Krynica Zdrój CLiR BESKID

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
BeataD
Posty: 3
Na forum od: 19 mar 2019 09:55
Oddział NFZ: Mazowiecki

Re: Krynica Zdrój CLiR BESKID

Post autor: BeataD »

I dzięki za info w sprawie efektywności reklamowania do ZUS. Centrala działa tak sprawnie czy Oddziały? Mam nadzieję, że nie będzie już sytuacji drastycznych, ale dobrze mieć wsparcie. Tak bardzo liczę na poprawę stanu zdrowia.
Awatar użytkownika
Iwona Mati
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 45
Na forum od: 05 mar 2019 18:43
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Krynica Zdrój CLiR BESKID

Post autor: Iwona Mati »

moja koleżanka akurat wtedy dzwoniła do swojego oddziału konkretnie w Częstochowie. Borowiny z Zus nigdy nie dostałam oni nie maja zakontraktowane. Beatko a jakie zabiegi dostałaś jeśli wolno spytać prócz obowiązkowej gimnastyki. I do której godziny Was tam trzymają w ryzach?
.
KaHatki
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 29 kwie 2015 19:27
Oddział NFZ: Śląski

Re: Krynica Zdrój CLiR BESKID

Post autor: KaHatki »

Nie jest źle w tym sanatorium ale nie jest również wybitnie. Nie byłam w wyremontowanej części na samej górze tylko w zwyczajnym pokoju 2-u osobowym. W łazience kłania się brak działającego wyciągu, na pisemną skargę zaczęli porządnie ogrzewać budynek wcześniej było różnie z przewagę zimna. Natomiast lekarze spokojnie podeszli do każdej propozycji zabiegów. Natomiast np. w trakcie zabiegów "prądowych" podczas trzeciego miałam przypaloną skórą na stopie. Pracownik stwierdził, że zamieni na coś innego oczywiście żadnego słowa przepraszam a już w ogóle poczuwania się do winy. Jak zwykle "bardzo wesołych" kuracjuszy nie brakowało. Bez przesadnych nagonek ze strony personelu, przynajmniej ja się z tym nie spotkałam. Pielęgniarki w porządku.
teo388
Posty: 2
Na forum od: 20 lut 2019 11:09

Re: Krynica Zdrój CLiR BESKID

Post autor: teo388 »

Jestem po rech.wróciłem 10.04.19r. z ogólnie z dobrą opinią i nie będe narzekał bo nie wymagam ideałów .
Po prostu wszystko jest ok. jak na nasze realia , bo zawsze coś tam komuś albo nie smakuje,drugiemu za zimno,tamten niemiły,materac dziurawy,strome schody itd.
No i co z tego, przecież to nie tragedia .
Ja wspominam pobyt miło i dla pytających o warunki odpowiadam że jest spoko.
Zabiegi wypełniają czas i są na luzie ,posiłki świeże i smaczne,personel zabiegany a jak się uśmiechniesz to oni też do ciebie,wycieczek cała lista na własny niewielki koszt, spacery po Krynicy ciekawe i jest gdzie odskoczyć w wolne chwile. Do tego trzymać z fajnym otoczeniem i będzie co miło wspominac.
Pozdrawiam Andrzej
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Krynica Zdrój CLiR BESKID

Post autor: alaxa »

... po tych wszystkich mało zachęcających opiniach...w końcu promyczek, że nie jest tak źle :) A czy był ktoś w pokoju jednoosobowym ?? czy dla kuracjuszy z ZUS są pokoje po remoncie ?? czy tylko przewidują te przed remontem ?? wybieram się tam we wrześniu i będę wdzięczna za informację, pozdrawiam :kwiat: :) :)
KaHatki
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 29 kwie 2015 19:27
Oddział NFZ: Śląski

Re: Krynica Zdrój CLiR BESKID

Post autor: KaHatki »

Z tego co wiem w kilku ośrodkach część pracowników fizykoterapii strajkowało, niestety nie wiem czy dotyczy to BESKIDU. Z pewnością do Twojego przyjazdu wszystko wszędzie wróci do normy. Pozdrawiam.
alaxa
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 248
Na forum od: 21 cze 2016 09:35
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Krynica Zdrój CLiR BESKID

Post autor: alaxa »

Dziękuje za info, taką mam nadzieję, że do września wszystko wróci do normy. KaHatki, tego co zrozumiałam, byłaś już w Beskidzie, byłabym wdzięczna, gdybyś mogła mi powiedzieć, w jakim stanie są jedynki, czy po remoncie czy jeszcze przed. Pozdrawiam serdecznie :kwiat: :)
Zuza74
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 07 kwie 2014 12:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Krynica Zdrój CLiR BESKID

Post autor: Zuza74 »

Beskid Krynica Zdrój jak go opisać? Może po kolei... Byłam na turnusie ZUS 28 maja - 20 czerwca br. Do budynku (ok. 600 m.n.p.m.) prowadzi dość strome podejście i 50 schodów do recepcji. Ponieważ przyjechałam dzień wcześniej to dostałam pokój dwuosobowy z balkonem i telewizorem na 2 piętrze i zapłaciłam 70 zł za nocleg + 33 zł za telewizor (14 cali). Były też pokoje bez telewizora ale wtedy Pani z recepcji musiała zakwaterować do tego pokoju 2 osoby, które nie chciały mieć telewizora. Pokój czysty, standardowy, odświeżony jakiś czas temu. Budynek ma 6 pięter. Zabiegi wykonywane są na 1 piętrze, a gimnastyka na 6 piętrze. Dwie windy, więc można dojeżdżać, ale ostrzegam by nie wsiadało za dużo osób bo się zacinają co i mnie spotkało. Cóż nowe doświadczenie:( Kawiarnia jest nieczynna a otwierają ją tylko przy organizacji wieczorków tanecznych (2 razy). Wyżywienie niestety kiepskie ale przy stawkach oferowanych przez ZUS przy dzisiejszych cenach, gołąbek z ryżem i kiełbasą jest szczytem kreatywnej kuchni Poza tym np. w diecie lekkostrawnej na kolację podawano kiełbasę z rusztu (całkiem dobrą). Ale jak to mówią "tak krawiec kraje jak mu materii staje" więc nie można mieć pretensji do kuchni. Przynajmniej doprawione było dobrze. Generalnie wielka oszczędność wszędzie i niestety przestarzały sprzęt. Pierwszy raz spotkałam się z tym, że dostałam połowę prześcieradła flizelinowego do zbiegów (przecięte wzdłuż) a wszystko co jeszcze działa to się wykorzystuje Basenu nie ma więc kuracjusze dowożeni są do Continentala . U nas było to ok. 20 osób. Zabiegi od 8:30 do późnego popołudnia i jak wszędzie gimnastyka indywidualna, zbiorowa, prądy, wanny, wirówki, laser, pole magnetyczne, kąpiel sucha, termo żele itp. no i oczywiście relaksacja i wykłady. Nikt nas nie kontrolował w pokojach no chyba, że rzeczywiście gdzieś za głośno było to pielęgniarka przyszła uciszyć. Można było zrobić sobie ognisko z tyłu budynku naprzeciw urządzonej tam palarni. O tańcach nie piszę bo w Krynicy można znaleźć dużo miejsc a dla tych, którzy nie czują się dobrze na dancingach i potańcówkach polecam Artystyczną ale na dole, tam jest lokal bardziej przypominający klubo-dykotekę.
Jak wszędzie w Beskidzie też ogłasza się biuro podróży więc Słowacja, Węgry i najbliższe miejscowości są do zwiedzenia. Jak wszędzie tutaj też kilka razy przyjeżdżali handlarze z ciuchami czy biżuterią. Z osypkami też Ogromnym plusem tego sanatorium jest jego kadra poczynając od personelu medycznego (np. pani dr. Dzidzik-Rzeszutek) a skończywszy na paniach sprzątających. Na pochwałę zasługują przede wszystkim pan Henryk za jego profesjonalizm, pani Madzia zajmująca się planowaniem oraz obsługą m.in. termożeli oraz krioterapii za codzienny uśmiech i miły sposób bycia, panom Tomkom masażystom za profesjonalizm, pani Krystynie obsługującej laser 2 za przychylność, pani Basi zasuwającej przy różnych prądach, pani Monice, Beatce i wszystkim innym. Podsumowując z perspektywy zaliczenia 7 sanatoriów:
1. Nie nastawiać się źle, sanatorium to sanatorium a nie hotel, turnus szybko przeleci
2. Nie wsiadać do windy jak już jest w niej 5-6 osób, przyjedzie następna
3. Wziąć wygodne buty żeby codziennie pokonywać zejście i dojście, bo po zabiegach trzeba iść na spacer a Krynica jest tak rozległa, że nawet ja będąc w niej 2 raz jeszcze wszędzie nie byłam.
4. Jest bardzo dobra komunikacja z Tyliczem, Powroźnik (cerkiew) i Mszaną (odkryte baseny, ogrody zmysłów), bilety za parę złotych. W informacji turystycznej (przy końcu bulwarów, naprzeciw poczty) są foldery i można się dowiedzieć jak dojechać gdzie się chce.
5. Zabiegi można ustawić tak, żeby jeszcze pozwiedzać troszkę, wszyscy są bardzo elastyczni.
6. Jeśli przyjedziesz autobusem weź taksówkę spod Hawany (15 zł) a kierowca zawiezie cię na parking za sąsiadującym sanatorium Watra, wysiądziesz i chodnikiem dociągniesz walizkę do budynku, będziesz wtedy na 3 piętrze, zjedziesz windą na parter i jesteś przy recepcji. Przed wyjazdem możesz część rzeczy nadać paczką na poczcie, będzie mniej dźwigania. Dojdziesz do niej idąc po zejściu z sanatorium dalej prosto (omijasz w ten sposób całe centrum).
7. Schodząc i kierując się na pasy, po drugiej stronie schodami przy parkingu i knajpce, która serwuje pyszne pstrągi i regionalne piwo wyjdziesz prosto na bulwary między dwoma znanymi restauracjami, w jednej z nich są często koncerty muzyki rockowej, jazowej, klasycznej itp.
Na pewno znajdziesz ludzi, z którymi spędzisz fajnie czas. O tym sanatorium nie mogę powiedzieć, że było super bo jak każde ma swoje plusy i minusy ale skłamałabym gdybym powiedziała, że było najgorsze. Chyba z perspektywy lat wieloma rzeczami po prostu się nie przejmuje i innym też to radzę:)
Załączniki
20190528_113413.jpg
20190528_113348.jpg
20190529_193519.jpg
20190529_184646.jpg
20190529_193216.jpg
Awatar użytkownika
BozenaMat
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6168
Na forum od: 24 lip 2018 18:32
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 2

Re: Krynica Zdrój CLiR BESKID

Post autor: BozenaMat »

Dziękujemy Zuza za opinię. :kwiat:
Oby każdy po powrocie napisał parę słów, mielibyśmy aktualne info o sanatoriach :)
KaHatki
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 32
Na forum od: 29 kwie 2015 19:27
Oddział NFZ: Śląski

Re: Krynica Zdrój CLiR BESKID

Post autor: KaHatki »

Pięknie zilustrowana, wyczerpująca odpowiedź. Nic dodać nic ująć :)
Warto może jeszcze spojrzeć na miejsce pochówku Nikifora na miejscowym cmentarzu, jeśli oczywiście kogoś to interesuje.
ODPOWIEDZ