 os. -
pok. 1 os. + pok. 1 os. + pok. 2 os. + pok. 2 os)." Chcą mnie wrzucić do jakiejś 6 osobowej "chlewni"
i wmawiają, że to studio ,opłaty na marginesie też są jak za studio :) :) :) Narazie porażka ten Agat na starcie podnieśli mi ciśnienie, a szkoda, bo to psuje na samym początku jakieś tam pozytywne wyobrażenie.
ODPOWIEDZ