KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: GIENIA »

Darek tak opowiadał :?: :roll: ;)
Awatar użytkownika
jan19557
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7751
Na forum od: 15 sie 2012 13:01
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 22

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: jan19557 »

Miałem na myśli fajfy na świeżym powietrzu a nie dancing. Na dancing oczywiście długie spodnie bo np. tańce w sanatorium nie widzę problemu aby pójść w długich spodniach i w sandałkach. Ostatnio zauważyłem też na internecie że gwiazdy chodzą w sandałach czy klapkach i w skarpetach . Ten trend obserwuję już od 2 lat.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: darek »

Opisywałem Lokale zamknięte z opłatą za ...z Klimatyzacją i obsługa kelnerska
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: darek »


Résumé


Pozwolę sobie na krótkie podsumowanie .

Perła Bałtyku dawny Kombatant -Kołobrzeg

Dla Nowych gości ,ktorzy pojawiają się Kołobrzegu środkami komunikacji , gdy pojawimy sie na dworcu nalezy jak ognia UNIKAĆ < Panow oferujących tańsze dojazdy - TANIE -ale dla Panów >
Lepiej podejść na postój i Wyraźnie Zaznaczyć ...ulicę -Sikorskiego i dopiero gdy kierowca już jedzie podać Nazwę - Mamy ..przewagę nie zaczyna wozić po mieście
CENA za dojazd od 12 do 15 złotych za KURS nie ważne ile Osób jedzie !!!

Recepcja

To pierwsza ściana z ,którą się zderzamy po kilku godzinach jazdy .
NFZ bo ten przypadek ,tutaj omowię skazany jest na ...
Niestety ale standard .
WSZYSTKIE pokoje dwu osobowe są PRZEZNACZONE dla ..Małżeństw - Totalna Hipokryzja
Dla <Singli >pozostają pokoje trzy osobowe
Sa też dla tzw poszpitalnego 6 pokoi jednoosobowe ,ale one rozdzielane są wg Dyspozycji Dyrektora ds Lecznictwa
Są tez 3 pokoje dla osób Niepełnosprawnych na tzw wózkach -ale sa to tzw studia 1+2
NFZ to pokoje na piętrach 1 do 5 -SZPITAL od 6 to Sanatorium

LEKARZ

NFZ ma 3 wizyty u Lekarza -
Pierwsza to "CZAROWANIE "
Mamy w swojej puli 54 zabiegi -18 MUSI być na środkach żródłach własnych -opcja basen solankowy ,inchalacja , pozostaje 36 do dyspozycji.
Wszyscy chca masaż ..KLASYCZNY -ale jest tylko 1 Maser ,który pracuje 7 godzin a zabiegi ma co 15 minut -wykonuje 24 zabiegi na dobę i Tyloma Zabiegami dysponują wszyscy lekarze !!!!
Masaże Drogie masaż podwodny podobnie 2 wanny czyli 48 zabiegow na dobę
Pierwsza wizyta to niestety jak TRAFIMY na Kogoś schorowanego może i trwać nawet 30-45 minut !!!!!
Druga i trzecia wizyta to KONTROLA ..CZy Kuracjusz ..Żyje :D

Pielęgniarka

Zastanawiam się nieraz po co te obchody ?
Wiem obowiązek kontroli ,ale intryguje mnie zachowanie Personelu .
Klamkowanie i wchodzenie do pokoju .

Kiedyś Nauczono mnie ,że Najpierw sie puka do drzwi się czeka na .
Niestety ale w obecnej Perle Nadal istnieje dawna epoka :( duch KOMBATANTA nadal Jest

Żywienie

Po zameldowaniu obok recepcji jest Stanowisko -Dietetyka
On po wysłuchaniu przydziela dietę lub nie
On wyznacza miejsce
On decyduje o godzinie posiłków

Jest kilka diet -Jednak poprawiło się od poprzednich lat na Stolikach sa PRZYPRAWY jest sól i jest pieprz :)

Co do wyżywienia STAWKA wynegocjonowana na Żywienie sanatoryjne to całe 11,5 złotego
Stąd też Kucharz zbytnio nie może wykazać się inwencją .
W diecie dominuje kurczak na 7 dni 5 x coś z Kurczaka , 1 x w piątek ryba i ten 1 x można trafić na niby kotleta lub ....

JEST OPCJA lepszego wyżywienia .
Po uiszczeniu opłaty dziennej w wysokości 30 złotych przechodzimy na Wyższy lewel
Szwedzki Stół -Śniadanie Kolacja
Gdzie jest prócz płyty na coś ciepłego , jest opcja owoców na śniadania oraz prócz herbaty ,soków -możliwość kawy na rozbudzenie
Ktoś powie 30 zeta to sobie kupię i sam się ..dożywię -ok
a co gdy w pokoju brak lodówki etc

Pokoje

Od roku 2006 obiekt sukcesywnie jest modernizowany , niestety -ALE MY nie szanujemy pokoi ciągle trwają prace .
Pokoje są sprżatanie na zasadzie co dziennie odbiór śmieci oraz co 2 dni mycie na mokro 1 x w tygodniu kompleksowo łażienka na BŁYSK .
Co do Pokoi

NIE SĄ WYPOSAŻONE w Szlafroki
ale jest opcja wypożyczenia 70 złotych w tym 50 zeta to Kaucja zwrotna
Pościel
NFZ bez wymiany
Podobnie ręczniki
Ale za odpłatnością w recepcji 7 złotych -Pani zmienia posłanie
Ręcznik 2 zeta
Leżak 4 zeta za dobę

Obecnie podczas Naszego turnusu trwała wymiana 3 windy tej tzw Gospodarczej Towarowej .
Do czasu do kiedy Kawiarnia nie Wybuduje swojej będzie PROBLEM w obiekcie jest zameldowanych ponad 550 ludzi ,którzy się przemieszczają PLUS od godziny 13-14 ROZPOCZYNA się najazd HUNÓW na Kawiarnie Widokówka na 12 piętrze i tak do 22

Zabiegi

Właściwie to od tego powinienem .Ale pozwoliłem sobie zostawić ten temat na koniec.
Uzdrowisko zatrudnia dwie Grupy FIZJOTERAPEUTÓW .

Pierwsza to pracownicy Uzdrowiska na tzw Etacie ..którzy PROTESTUJĄ oczywiście Musimy Popierać ich Protest bo walćzą o Swoje Godne życie ale Forma jest troszkę intrygująca Niby Strajk włoski ale ...

Uzdrowisko posiada dobra bazę zabiegową ale niestety nie wykożystana szkoda że duży % stanowisk czeka na ....

Druga Grupa Fizjoterapeutów to tzw Kontraktowi -ale i u Nich widać Frustracje za zabieg maja płacwne nawet 0,80 złotego i zastanawiają się nad rezygnacją i przejściem na ..Etat


Nie ukrywam że kolejny pobyt w tym obiekcie zakończył się sukcesem dzięki codziennym spacerom brzegiem morza bez względu czy było + 14 st C czy 34 doprowadziło do totalnego pilingu stóp .
Stopy są jak po kilku zabiegach w SPA .
Oczywiście duży % pobytu to Plażing i kumulacja witaminy K
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: GIENIA »

darek pisze: 27 cze 2019 22:44 Opisywałem Lokale zamknięte z opłatą za ...z Klimatyzacją i obsługa kelnerska
Skoro w Sanie bywaja ludzie w " krótkich gaciach i klapkach " to co dopiero w typowo osrodkowych kawiarenkach typu ... MSWiA , Posejdon , Niwa , Wistom , Verano .... :)
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1380
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: Pancernz »

Darek czapka z głowy za opis pobytu :)
forumowicz

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: forumowicz »

Należy Ci się podziękowanie za opinię Darku :kwiat: zamiast plusa
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: GIENIA »

Tak Darku ... super opis .... przyznam , ze miałam wyrobioną opinię na temat Perły , a Twój opis ją tylko umocnił ... dzięki :serce:
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2552
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: Mazrena »

Zastanawiam się nieraz po co te obchody ?
Wiem obowiązek kontroli ,ale intryguje mnie zachowanie Personelu .
Klamkowanie i wchodzenie do pokoju .

Kiedyś Nauczono mnie ,że Najpierw sie puka do drzwi się czeka na .
Niestety ale w obecnej Perle Nadal istnieje daa :( duch KOMBATANTA nadal Jest

Też mnie to zastanawiało, ale chyba pielęgniarke widziałam 3 x na turnus :P




a co gdy w pokoju brak lodówki etc
U mnie w pokoju była lodówka.... ;)

Pokoje

U mnie była wymiana pościeli, ręczników....ba nawet firany wymieniane :lol:

Obecnie podczas Naszego turnusu trwała wymiana 3 windy tej tzw Gospodarczej Towarowej .
Do czasu do kiedy Kawiarnia nie Wybuduje swojej będzie PROBLEM w obiekcie jest zameldowanych ponad 550 ludzi ,którzy się przemieszczają PLUS od godziny 13-14 ROZPOCZYNA się najazd HUNÓW na Kawiarnie Widokówka na 12 piętrze i tak do 22

U nas były jeszcze 3 stare windy, ale ja sobie radziłam ,chociaż narzekań ludzi nie bylo końca i kłótni przy windach...
Ja byłam w listopadzie i na pogodę nie narzekałam... 8-) ogólnie byłam zadowolona z pobytu :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14396
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: GIENIA »

Marzenko , byłyśmy chyba w tym samym listopadzie ... :lol: :lol: tak , pogoda była super :D tyle , że ja w spokojniejszym ośrodku ;) bez nachodzenia piguł , bez kontroli....
ODPOWIEDZ