AMER-POL Polańczyk.

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Benia1969
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 21 lut 2019 14:19
Oddział NFZ: Śląski

AMER-POL Polańczyk.

Post autor: Benia1969 »

Witam. Część swoich spostrzeżeń odpisałam w wyjeżdżam do..... No więc zaczynamy od nowa: pokoje 2osobowe, kilka jedynek. Pokoje w większości z balkonami cześć na południe cześć na północ. Miałam pokój 108 z balkonem na południe. Oto kilka zdjęć.
Załączniki
IMG_20190418_112245.jpg
IMG_20190418_112234.jpg
IMG_20190418_112214.jpg
IMG_20190418_112149.jpg
Benia1969
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 21 lut 2019 14:19
Oddział NFZ: Śląski

Re: AMER-POL Polańczyk.

Post autor: Benia1969 »

Pokój nie najgorszy na 1 piętrze. Fajny jest 103 inne ustawienie łóżek. Fajny 118 ale balkon na północ. Pewnie fajnie upalne dni. Dobrze zabrać krótki przedłużacz lub rozdzielnik.. Faktycznie pokoje na parterze od 1 do chyba nr 18 są przy gabinetach lekarskich. Harmider totalny. Oraz zejście na balneologię czyli pielgrzymki od 7.00. Przy naszym pokoju ma korytarzu stolik z czajnikiem więc od 6.00 kawosze dzielili się swoimi wrażeniami (wierzcie mi, ludzie mają nieziemską fantazję a bęcwałów nie brakuje). Jedzenie jak pisałam skromne ale wystarczące. Posiłki dla ZUS 8, 13, 17. Zabiegi do obiadu się wyrobicie, chociaż w karcie rozpisane są i popołudniu. Basen jest w hotelu Skalny. Ciut wyżej około 10 minut piechty. Komora krio w sanatorium Dedal na przeciwko. Reszta zabiegów na miejscu. Rano zawsze gimnastyka. Rewelka z Panem Jurkiem, wie co robi. Takich ludzi powinni klonować jak powiedziała moja współspaczka. Proszę wierzyć czyni cuda. Poświęca czas indywidualnie każdemu kto się zwróci. Jedynie masaże nie za free. Wycieczki Lwów i baseny na Węgrzech oraz Tokaj w sobotę lub niedzielę, wyjazd o 4.00. Powrót wieczorem około 21. Suchy prowiant na drogę. Koszt około 150 zł. Nie trzeba wymieniać waluty. Krótsze wycieczki po okolicy w tygodniu po obiedzie. Pętla bieszczadzka w sobotę około 9.30.po gimnastyce, powrót na kolację.
Benia1969
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 21 lut 2019 14:19
Oddział NFZ: Śląski

Re: AMER-POL Polańczyk.

Post autor: Benia1969 »

O parkietotetapii pisano dużo. ATRIUM na przeciwko codziennie od 19.00 do 22. W soboty i niedziele wstęp 10 zł a w tygodniu za free. Są piwo, drinki, soki, co kto chce. W Zakapiorku od weekendu majowego codziennie disco a dla nie lubiących balettow w Zakapiorze koncerty bieszczadzkich bardów (zakapior ów).
Benia1969
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 57
Na forum od: 21 lut 2019 14:19
Oddział NFZ: Śląski

Re: AMER-POL Polańczyk.

Post autor: Benia1969 »

Jak coś mi się przypomni to napiszę ponownie, albo pytajcie. Co jakiś czas zaglądam :serce: :serce: :serce:
gogi
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 85
Na forum od: 31 maja 2014 07:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: AMER-POL Polańczyk.

Post autor: gogi »

Witajcie. Mój turnus w Amer-Polu zakończył się 04.05. Właściwie Benia to co najważniejsze już opisała. Mogę tylko dodać ze dla Zusowców jest przeznaczony parter , I piętro i chyba 3 lub 4 pokoje na III pietrze. Warunki w pokoju ok. W pokoju jest radio , za tv trzeba płacić . My nie miałyśmy telewizora i uwierzcie absolutnie nie odczułam jego braku. Warto zabrać ze sobą mały czajniczek , ewentualnie wypożyczyć . Co do wyżywienia ( dieta lekkostrawna) to było smaczne np zapiekane bakłażany -pychotka , makaron z suszonymi pomidorami . Dobre zupy, dobre wędliny. Jeżeli już miałabym się do czegoś doczepić to brakowało mi trochę zup mlecznych . Przez cały pobyt , może z 5 razy były. Na dole w piwnicach jest pralka, suszarka ( w recepcji trzeba kupić żetony za 6 zł) i prasowalnia. Klucz do tego pomieszczenia w recepcji. Co do zabiegów, to miałam oprócz prądowych , okłady borowinowe, masaż , kąpiel wielostrumieniową ( podobną do jacuzzi tyle , ze wchodziło się do dużej wanny w 5 osób - kobietek lub panów ) no i gimnastyki . Prowadzone przez p. Olę i p.Jurka naprawdę bardzo dobre. Natomiast przez p. Partycję , nawet nie chce mi się komentować , jedno wielkie nieporozumienie. Jeżeli chcecie mieć korzyści z gimnastyk ,spróbujcie rozeznać się w jakich godzinach prowadzą je p. Ola i p. Jurek. Potwierdzam też , że masaże wykonywane przez p Jurka -rewelka. Już po pierwszym miałam wrażenie jakby ktoś zdjął mi z pleców ze 3 kg. Ogólnie pobyt oceniam na 4+. :) :) :) :) . Pozdrawiam serdecznie . :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
gogi
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 85
Na forum od: 31 maja 2014 07:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: AMER-POL Polańczyk.

Post autor: gogi »

Beniu ,pychotka -wiesz co :D :D :D .Dziękuję :serce: :serce: :serce: :kwiat: :kwiat: :kwiat: :kwiat:
forumowicz

Re: AMER-POL Polańczyk.

Post autor: forumowicz »

Beniu , Gogi - dzięki za opinię , fajnie , że potrafiliście uzupełnić swoje wypowiedzi :)
gogi
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 85
Na forum od: 31 maja 2014 07:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: AMER-POL Polańczyk.

Post autor: gogi »

20190423_090647.jpg
gogi
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 85
Na forum od: 31 maja 2014 07:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: AMER-POL Polańczyk.

Post autor: gogi »

troche inny rozkład w pokoju 2 osobowym na I pietrze
troche inny rozkład w pokoju 2 osobowym na I pietrze
gogi
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 85
Na forum od: 31 maja 2014 07:52
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: AMER-POL Polańczyk.

Post autor: gogi »

widok z balkonu na parking
widok z balkonu na parking
ODPOWIEDZ