Chalkozyn Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Chalkozyn Kołobrzeg

Post autor: Muzyczka »

Drogi Zbyszku,
To tamte w budynku B nie są lepsze? Byłeś może kiedyś w pokoju z budynku B? Teraz za żartuję może jakaś Niemka Cię zaprosiła... hihi.. Czy masz jakieś porównanie?.. Tak tylko pytam bo jeszcze ewentualnie mogę zmienić pokój bo jest czas... Hihihihi...Pani w recepcji jakoś dziwnie mówiła że czasami jakieś rury pękają lub coś się może stać w pokoju i muszą wtedy dać inny pokój że nie gwarantuje do końca ten pokój..hm.. Może dlatego że to są starsze pokoje w tym budynku A..Ale tak tylko dywaguje...
Oby było dobrze...najważniejsze, że ze strony południowej a przypuszczam że tamten budynek może nie ma pokoju ze strony południowej...tak?
Wszystkiego dobrego życzę pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję ślicznie za pomoc...i napisanie...Serdecznosci i uszanowania...dla Cb.... :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Chalkozyn Kołobrzeg

Post autor: zbigniew165 »

Droga Muzyczko. Odprowadzałem z kolegą naszą znajomą Niemkę do jej pokoju, bo baliśmy się, że sama tam nie trafi będąc w stanie......, ale do pokoju nie wchodziliśmy. Była ona w naszych pokojach 1308 i 1309 i twierdziła, że były większe, bo miała małą jedynkę. Także wybrałaś dobrze i na pewno będziesz zadowolona.
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Chalkozyn Kołobrzeg

Post autor: Muzyczka »

Drogi Zbyszku, dziękuję bardzo za uspokojenie.... :P napewno masz rację...to fajnie, że dzięki Tobie dobrze będzie....a piszesz z pewnością szczerze....A coś przeczuwałam....z tą Niemką...hihihi.... żartuję...Ale tak przeważnie bywa że różne historie się zdarzają i tak bywa jak Ty opisałeś też...
Jeśli mogę się jeszcze spytać a propos jedzenia czy tam jest stół szwedzki na śniadanie i na kolację czy tylko na śniadanie...?..chociaż w moim przypadku nie będę jadła przed tańcami , bo to trzeba jednak schudnąć też....hihi... A jak się dużo zje to źle się tańczy...
Ale czy jedzenie jest dobre?... Czy można wybierać diety na przykład lekkostrawną lub cukrzycową lub wątrobową?... Czy są ewentualnie takie możliwości?...
Za odpowiedź -/ chociaż też możesz o tych dietach nie wiedzieć /..
będę bardzo wdzięczna.
Wszystkiego dobrego życzę ..serdecznie pozdrawiam
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 509
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Chalkozyn Kołobrzeg

Post autor: MaryKate »

Też przymierzam sie do oferty Chalkozyna , jeszcze nie rezerwowałam , bo dopiero w marcu chcielibyśmy jechać z mężem , pokoje dwójki to osobne łóżka czy małżeńskie , który ewentualnie zamówić wiem tylko tyle że te od południowej strony jaśniejsze i cieplejsze i względnie żeby było cicho , bo ruch na korytarzach od świtu po ostatnim pobycie mnie przeraża :o
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Chalkozyn Kołobrzeg

Post autor: Muzyczka »

Witam serdecznie Droga Marykante,
Jak miło Ciebie widzieć że tutaj napisałaś... czyli już tutaj byłaś kiedyś w Chalkozynie? ...
To co słyszałam to nie ma właśnie łóżek szerokie tylko są osobne w dwójce... W Verano są szerokie haha..
Łącze Serdecznosci dla Cb....i pozdrowienia.... :)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Chalkozyn Kołobrzeg

Post autor: zbigniew165 »

Droga Muzyczko jedzenie w Chalkozynie jest bardzo dobre i uważaj z wagą, bo my trochę przesadziliśmy i przybyło ze trzy kologramy pomimo tańców na fajfach i dancingach co dziennie. Co do diet, to ci nie powiem, ale jest tak dużo do wyboru różnych sałatek, mleko, płatki, pieczywo ciemne w tym bułeczki, dobra jajecznica. Oczywiście śniadanie szwedzki stół o 8.00 do 10.00, obiad podawany do stolika, a kolacja szwedzki stół i masa warzyw, wędlin, pasztety, ryby w różnej postaci, bigos, parówki, kiełbasa z rusztu z cebulką od godz 17.30 do 19.00. Obiad każdy siada przy swoim stoliku, ale reszta posiłków, gdzie kto chce. Nie wiem czy Kate mówi o Chalkozynie, że taki ruch na korytarzach, ale ja nic takiego ni zauważyłem i nic nam nie przeszkadzało nawet wieczorem po dancingu. Byliśmy zdziwieni, że taka cisza pomimo komercyjnego pobytu wszystkich mieszkańców Chalkozyna. Tam byli ludzie którzy jeżdżą dwa, trzy razy w roku lub nawet więcej. Powiem ci, że nasza Niemka też będzie trzy tygodnie w Chalkozynie na święta Bożego Narodzenia, a była już też w innych obiektach w Kołobrzegu. Jednak teraz wraca zawsze do Chalkozyna. Tak, że dietę sobie sama możesz serwować i na pewno będziesz zadowolona z pobytu. Jeszcze dodam, że masz pokój na trzecim piętrze i tam nie ma żadnego ruchu na korytarzu, który by przeszkadzał w odpoczynku. Zresztą szczerze, to w pokoju nawet w marcu byliśmy tylko się przebrać chwilę odpocząć i nie było czasu na dłuższe byczenie się czy polegiwanie w łóżku. Zapomniałem o spotkaniach po dancingach w naszym pokoju tj. 5 osób, dwóch nas i trzy panie w tym jedna Niemka. Ale było wesoło i nawet śpiewanie piosenek biesiadnych nam szło. Chyba już wszystko ci opisałem o naszym pobycie. ;) :)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Chalkozyn Kołobrzeg

Post autor: Muzyczka »

Drogi Zbigniewie,
Jesteś przewspaniały i przesympatyczny i bardzo bardzo uprzejmy... i Dziękuję za wszystkie opisy i wskazówki.....tak też miło czytało się Twój opis że wyobraźnia pracowała i cieszę się że miałeś w tym pokoju co byłeś tak wspaniałe chwile.. które możesz powspominać i tylko zazdrościć że tak było miło...
Cieszy też to że jesteś taki towarzyski i bardzo wtedy jest wesoło a już nie dziwię się jeżeli śpiewaliście pięknie, na luzie ..to pięknyn chórem pewnie.....
W sumie masz rację zapomniałam że to szwedzki stół czyli wybiera się co się chce zjeść czyli nie ma mowy o dietach tak jak to jest u mnie kiedy jadę na poszpitalne... Wystraszyłeś mnie co do jedzenia , rzeczywiście masz rację muszę uważać bo będę za dużo jadła tyle rzeczy dobrych i oczy widzą i wtedy to jest najgorsze że się chce więcej spróbować i tego i tamtego i jeść... Oby tylko było świeże bo z tym różnie bywa....
Wiesz co Nie dziwi mi się tej Niemcy ale niestety inne sanatoria są dużo droższe, dlatego pewnie jeździ do chalkozynu....to co wiem to jeszcze chyba San nie jest taki drogi a i Verano droższe i Bałtyk też...czy obiady są od 13:00 czy od 12:30 I do której godziny czy do 14:00 tylko czy do 15:00.....

Jeszcze raz bardzo bardzo dziękuję za opisy i za pomoc... Gdybym miała jakiś problem to za jakiś czas pewnie i gdybym coś nie wiedziała to czy mogę jeszcze się Ciebie spytać...

Życzę Ci wszystkiego dobrego dużo zdrowia i samych spokojnych i szczęśliwych chwil w życiu i Proszę przyjmij moje wyrazy wdzięczności od serca za wskazówki....
Z pozdrowieniami....i z uściskami-delikatnymi.. :)
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: Chalkozyn Kołobrzeg

Post autor: Muzyczka »

Witam,
Drogi Zbigniewie zapomniałam ...a i też mogłam doczytać na stronie ale nie pamiętam , tam jest chyba basen w środku , w sanatorium?.. w sumie tak bardzo nie zależy mi na pływaniu ale gdyby był to byłoby fajnie i czy jest solankowy czy chlorowany tylko i czy jest w miarę duży to znaczy iby nie za mały.. bo nie zmieszczę się.. żartuję... hihi.... ważę niedużo..tak tylko zażartowalam....Według tego co się wykopuje w pakiecie chyba tylko jest jeden zabieg dziennie.....

Serdecznosci dla Cb...i pozdrowienia... :)
MaryKate
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 509
Na forum od: 03 gru 2014 13:40
Staż sanatoryjny: 0

Re: Chalkozyn Kołobrzeg

Post autor: MaryKate »

Nie byłam jeszcze w Chalkozynie a co do tego ruchu od świtu to chodziło mi o pobyt na turnusie rehabilitacyjnym ponieważ miałam pokój na parterze . W Kołobrzegu ogólnie byłam już kilka razy Amber i Wistom oraz prywatnie .
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Chalkozyn Kołobrzeg

Post autor: zbigniew165 »

Muzyczko jedzenie jest na pewno świeże i pieczywo również. Obiad z tego co pamiętam, to jest o 13.00 do 13.30, ale jak się spóźnisz, to też dostaniesz. Co do basenu, to niestety nie ma go w Chalkozynie, ale możesz iść do Bałtyku, bo jest blisko. Faktycznie nie doczytałaś, bo zabiegów w pakiecie jest dwa, ale możesz sobie wykupić dodatkowo, np. godzinny masaż 150 zł. i jest podobno dobry, bo dwa wykupiła nasza koleżanka. Jak jeszcze masz pytania, jestem gotowy na nie odpowiedzieć w miarę posiadanej wiedzy.
ODPOWIEDZ