Sanatorium Perła w Sopocie

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
urszula810
Posty: 2
Na forum od: 15 lut 2015 13:55
Oddział NFZ: Śląski

Sanatorium Perła w Sopocie

Post autor: urszula810 »

Przebywamy obecnie z mężem na turnusie 31.03 do 21.04 w Sanatorium Perła w Sopocie. Chciałabym zdemontować te wszystkie złe wpisy na temat tego Sanatorium.
Zacznę od Pani dr Krzeminskiej, która jest bardzo sympatyczną osobą, dobrym specjalistą, porozmawia cierpliwie z pacjentem i nie oszczędza zabiegami.
Pielęgniarki spokojne, wykonują swoją pracę solidnie, niekiedy brak na ich ustach uśmiechu, ale nie dziwię się bo przy tak licznej grupie pacjentów z różnymi humorami, trudno o uśmiech.
Panie recepcjonistki sympatyczne, nie mówiąc już o mlodziutkim personelu sprzatajacym, które są bardzo grzeczne i uśmiechnięte, a to się ceni.
Jedzenie na stołówce dobre, smaczne i gorące zupy, porcje wystarczające, diety przestrzegane, nawet dla diabetykow.
Co do zabiegów, są urozmaicone, cudowna jest gimnastyka w basenie solankowym, masaż na łóżku wodnym i wiele innych, obsługa fizjoterapeutów oceniam na 6+, młoda, uprzejma i cierpliwa kadra.
Pokoje czyste, 2x w tygodniu sprzątane, pościel snieznobiała, ręczniki w pokojach białe.
Położenie budynku fantastyczne, bo zaledwie 200 metrów do plaży i deptaku, którym można spacerować w kierunku Gdańska i Gdyni.
Jesteśmy mega zadowoleni, pozdrawiamy cały personel Urszula i Mietek
Awatar użytkownika
violet58
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 3202
Na forum od: 14 sty 2012 20:26
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium Perła w Sopocie

Post autor: violet58 »

Cieszyć się należy, że idzie ku lepszemu... Byłem w tym sanatorium w 2011 i 2013 roku, opinie pewnie można jeszcze gdzieś znaleźć na forum.
Trochę mnie dziwi :shock: :o stwierdzenie "cudownej gimnastyce w basenie solankowym", którego w Perle nigdy nie było, można było skorzystać z basenu w pobliskim Novotelu Marinie, ale wiązało się to z koniecznością wykupienia karnetu.
ninak
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 200
Na forum od: 15 lis 2012 16:21
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Sanatorium Perła w Sopocie

Post autor: ninak »

Violet 58 byłam rok po tobie i opisywałeś mi warunki.Miałam ćwiczenia w basenie przepisane przez lekarza jako zabieg .Basen solankowy w Heliosie.Perła ma podpisaną umowę.
Awatar użytkownika
Narewka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 931
Na forum od: 19 wrz 2011 19:31
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 33

Re: Sanatorium Perła w Sopocie

Post autor: Narewka »

A czy w Heliosie jest basen?Jadę tam za 2 tygodnie,czytam opinie i nic o basenie nie ma.Mam na myśli sanatorium MSWiA w Sopocie,to chyba dawny Helios,czy coś mylę?.
forumowicz

Re: Sanatorium Perła w Sopocie

Post autor: forumowicz »

W samym Heliosie nie ma basenu, należy wyjść na zewnątrz i na tyłach sanatorium jest klub jachtowy. Tam. jest maleńki basen z którego korzystają kuracjusze z Heliosa i Perły.
Bietka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 446
Na forum od: 09 kwie 2010 21:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 14

Re: Sanatorium Perła w Sopocie

Post autor: Bietka »

Moja koleżanka wróciła z Perły i potwierdza te opinie. Pokój po remoncie (przechodziła przez pokój 2 osobowy) tylko korytarz stary i szafy w nim też. Na jedzenie, zbiegi nie narzekała.
ODPOWIEDZ