Ustroń Równica Medical Spa

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Bu-ba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 222
Na forum od: 14 lis 2012 19:27

Ustroń Równica Medical Spa

Post autor: Bu-ba »

Co do tego ośrodka to mam mieszane odczucia :| .Głównym problemem jest chyba zbyt duża ilość ludzi. Stąd psujące się windy ( sama utknęłam 2 razy ale bardzo szybko zostałam uwolniona ) i tłumy na zabiegach. Ale da się to jakoś ogarnąć ;)
Smaczne jedzenie i kawiarenka na dole gdzie grają codziennie, to duże plusy . Ogólnie nieźle.
Niestety w Medical Spa sama na własnej skórze odczułam że kuracjusz nie jest traktowany jak człowiek ale jak skarbonka. Panie zasłaniają się wewnętrznymi przepisami. Przykre ale prawdziwe .
Awatar użytkownika
GosiaS
Posty: 4
Na forum od: 15 lip 2019 13:01

Re: Ustroń Równica Medical Spa

Post autor: GosiaS »

Korzystałam z karnetu Medical Spa i byłam bardzo zadowolona. Basen i siłownia.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Ustroń Równica Medical Spa

Post autor: stokrotka »

Bu-ba-decydując się na pobyt ,czy korzystając z części spa trzeba się liczyć z kosztami. Dziewczyny tam pracujące robią to co do nich należy.Mają cennik i z tego się rozliczają. Nikt nikogo nie zmusza do korzystania z tego dobrodziejstwa.
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1385
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Ustroń Równica Medical Spa

Post autor: Pancernz »

Byłem tam jako pełnopłatny ale nie korzystałem bo jak pisała Stokrotka nikt mnie do tego nie zmuszał grzecznie czekałem na wszelkie zabiegi z innymi nie komercyjnymi pacjentami z NFZ .Pomimo,że w SPA bez kolejek i czekają na Ciebie wolałem opcję bez bo chciałem żeby taniej to się na to godziłem .Tak samo jeśli chodzi o spanie pomimo luksusów w zamieszkaniu na wyższych piętrach wybrałem opcję "byle jak byle gdzie, byle taniej " w pokoju miałem naprawdę zdemolowany sprzęt ale jak mówię godziłem się na to :)
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Ustroń Równica Medical Spa

Post autor: stokrotka »

Pancernz -piszesz że byłeś tam jako pełnopłatny ,a na końcu że ...."Tak samo jeśli chodzi o spanie pomimo luksusów w zamieszkaniu na wyższych piętrach wybrałem opcję "byle jak byle gdzie, byle taniej " w pokoju miałem naprawdę zdemolowany sprzęt ale jak mówię godziłem się na to :)"
-czegoś tu nie rozumiem.Pełnopłatni mają komfortowe warunki mieszkaniowe.Przynajmniej ja tak uważam.I to samo pisała bu-ba
Bu-ba
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 222
Na forum od: 14 lis 2012 19:27

Re: Ustroń Równica Medical Spa

Post autor: Bu-ba »

W Równicy byłam prywatnie. Miałam pokój na 7 piętrze.Ładny, świeżutko wyremontowany z widokiem ( cudnym nocą) na Ustroń. Nie miałam żadnego wyboru. Decydując się na daną opcję otrzymałam pokój o wysokim standardzie.
Na zabiegach też czekałam cierpliwie na swoją kolejkę :roll: .
Sprawa o której wspomniałam wcześniej dotyczyła czegoś zupełnie innego ale nie chciałabym już o tym mówić :? . Ot zdarzyło się i nie ma już czego roztrząsać. Tym bardziej że ogólnie byłam z pobytu bardzo zadowolona i zamierzam tam wrócić.
Jedyne co stwarzało niewielki problem to brak szafy w pokoju. Co prawda była bardzo wąska szafka z jedną półeczką i kilkoma wieszakami ale niefortunnie usytuowanymi . W rezultacie wszystkie bagaże wylądowały na podłodze. Przy dłuższym pobycie jest to trochę uciążliwe. Następnym razem poproszę o inny pokój.
stokrotka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 2572
Na forum od: 23 sty 2012 18:52

Re: Ustroń Równica Medical Spa

Post autor: stokrotka »

Bu-ba to już wiemy że byłaś prywatnie, ja celowo przyjechałam w godzinach porannych ,aby mieć możliwość wyboru zarezerwowanego wcześniej pokoju.Zależało mi aby mieć od strony wschodniej-tego rezerwacja nie uwzględniała.Wiem jak jest w "Równicy" od strony płd. zach. gdy temperatura jest wysoka i słońce grzeje przez kilkanaście godzin w okno.Nie każdy pokój jest wyposażony w klimatyzację.Standard mojego pokoju w zupełności mi wystarczył.Niczego mi tam nie brakowało.Nawet telewizja przez 24 dni nie była mi potrzebna.
Poza tym , uwielbiam naturę-przyrodę i wolałam obserwować z okna i balkonu zieleń drzew,łąk oraz słuchać śpiewu ptaków.Tego od strony płd.-zach. nie było.Widoki domów i osiedli mam na co dzień.
Na zabiegi raczej nie czekałam, tak sobie ułatwiłam życie ,że wędrowałam od jednego gabinetu do drugiego nie czekając zbytnio w kolejce.Godziny moich zabiegów mało kiedy pokrywały się z wyznaczonym czasem.Najważniejsze że zabiegi miałam przeprowadzone i potwierdzone.
U mnie szafa była bez zastrzeżeń. Spokojnie ubrania zmieściły się.Wiem że wieszaków nigdy nie ma za dużo.Dlatego wiozę ze sobą jednorazówki które można dostać gratis w każdym sklepie odzieżowym(są wyłożone w specjalnych koszach).Po turnusie zostawiam je i korzysta z nich następny kuracjusz.Nigdy nie muszę przez to używać żelazka -wszystko wisi :lol:
Z mojego pobytu (choć nie był komercyjny ) jestem również baaardzo zadowolona. Następnym razem również poproszę o pokój od strony wschodniej.
:serce:
ODPOWIEDZ