Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
forumowicz

Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: forumowicz »

Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Do Krynicy przyjechałam po raz kolejny , natomiast Nowy Dom Zdrojowy odwiedziłam po raz pierwszy .
No cóż o samej Krynicy nie będę się rozpisywała , od tego są przewodniki w formie publikacji czy też informacje w necie .
Krynica Zdrój perła wśród uzdrowisk , cudowne położenie , cudowne walory , naturalne źródła wód (....), niepowtarzalny mikroklimat .....
Sanatorium w którym miałam przyjemność przebywać należy do Uzdrowiska Krynica-Żegiestów , należą do niego m.in. takie obiekty : Nowe Łazienki Mineralne, Stary Dom Zdrojowy, Pijalnia Jana i Pijalnia Słotwinki, Pijalnia Główna, Patria, Nowy Dom Zdrojowy , Zakład Wody Kryniczanka te obiekty znajdują się w Krynicy Zdroju .

Postaram się Wam przybliżyć Nowy Dom Zdrojowy .
Przyjęcie : na dole obiektu należy zgłosić się do siostry przełożonej to z Nią jest pierwszy kontakt , dowód , skierowanie - przydział pokoju. Następnie swoje kroki kierujemy do recepcji, tam następuje zameldowanie , podpisanie różnych kwitów, opłata za pobyt, ew. za TV (można płacić kartą) , otrzymujemy klucz do pokoju.
Następny krok to oczywiście nasz pokój , jakieś odświeżenie się i wizyta u pań pielęgniarek , tam zostawiamy skierowanie , wywiad :choroby, upoważnienia, etc...., następnie dostajemy karteczkę z godziną i nazwiskiem doktora.
W NDZ przyjmuje 3 lekarzy , nie podejmuję się ich oceny, co człowiek to ocena .
W gabinecie jest to na co oczekujemy - dobre zabiegi , a z nimi jest jak sami wiecie różnie.
Baza zabiegowa jest szeroka : borowina ;okłady, plastry, kąpiele, galwano-borowina, perełki, mineralna, sucha gazowa, masaże : podwodny, manualny, mechaniczny , wszelkiego rodzaju prądy, magnetronik , kąpiele mineralna, perełkowa, hydromasaż, bicze szkockie,aromaterapia, kriokomora, krioterapia i szereg innych . Część z nich niestety jest poza zasięgiem naszym , tzn. dostępne ale tylko komercyjnie. W 99% kuracjusze w ramach zabiegów otrzymują kurację pitną w/g potrzeb: Słotwinka, Jan, Zuber, Mieczysław, Józef, Tadeusz.
Zabiegi odbywają się od godziny 7 do 14-15 , NDZ nie ma basenu .
Jeśli ktoś będzie tutaj na turnusie sanatoryjnym powinien liczyć się z tym , że może otrzymać zabiegi w dwóch budynkach , odległość nie jest duża ale jest to pewna niedogodność- część zabiegów odbywa się w budynku Starym Domu Zdrojowym .
Jeśli jesteśmy przy basenie,to można skorzystać z niego w innych ośrodkach (najbliżej NDZ) : hotel Prezydent, Łazienki Mineralne, Lwi Gród, Continental, Wojskowy .

Posiłki : posiłki są w jednej turze : 8 - śniadanie, 12;30 obiad, 17 - kolacja .
Ośrodek dysponuje podstawowymi dietami, niemniej warte jest podkreślenia, że dostosują się do różnych potrzeb : bezglutenowa, bez laktozy , a czasami bardzo bardzo skomplikowana , trzeba rozmawiać , wszystko jest do "załatwienia".
Posiłki typowe dla wyżywienia zbiorowego , dla mnie wystarczające i dobre . Były głosy , że jedzenie okropne - wszystko kwestia nastawienia i smaku . Zupy w wazach, dania drugie porcjowane podobnie jak śniadania i kolacje. Zupy mleczne kilka razy w tygodniu . Bardzo często narzekamy na zbyt małą ilość warzyw - tutaj naprawdę jest tego wystarczająca ilość , surówka do obiadu najczęściej zostawała jeszcze w miseczce , tego nie pamiętam w innych sanatoriach. Na deser bywały ; budyń , jogurty, jabłka, grejpfruty, kiwi, ciasta.
Pomimo moich peanów nt. żywności , były także głosy krytyczne , jeśli o mnie chodzi nie smakował mi chleb , była bardzo mała ilość masła , herbata najtańsza , kilka dań wybitnie mi nie smakowało ale ....
Stołówka duża, stoliki 6- osobowe - bardzo wygodne , jedynie odstępy między nimi takie troszkę małe (szczególnie gdy sąsiadują ze sobą osoby były większe gabarytowo).
Ważna informacja, ośrodek wydaje suchy prowiant dla osób udających się na wycieczki - trzeba to tylko odpowiednio wcześniej zgłosić .

Recepcja jak w każdym ośrodku czynna całodobowo, tutaj każdy otrzyma pomoc i poradę, w recepcji można również kupić wodę Kryniczankę jak też Zuber, Jan , Słotwinkę . Jeśli ktoś potrzebuje żelazko jest do dyspozycji , tylko przy recepcji jest sygnał wi-fi , jako ciekawostkę dodam iż na dolnym holu jest ogólnodostępne stanowisko komputerowe .
Budynek jest zamykany po 23 ale przy drzwiach jest dzwonek, z którego należy skorzystać wracając później do ośrodka. Bardzo ważną informacją jest to , że bez problemu możemy nadać paczkę - pracownicy recepcji odbiorą ją , jak też przekażą kurierowi w momencie wyjazdu.
Tutaj także zgłaszamy wszelkie uwagi typu: przepalona żarówka, niesprawny zlew itp....
W recepcji wykupujemy również miejsce parkingowe niestety jest ich mało i cena ok. 200 zł za turnus.

Opieka pielęgniarska dostępna jest 24 godziny- nie mam uwag,
Personel sprzątający - zmywają podłogę co 2-3 dni, wynoszenie śmieci co 2 dni- jeśli chodzi o solidność to różnie , ja nie narzekałam.
Rehabilitanci - młodzi , fajni ludzie, jeśli jest możliwość to są elastyczni w godzinach zabiegów.

Oferta turystyczna: mamy do wyboru Biuro Jaworzyna i PTTK oferują nast. wyjazdy: okolice Tylicza, kopalnia soli w Bochni, Zakopane, Kraków, Kamianna, Jaworzyna Krynicka, Słowacja- termy, Bardejów, wysokie Tatry, Węgry, Piwniczna, ognisko góralskie, Muszyna, szlakiem Łemków - to takie stałe punkty , myślę , że każdy może znaleźć coś dla siebie. Można także samemu zorganizować jakąś trasę , w Krynicy i okolicy jest dużo możliwości - wystarczy przeanalizować połączenia .

Nowy Dom zdrojowy , to budynek 3 piętrowy , chociaż w części ma dodatkową nadbudowę 4 i 5 piętra ma dwa tarasy - jeśli jest słoneczna pogoda szczególnie panie wykorzystują , ma szeroki wachlarz pokoi ; 1, 2, 3, oraz studia . Pokoje są z widokiem na Górę parkową oraz na deptak. Prawie wszystkie wyposażone są w łazienkę i mają balkony. Na I i IV piętrze pokoje są odnowione , na wyposażeniu szafa, szafki, stolik, krzesła, lampka nocna, TV, dodatkowy koc, sztućce, szklanka do wody i herbaty, talerzyk miska do prania , ręcznik, papier toaletowy na bieżąco uzupełniany.
TV odpłatność ok 50 zł/turnus, czajniki na korytarzach, lodówka na piętrze, można wypożyczyć leżak .
Powinnam dodać , że jest możliwość przyjechania na tzw. przedprzyjazd , koszt ok 60 zł, opłata klimatyczna 3,50/dobę. Co mnie zadziwiło to, że w ośrodku jest bardzo duża ilość jedynek . Na korytarzach są fotele i kanapy można wypić sąsiedzką kawkę poza pokojem.
Na 3 piętrze jest sala TV i stół do pingponga , a także biblioteka (nie znam katalogu) .

Oferta gastronomiczno - rozrywkowa jest bardzo szeroka - kino, co i rusz jest kafejka , restauracja, są fajfy , są dancingi - wybierać i przebierać, w samym ośrodku nie ma dodatkowych atrakcji .

Wydaje mi się , że w miarę wszystko opisałam także zrobię takie malutkie podsumowanie:
Pobyt w Nowym Domu Zdrojowym w Krynicy Zdrój uważam za udany, w jakiś sposób był dla mnie przyjaznym ośrodkiem.
Budynek przeszedł generalny remont (roboty zewnętrzne) ale jakość ich wykonania woła o pomstę do nieba, zmarnowano ogromne środki i aż ciśnie się pytanie kto nadzorował te prace z ramienia inwestora - to jest moje największe rozczarowanie.
Czasami przeszkadzał mi zapach z kuchni ale nie zawsze (nie wiem od czego to zależało) , byłoby jeszcze kilka uwag ale co się będę czepiać.
Towarzystwo różne , ja wybrałam takie , które mi odpowiadało poza tym miałam przyjemność spotkać kilka osób z naszego forum , które serdecznie pozdrawiam .

Chyba na tym zakończę swoje spostrzeżenia , jeśli komuś przydadzą się będzie mi miło :)

pozdrawiam Bibi
Awatar użytkownika
lubelanka64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 928
Na forum od: 08 wrz 2015 17:23
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: lubelanka64 »

konkretna, szczegółowa opinia, na pewno przyda się wielu kuracjuszom.....dziękuję.
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: violet58 »

Chociaż ta perła uzdrowisk to jakby nie moja bajka niemniej podziękowania za tak szczegółową opinię jak najbardziej zasłużone :kwiat:
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: Bietka »

do bibi.
Mam pytanie, bo zdarzyło mi się być w tym sanatorium w roku chyba 2006 i przeżyłam tam horror jeśli chodzi o warunki lokalowe tj. pokój. Przebywałam na 5 bądź 4 piętrze (tam gdzie jest sala gimnastyczna) w pokoju ok. 5 m bez łazienki z obskurną umywalką i szmatą wiszącą jako kotara.
Pokój był 2 osobowy (odległość od łóżek ok 50 cm). Koszmar, tak fatalnych warunków nie miałam nigdzie choć byłam w wielu ośrodkach znacznie skromniejszych, niestety te piękne żyrandole przy recepcji i dywany tylko mnie denerwowały.
W roku 2014 gdy byłam w Continentalu (luksus w porównaniu z ww.) udałam się do NDZ z pytaniem czy ten pokój jeszcze funkcjonuje w tym budynku i okazało się, że tak. Dlatego ciekawi mnie czy coś słyszałaś o tym pokoju czy jeszcze lokują tam kuracjuszy.
Pozdrawiam
forumowicz

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: forumowicz »

Bietko , pytasz o 4 piętro, byłam tam w jedynce - po remoncie, przestronnie ok . Widziałam też pokoje dwuosobowe na 3 piętrze (przed remontem) ale czyste i zadbane , metraż ok. Na 1 piętrze byłam w studio (1+2) , naprawdę nie było do czego się przyczepić . Wiem, że na 3 pietrze był pokój 1-osobowy bez węzła sanitarnego i o dziwo przebywała tam osoba komercyjnie. Nie słyszałam aby ktoś w szczególny sposób narzekał , turnus miał ok 200 kuracjuszy, komercyjnie było może ze 20 osób i to w porywach , także obłożenia za dużego nie mieli.
Odnośnie tych "dywanów" to świetność mają za sobą są już takie "wychodzone" .
Niestety, jak widzisz tak wprost na Twoje pytanie nie mogę odpowiedzieć.

Bibi :)
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: Bietka »

To był pokój bez węzła dla dwóch osób z widokiem na górę ,myślę że remont i 1 osoba zamiast 2 zrobił swoje. Obok była duża dwójka gdzie głównie przebywałam u koleżanek bo w tej dziupli się nie dało. Minęło przecież 13 lat więc zmiany tez musiały się dokonać. Dziwię się sobie że dałam się tak potraktować, ale to był okres ferii i brak jakichkolwiek wolnych pokoi.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14310
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: ANDY12345 »

Dzięki Bibi za super opis, jak NFZ będzie kierowało to jeden + dla ośrodka :o .... pozdrawiam i zdrówka :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14134
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: GIENIA »

Miałam napisać to co ANDY :D zatem nie będe się już fatygować ;)

Dzięki Bibi :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: darek »

DUZY PLUS

Osobiście uważam ,że takie wpisy powinny dotyczyć Obiektów.
Nazwa Obiektu
Miejscowość

Na poczatku gdy zobaczyłem wpis Nowy Dom ..pomyślałem że Kolejna Osoba -opisuje mało istotne detale dotyczące obiektu a Tutaj .

Pełny PROFESJONALIZM.
Uważam że kolejne opisy dotyczące -Nowego Domu Zdrojowego w Krynicy nawet wcześniejsze powinny być do klejone i ew uzupełnione ,aby nie powielać.

Byłbym Przeszczęśliwy gdyby każdy Obiekt sanatoryjny był tak OPISANY.

Bardzo Dobra Praca i zapewne Wielu Osobom POMOŻE .

... Czekamy na Kolejne opisy obiektów
Awatar użytkownika
Dzia_dek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3415
Na forum od: 26 cze 2013 07:55

Re: Nowy Dom Zdrojowy - Krynica Zdrój

Post autor: Dzia_dek »

Basiu :kwiat: - moje gratulacje. Krótko i na temat. Super opinia. Jest wszystko co potrzeba przyszłym kuracjuszom.
Wydaje mi się tylko, że blask tej perły przygasł już dobrych kilka lat temu, ale to jest tylko moje, co podkreślam, zdanie.
ODPOWIEDZ