Granit Szklarska Poręba

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4921
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Granit Szklarska Poręba

Post autor: alutka 114 »

Dwa dni temu wróciłam z Granitu i jak obiecałam chciałam się podzielić moją opinią, przed wyjazdem otrzymałam tu wiele cennych informacji i dobrych rad i może moja opinia komuś się przyda
Zacznę od tego, że przyjechałam do Granitu dzień przed rozpoczęciem turnusu i za dodatkową opłatą przenocowałam w Granicie. Na recepcji bardzo sprawnie się zameldowałam i otrzymałam kluczyk do pokoju na 7 piętrze z widokiem na Szrenicę ( Ci którzy dojechali później nie mieli wielkiego wyboru co do pokoi ) w tym samym dniu wizyta u pielęgniarek, wszystko szybko i sprawnie. Rano śniadanie, przydział stolika na jadalni i wizyta u lekarza, na której pan doktor przydzielił mi zabiegi zgodne z moimi sugestiami. W połowie turnusu była wizyta kontrolna i można było zamienić zabiegi, ja nic nie zmieniałam, dokupiłam sobie tylko masaże i korzystałam dodatkowo z relaksu w grocie solnej. Słyszałam o złym traktowaniu kuracjuszy przez niektórych rehabilitantów, ale ja osobiście się z tym nie spotkałam, były tylko dwie osoby, które nie witały nas uśmiechem, czy dobrym słowem, ale może po prostu taki mają charakter. Na basenie miałam zajęcia codziennie i było trzech ratowników i też słyszałam rożne opinie, że krzyczą, że dyscyplina jak w wojsku, a ja byłam bardzo zadowolona, każdy z nich prowadził inaczej zajęcia i raz były to ćwiczenia, raz zabawa jak w przedszkolu ale mnie to nie przeszkadzało, dużo osób narzekało, że wieczorem na hydromasażu jest zimna woda, nie wiem, ja miałam basen rano.
Jeśli chodzi o jedzenie to myślę, że nikt głodny nie chodził, posiłki smaczne, urozmaicone, a co ważne obiady gorące. Na dodatkowym stole zawsze był chleb, do śniadania dodatkowo dżem, zupa mleczna. Jedyna rzecz do której można się przyczepić to jajko na miękko z płynnym białkiem w każdy piątek. Do kilku posiłków były dodatkowo owoce, jogurt czy serek.
Jeśli chodzi o czystość w pokojach i na korytarzach to chyba nic się nie zmieniło od lat, uprzedzono nas na początku, że jest bardzo mało osób do sprzątania i to widać w postaci "kotów" kurzu na korytarzach i brudnych wykładzin w pokojach, a nie zawsze był dostępny odkurzacz, ręczniki wymieniane raz w połowie turnusu.
Pobyt w Szklarskiej uważam za bardzo udany, odpoczęłam, naładowałam baterie, poznałam wiele ciekawych ludzi i zobaczyłam piękne miejsca. Polecam Wodospad Szklarka, Wodospad Kamieńczyk, Złoty Widok no i oczywiście Szrenicę i te niesamowite widoki.
Brak opłaty klimatycznej, parkingowej i darmowa telewizja to dodatkowe atuty przemawiające za Granitem, natomiast położenie sanatorium w lesie dla niektórych może być ciężkie do przeżycia.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania, chętnie odpowiem.
Awatar użytkownika
Adela
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 8986
Na forum od: 12 lip 2014 15:10
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Granit Szklarska Poręba

Post autor: Adela »

:D :kwiat:
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14342
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Granit Szklarska Poręba

Post autor: GIENIA »

Super Alutko :D :serce: wspomnienia wróciły :D
Z tego co czytam , niewiele się zmieniło :roll:
Nawet te koty kurzu nadal są :shock: nam mówiono , prawie 2 lata temu , że jest okres urlopowy ( wakacje) i brak personelu sprzątającego :?

Super , że tak jak ja , wróciłaś zadowolona :D
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4921
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Granit Szklarska Poręba

Post autor: alutka 114 »

Tak Gieniu wróciłam zadowolona i wypoczęta i mam mnóstwo pięknych wspomnień, a to dzięki wspaniałym ludziom, których poznałam :D
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Granit Szklarska Poręba

Post autor: wiktor64 »

Dzięki za opinię oby takich było więcej
Po prostu btac przykład 😂😂😂
forumowicz

Re: Granit Szklarska Poręba

Post autor: forumowicz »

alutka 114 po turnusie :D
Awatar użytkownika
alutka 114
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4921
Na forum od: 22 gru 2018 19:01
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Granit Szklarska Poręba

Post autor: alutka 114 »

A Ty obiecałeś i nie dojechałeś Waldku :roll: :lol:
Awatar użytkownika
Bunia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1390
Na forum od: 06 gru 2011 20:19
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 20

Re: Granit Szklarska Poręba

Post autor: Bunia »

Jak miło się czyta :kwiat:

Pozdrawiam Bunia
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14342
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Granit Szklarska Poręba

Post autor: GIENIA »

Buniu :kwiat: ośrodek Granit pozostawia wiele do życzenia , ale co :?: mamy narzekac na brud , na pokoje typu 3+3 , bo i takie są :oops:
W pokoju przebywamy tyle , ile musimy , reszta czasu , to hulaj dusza .... :oops:
Gdy ja dostałam tam skierowanie .... dwóch panów pisało mi opinie o tym ośrodku ..... jakże odmienne opinie ;) ja wróciłam bardzo zadowolona .... przede wszystkim z zabiegów .... a super towarzystwo zrekompensowało resztę :D
Pisałam opinię po powrocie :D
forumowicz

Re: Granit Szklarska Poręba

Post autor: forumowicz »

To Ty GIENIA nastraszyłas mnie tymi kotami :evil: i dlatego nie pojechałem do Alutki :evil:

:P
ODPOWIEDZ