Stegna Fala - cała prawda

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
motylek7
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 14
Na forum od: 05 lut 2018 17:22
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Stegna Fala - cała prawda

Post autor: motylek7 »

Jeszcze miesiąc temu, po przeczytaniu opinii o tym sanatorium, jechałam tam z duszą na ramieniu. Z tego też powodu postanowiłam, że po powrocie napiszę swoje, być może subiektywne zdanie. Ja chętnie bym tam wróciła.
Atuty:
- ośrodek na skraju lasu, odległość do morza w sam raz na solidniejszy spacer, nordic walking, bieganie;
- długa, piękna plaża, dla amatorów zbieranie bursztynów;
- dobra, wewnętrzna organizacja;
- personel życzliwy, fizjoterapeuci wyjątkowo elastyczni i bezproblemowi;
- basen na miejscu, można popływać przed lub po zabiegach albo po południu po wykupieniu wejściówki;
- jedzonko bardzo smaczne, kuchnia domowa, w ilości nie do przejedzenia (może trochę mało warzyw, brak owoców);
- realizacja życzeń po zgłoszeniu do recepcji (wymiana ręczników, pościeli, usterki);
- w recepcji artykuły SOS, chyba wszystko można było tam kupić;
- na miejscu zakład kosmetyczny, fryzjer.
Nie piszę tu o samych zabiegach bo jaka jest oferta, każdy może zapoznać się wcześniej, a ilość zależna od ZUS.

Trochę do poprawy:
- sprzątanie pokoi - częstotliwość i brak dostępu do odkurzaczy, żeby móc samemu sobie odkurzyć;
- uboga propozycja spędzenia wolnego czasu, a ludzie coś muszą robić, zwłaszcza w długie zimowe wieczory;
- bardzo ograniczona oferta kawiarni :D
- kaucja w wysokości 50 zł za klucz do pokoju to lekka przesada.

Myślę, że każdy pamiętający, że to nie hotel 4-gwiazdkowy nie będzie czuł się rozczarowany. Proponuję nie szukać na siłę niedogodności - bo takie zapewne się znajdą, trochę na ten czas wyluzować, uśmiechnąć się i korzystać z zabiegów, możliwości odpoczynku i kontaktu z innymi ludźmi :) Pozdrawiam personel i kuracjuszy :kwiat:
forumowicz

Re: Stegna Fala - cała prawda

Post autor: forumowicz »

Motylku , super, stonowanie i bez niepotrzebnych emocji .
Myślę , że to wynika także z Twojego usposobienia - ocena bardzo mi się podobała - dziękuję :kwiat:
Akcepta
Posty: 1
Na forum od: 10 kwie 2019 13:42

Re: Stegna Fala - cała prawda

Post autor: Akcepta »

jestem na etapie ..."mam duszę na ramieniu"...
Pati1949
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 7
Na forum od: 14 lis 2018 16:29
Oddział NFZ: Warmińsko-Mazurski

Re: Stegna Fala - cała prawda

Post autor: Pati1949 »

Ja też byłam w tym samym terminie co motylek.
Sprzątanie pokoi to jakaś porażka. U mnie w łazience nie działała wentylacja nie mogłam się doprosić żeby ktoś naprawił ale za trzecim razem się udało się i ktoś przyszedł naprawić. Jest kawiarnia dobrze zaopatrzona w alkohol i ceny są zbliżone do cen sklepowych. Rehabilitanci są bardzo fajni. Jedzenie też dobre. Zupy do obiadu bardzo dobre.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14138
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Stegna Fala - cała prawda

Post autor: GIENIA »

Motylku , Pati .... dzięki za Wasze opinie :kwiat: :kwiat:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Stegna Fala - cała prawda

Post autor: sztani »

Czyli poziom jako taki trzyma to dobrze . Też byłem zadowolony z pobytu w FALI . Zawsze coś można znaleźć jak się uprze ale po co .Dzięki za opis. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fionka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 9386
Na forum od: 09 mar 2015 18:09
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 2

Re: Stegna Fala - cała prawda

Post autor: Fionka »

Byłam w Fali na basenie
rozmawialam z ludźmi byli raczej zadowoleni.
Jolanta1
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 17
Na forum od: 02 sty 2018 17:49
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Stegna Fala - cała prawda

Post autor: Jolanta1 »

Jak pogoda dopisuje to każdy znajdzie zajęcie, gorzej w deszczową Pogodę. Zabiegi dobrze dobrane😊
Rehabilitanci są bardzo miłymi, młodymi ludźmi. Uśmiechnięci, uprzejmi i pomocni. Basen jest...nie spełnił moich oczekiwań.. Śniadania i kolacje monotonne, ale zupki....
PYCHOTKA.. 😊 Gorzej z uprzejmoscią Pana z kawiarni.. W skali od 1 do 10..
0 to i tak wysoka ocena.. Są i dyskoteki.. Niestety turnusy z ZUS tylko za pieniążki...
Awatar użytkownika
Koralik_bis
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 270
Na forum od: 21 sie 2018 13:01
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Stegna Fala - cała prawda

Post autor: Koralik_bis »

Jolanta1; mogłabyś rozwinąć myśl, że niestety turnus z ZUS tylko za pieniążki - nie załapałam sory :P
Awatar użytkownika
jacky6
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7120
Na forum od: 05 mar 2014 14:39
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 5

Stegna Fala - cała prawda

Post autor: jacky6 »

Jolanta1 pisze: 15 lip 2019 20:59 Niestety turnusy z ZUS tylko za pieniążki...

Pewnikiem przejęzyczenie albo pomyłka co do sponsora.


:mrgreen: To przyjemnie czasami żyć marzeniami twardo stąpając po ziemi... :ugeek:

ODPOWIEDZ