KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4073
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Perła Bałtyku - Kołobrzeg 13-10-21

Post autor: Bibi2 »

Ula fajny opis :kwiat: , ale dlaczego w tym temacie ?
koniecznie przenieś do Opinii
dobrego pobytu :)
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1260
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Perła Bałtyku - Kołobrzeg 13-10-21

Post autor: wiktor64 »

Ulak dzieki za opinie ,i kurcze ten covid w osrodku, :D :D
Nina11
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 231
Na forum od: 01 paź 2021 08:41

Re: Perła Bałtyku - Kołobrzeg 13-10-21

Post autor: Nina11 »

Ula cieszy mnieb że tak szczegółowo uzupelniłaś mój opis. Ja jestem na inne schorzenie i mam inne zabiegi, z których jestem zadowolona. Trochę smutno, że tzw życie po zabiegach zeszło do podziemia. Mało spotkań, pogaduszek, wypadów na kawę. Całe szczęście jeśli w pokoju można się dogadać. No ale to wina covida - on panuje nie tylko w Perle ale i innych obiektach. Dobrze, że jest pogoda i można tak dużo spacerować. A dzisiaj takie piękne spokojne morze. Pozdrawiam
Załączniki
20211029_093559_HDR.jpg
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: darek »

Niestety macie Panie RACJĘ .
Gdyby Pani Sprzątająca przy każdym zjeździe na parter windy zdezynfekowała by ją ,i nakazała postój np 1-2 minutowy to ilość chętnych na skorzystanie z wind By zmalała :).
Wiadomo do sanatorium jadą Ludzie z różnymi schorzeniami dla niektórych 2-3 piętro to Mont Everest .
Są tez Osoby ,które za punkt Honoru postawiły sobie ,że 10 czy 11 piętro to pikuś i maszerowały sobie powolutku tym wejściem ewakuacyjnym przez bazę zabiegową .
Zresztą wiele Osób właśnie tamtędy chodziło .
Tamtędy ruch wynosił prawie ZERO.

Oczywiście winda to największe zagrożenie , ale też Ci nie śmiertelni kaszlący czy psikający a zapominający zasłonić Twarz-Usta .
Cóż nie byłem świadkiem ale słyszałem wprost Awanturę gdy Pewna Pani wprost popluła inną w windzie .
Niestety do czasu do kiedy nie zostaną zamontowane kolejne windy to Perła Bałtyku pomimo swej lokalizacji nadal pozostanie jako obiekt raczej nie polecany do Kuracji.
Pomijam już te sławne 3 windy - choć Jedna to tzw Służbowa , ale wielkość pokoi .
Chyba 3-4 lata temu pewien Pan mierzył powierzchnie użytkową i okazało się że spełnia wymogi dla pokoju sanatoryjnego bo chyba przekracza 0,45 m kw od Minimum :D

Oczywiście liczy się kasa z Funduszu i kasa za pobyt.

Szkoda jedynie że tak bardzo DYSKRYMINOWANI są SINGLE .
Bo są kwaterowani na tym samym metrażu co Małżeństwa z USC
marszysz
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 26 gru 2018 21:22
Oddział NFZ: Łódzki

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: marszysz »

Witam ja dostałem skierowanie na 01.04 jak przyjadę ok 19 to nie problem pociąg jest po 18 w Kołobrzegu
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: Muzyczka »

Witaj Marszysz, to nie problem.... Niemniej jednak większość ludzi przyjeżdża tak jak im pasuje z transportem, lub też chcą wcześniej z nadzieją, by skorzystać z całego jeszcze dnia, lub pociągiem nocnym czy sypialnym, a i że może będą mieli jedynki czy też lepsze pokoje... Niektórzy tak myślą, że potem na koniec dnia zostaną gorsze pokoje, ale tutaj jest b. dużo pokoi i po remoncie i są okej- z suszarkami z ręcznikami i z czajnikami, z tv, czasem z radiem. ... Perła Bałtyku ma bardzo dużo pokoi, także z nimi nie ma problemu. Jest 11 pięter po 23 lub 25 pokoi na każdym...Na moim turnusie w styczniu sąsiadka z pokoju mojej pani ze stolika przyjechała dzień wcześniej i tak miała trójkę... Więc nie ma to reguły. Lekarze też przyjmują dłużej w dniu przyjazdu, 1 jeden od rana a drugi od południa - 15 tej, zależy też które piętro będzie pan miał.. albo i lekarz na następny dzień rano o 8:00 pana przyjmie i od razu zaraz potem będzie planowanie na dole i okej...
Ewentualnie proszę dzwonić tam i pytać w recepcji, radzić się, ewentualnie zapytać o pokój piętra niższe, są małe kłopoty z 2 windami, a i duuuuużo ludzi.. wszystkiego dobrego życzę. Serdecznie pozdrawiam..
marszysz
Kuracjusz
Kuracjusz
Posty: 12
Na forum od: 26 gru 2018 21:22
Oddział NFZ: Łódzki

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: marszysz »

Witam
Dziękuję za informacje dużo mi pomogły
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Muzyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1700
Na forum od: 23 mar 2018 19:45
Oddział NFZ: Małopolski

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: Muzyczka »

Witam, ok.ok. nie ma za co, gdyby jeszcze coś trzeba było, proszę pisać priv. Chętnie pomogę, gdyż byłam teraz w styczniu....
Serdecznie pozdrawiam...
Awatar użytkownika
juurr
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 209
Na forum od: 15 sty 2016 11:36
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: juurr »

Witam
Relacja na żywo z pobytu w ośrodku Perła Bałtyku
Po pierwsze W I Ń D Y to jest poprostu horror aby zjechać na śniadanie na 9.00 to trzeba rozpocząć zjazd o 8,30
Po drugie Sanatorium ma status szpitala uzdrowiskowego tzn maseczki nadal wszędzie są obowiązkowe, no ale sporą część kuracjuszy uważa siebie za nieśmiertelnych
Po trzecie posiłki np zapis w menu pomidory tzn jeden mały pokrojony na 4 części a sałata to tylko zielony skrawek i nie wystarczy nawet na jedną kanapkę
4 . Kawiarnia nieczynna
5 . Świetlica nieczynna bo jakaś firma zrobiła sobie magazyn
6 .Zabiegi to jedyna część sanatorium która jest ok
a jeśli chodzi o resztę to każdy musi sam doświadczyć

Pozdrawiam
Kończę 22.04 więc jak się coś polepszy to napiszę dużymi literami
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4073
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: Bibi2 »

Juurr, wstęp już jest, teraz czekamy na rozwinięcie :)
mimo wszystko dobrej kuracji życzę
ODPOWIEDZ