KORMORAN w Kołobrzegu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1955
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

KORMORAN w Kołobrzegu

Post autor: Zosia »

Witam wszystkich, wczoraj wróciłam z 14 dniowego turnusu rehabilitacyjnego w ośrodku jak wyżej i tak na gorąco mój opis i opinia.
Położenie
Budynek 3-piętrowy ,pięknie usytuowany na ul. Portowej 8 blisko morza i miasta. Z balkonów (są w znacznej większości)piękny, zadbany, ukwiecony już ogród, w którym odbywają się ogniska z tańcami, czy można posiedzieć przy sprzyjającej pogodzie. Z budynku dwa wyjścia/wejścia: z jednej strony -wejście główne na ul. Portową, z przeciwległej, furtką wychodzi się do parku. Położenie rewelacyjne choć na balety do Sanu czy Verano dość daleko ale do MSW, Ikara, Gryfu czy Chalkozynu blisko.
Pokoje :
1,2,i 3 osobowe. Jednoosobowych niewiele. Ja miałam 1 os.nr 315 i ten to opiszę.
Ładny, duży balkon ze stolikiem i krzesłem sprzątany zawsze razem z pokojem. 1/2 dużej szafy z zamontowanym sejfem i nadstawką. Tu brakuje trochę półek na ubrania, dużo wieszaków, szafka, łóżko z wygodnym chyba nowym materacem (trochę się zsuwającym ), biurko-stół z lodówką pod spodem, fotel i taki składany stołek (siedzisko ze skórzanych pasów- nie wiem jak to nazwać). Rewelacyjne dla mnie było okno z balkonem od góry do samego dołu a więc cała jedna ściana przeszklona co dawało dużo światła i słońca w pokoju.Wszystko w dobranych kolorach. Jedna ściana : tapeta w kolorze starego złota, taki sam kolor ściany nad głową łóżka.

Przepraszam cdn ale mam gościa :)
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1955
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: KORMORAN w Kołobrzegu

Post autor: Zosia »

c.d Takie same pasy na siedzisku. Fotel, zasłony i kawałek przykrycia na łóżku we fiolecie. Meble, panele jasno szare. Łazienka dość duża ,jest wszystko
co trzeba, prysznic , jest suszarka do włosów i do suszenia na ścianie. Całość robi bardzo dobre wrażenie. Jedyny acz ważny - brak szafki na jakieś naczynia czy art. spożywcze, ja trzymałam co się dało w lodówce :) Jest czajnik, filiżanka i łyczeczka. Poprosiłam o dodatkową szklankę -dostałam dwie, poprosiłam o koc bez problemu.
Pokoje 2 os. standart, 3 os. na parterze dobrze przemeblować. Po rozstawieniu łóżek przy ścianach robią się bardzo duże.Nie są już jednak tak klimatyczne. Na drugim piętrze nie bywałam ale sądzę, że wszędzie podobnie.
Wyżywienie
Do stolika, każdy na swoim talerzu: jakaś wędlina ser,masło, 1/2 pomidora. Na śniadaniach na dodatkowym stole (ala szwedzki) coś na ciepło ,twarożek, zupa mleczna czy płatki, dżem, surówka. Ogólnie dużo jajek (jajecznica , sadzone i gotowane) Smaczne obiady, zupa w wazach pod dostatkiem, zawsze deser ciasto czy owoce i kompot. Kolacje podobnie talerzyk i coś na ciepło. Nikt nie mógł być głodny i chyba też nie stracił na wadze. W moim przypadku choć starałam się uważać +2kg :)
Program KO
1. Spotkanie P. prezes i kierownictwa z uczestnikami turnusu przy kawie i ciasteczku (malutkim :lol: )
2. Dwa wieczorki taneczne na stołówce połączone z kolacją (p. Stefan człowiek orkiestra + wokalistka). Jeszcze bogatsza kolacja+lody,ciasto ,szampan (wino musujące :) 1szt. na 4 osobowy stolik . Jednak przy ok. 140 osobach było ciasno i gorąco choć nie wszyscy tańczyli.
3. Koncerty w trakcie i po kolacji
- przeboje lat 70-80
- kolacja połączona z koncertem skrzypcowo-akordeonowym
- kolacja połączona z koncertem muzycznym utworów Anny German
4. Rejs statkiem po morzu
5. 2 ogniska z tańcami w ogrodzie+raz kiełbasa, raz kaszanka + chleb ze smalcem i ogórkiem + zapiekanka z ogniska w jakichś liściach chyba z kapusty-pyszna
6. 2 wieczorki taneczne w kawiarni ośrodka.
Dodatkowo można było kupić piwo 7 zł butelka bądź jakąś wódkę w niesamowicie wysokich cenach już nie pamiętam ale pow. 100 zł butelka 1/2l tak słyszałam - nie kupowałam :)
Jak widać program był bogaty i zrealizowany w 100 %

Powiecie, a gdzie zabiegi wszak to one najważniejsze ? Celowo zostawiłam je na koniec bo do nich mam najwięcej uwag ale o nich w następnym wątku :)
Awatar użytkownika
Teri5
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 180
Na forum od: 02 cze 2011 19:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 10

Re: KORMORAN w Kołobrzegu

Post autor: Teri5 »

Zosia, jak zwykle niezawodna. Dzięki :kwiat: :kwiat: :kwiat:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1955
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: KORMORAN w Kołobrzegu

Post autor: Zosia »

Dzięki Tereniu :kwiat: a więc :
Zabiegi
Pakiet 20 w ofercie również możliwość dokupienia. Poprosiłam o kąpiel borowinową na co P. doktór powiedziała szczerze , że tutaj słaba i faktycznie potem słyszałam tylko o plastrach, hydromasaż też nie choć w cenniku kąpiele różne, stoły amerykańskie - tak. To taka gimnastyka dla leniwych :) choć można się trochę przyłożyć i wówczas poczuć te ćwiczenia. Ultradźwięki na moje życzenie i masaż klasyczny 1 odcinka też nie dla wszystkich chcących.
Oczywistym jest, iż chciałam coś dokupić. Jechałam ok.700 km nie tylko na wczasy ale tu problem. Praktycznie nie ma możliwości , niby mówią , że może po rozplanowaniu wszystkich, jak będą miejsca ...ale raczej nic więcej. Trudno powiedzieć czy obsługi brak, czy baza za mała ale pewnie i jedno i drugie.Tak dla przykładu .Stoły miały duże zainteresowanie ale pracowały tylko 6 dni w turnusie 14 dniowym po 2 wejścia o godz.10,00 i 10.45 . W pozostałe dni i godziny pokój był zamknięty. Wrócę jeszcze do planowania . Po odebraniu karty zobaczyłam, że pierwszy i tylko 1 zabieg mam dopiero 7 maja a od 8 dopiero jakoś tam sensownie. Czyli tyle dni nic ,choć już większość miała od dnia następnego. Mimo próby jakiegoś przeplanowania nic nie udało się zrobić. Jestem dość operatywna więc jakoś sobie poradziłam ale dużo starszych ludzi pozostawało przy tym "jak dali" .
Kuracjusze-towarzystwo
W dniach 3-16 maj były w ośrodku 2 duże grupy z Pułtuska i Elbląga. Zgrani, znający się od lat ludzie od lat jeżdżący wspólnie na turnusy i pozostali w znacznej mniejszości małżeństwa i kilka pojedynczych osób. Nie wiem czym sobie zasłużyłam, ale z marszu zostałam przyjęta w szeregi Elbląga :kwiat: Z nimi jadłam posiłki, z nimi siedziałam na ogniskach, z nimi śpiewałam(z kartki) ich piosenki , z nimi świętowałam swoje imieniny z nimi się z żalem żegnałam i za to wszystko dziękuję Wam Kochani :serce: :kwiat: Dzięki Wam ten mój pobyt był wyjątkowy. Wierzę, że się jeszcze spotkamy. Nie każdy tu zagląda ale wiem Halinko, że Ty tak , uściskaj proszę wszystkich ....kogo trzeba Ty wiesz :serce:

Jeszcze jedno , obiecałam pozdrowić wszystkich forumowiczów od Górki, która na spotkanie w Kołobrzegu dotrzeć nie mogła ale "rzutem na taśmę" wpadła w ostatni dzień mojego pobytu z koleżankami i szampanem. Tak więc na chwileczkę , na momencik spotkałyśmy się na molo. Wystrzelił korek i ostatnie balony. Choć bardzo wiało było miło i dziękuję Góreczko, że zechciałaś się spotkać :)

Oj to się rozpisałam, aż chyba za dużo :) Dziękuję za cierpliwość w czytaniu i....już odpowiadam tylko na ewentualne pytania :D . Pozdrawiam
forumowicz

Re: KORMORAN w Kołobrzegu

Post autor: forumowicz »

Zosiu, świetnie opisałaś pobyt w Kormoranie , dziękuję :kwiat:
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5084
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: KORMORAN w Kołobrzegu

Post autor: zbigniew165 »

Zosia interesuje mnie koszt pobytu w Kormoranie, kiedy rezerwowałaś pobyt przed wyjazdem i parking czy jest przy Kormoranie i ewentualne opłaty. :)
alka50+
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1399
Na forum od: 02 sty 2015 11:50
Oddział NFZ: Zachodniopomorski
Staż sanatoryjny: 5

Re: KORMORAN w Kołobrzegu

Post autor: alka50+ »

Zosiu...Wow...jaki opis.Jesteś niesamowita. Pozdrawiam.😊
forumowicz

Re: KORMORAN w Kołobrzegu

Post autor: forumowicz »

Dopiero pisałaś o planach wyjazdowych a tu już po...Zosiu gdyby każdy po powrocie zaserwowal chociaż połowę Twojego opisu byłoby super. Z wiadomych przyczyn do Kołobrzegu się nie wybiorę ale serdecznie dziękuję za relację. I życzę kolejnych cudownych wypadów.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1955
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: KORMORAN w Kołobrzegu

Post autor: Zosia »

Dzięki kochani , dzięki :serce:
Zbigniewie, pobyt rezerwowałam przy końcu października . Kiedy rok wcześniej dowiadywałam się w styczniu czy lutym już nie było miejsc. Wiem, że już teraz niektórzy wyjeżdżając zaklepywali pobyt na 2020. Nie należy czekać na informacje w internecie, kiedy ja dzwoniłam oferty jeszcze nie było a ja otrzymałam pokój tylko dlatego, że już ktoś zdążył zrezygnować . No ale to był 1 os. a tych jest mało. Miejsce w pok. 3 osob. w tym czasie kosztowało 1540 zł, w 2 os. 1850, 1 os. 2410 , klimatyczne 56 zł .Co do parkingu jest niewielki , zamykany na noc ale w tym temacie Ci nic więcej nie powiem, byłam niezmotoryzowana , radzę zadzwonić .
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1955
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: KORMORAN w Kołobrzegu

Post autor: Zosia »

Florciu następny wypad już w planie :lol: W sierpniu Dąbki z wnusiem a we wrześniu wypoczynek (po Dąbkach :) w Polanicy. Tym razem będę testowała Nowy Zdrój , o który na forum nic nie ma :( . A może ktoś, coś ....?
Pozdrawiam :kwiat:
ODPOWIEDZ