KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: darek »

Znalazłem Mój opis z 2019 roku
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: darek »

Pozwolę sobie na kontynuację opinii o Perle

Jako ,że nadal panuje Covid jest kilka obostrzeń.
Z bazy zabiegowej zostały wyłączone niektóre zabiegi.
Każdy z Kuracjuszy ma do wypełnienia swój limit zabiegowy
Fakt wydłużyła się praca bazy zabiegowej.
Mam zabiegi o 14 ,30

Przyjazd

Tutaj sytuacja covidowa
Ankieta
Recepcja
Pielęgniarka
Doktor rozpiska zabiegów

Pokoje

Jedynek do dyspozycji kuracjuszy NFZ jest aż 8
Szanse .....................
Dwójki Tylko dla małżeństw ale tych z USC
Doszło do kilku precedensów i kilka małżeństw rozdzielono do STANDARDU Perły czyli pokoi 3 osobowych

Infrastruktura

Windy
Jest informacja 2 Osoby
Wchodzi 20 nie rusza wychodzę pomimo tego ,że czekam jak Osiołek aż bedzie mniej
Ludzie to 70% NIEŚMIERTELNI CI bez masek

NIEŚMIERTELNI WYDAJA SIĘ BYĆ PO ZA rygorami

Wyżywienie
Dla Nfz troszkę się poprawiło po tygodniu był śledź
Jest opcja żywienia pełnlpłatnego czyli koszt nfz plus dopłata
Tutaj jest wybór choć szału nie ma
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4021
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: Bibi2 »

Dobrze , że pozwoliłeś sobie Darku ;)

podziękowanie :kwiat:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: darek »

Podsumowanie pobytu wrzesień 2021

Pozwolę sobie na aktualne informacje z Perły Bałtyku Kołobrzeg

Przyjazd

Rejestracja odbywa się wg klucza.
Ankieta , weryfikacja szczepień ,
Odbiór pokoju .
Tutaj jest nie pisana zasada , bo tak Dyrekcja jak Administracja chce mieć spokój
Pokoje dwu osobowe przydzielane są w pierwszej kolejności małżeństwom ale z papierem z USC -To samo nazwisko ,ten sam adres
podczas mojego pobytu nawet zabrakło dwójek
Reszta pokoje 3 osobowe - ten sam metraż co dwójka
Pokoje 1 osobowe jest ich dla gości z NFZ aż 6 sztuk
Tutaj trzeba mieć mocne podstawy ,aby uzyskać ten kwadrat

Opieka pielęgniarska i lekarska

Po zameldowaniu udajemy się do gabinetu pielęgniarskiego ,który kieruje do Doktora.
Lekarze to mogę Napisać i spotkać się z każdym w sądzie odrabiają delikatną Pańszczyznę
Wizyta sugestia zabiegów i ....
Okazuje się ,że ze względu na Oficjalnego Covida część zabiegów nie jest wykonywana
Lekarz basenem nadrabia aby było 54 zabiegów
Opieka pielęgniarska .
Niewidoczna do godz 20 bo wtedy rozpoczyna się Telemarketing.
Gdy Cię niema to po 22 ,głupkowaty telefon -Gdzie Pan /Pani Była
Kolega odpowiadał że na Majowym :)
Ktoś miał Problem z ciśnieniem -Pani nie wykona bo BRAK ZLECENIA od Doktora
Problemem było też gdy oddawałem zużyte igły do utylizacji !!!!
Skąd Pan je ma -SUPER

Baza Zabiegowa

Tutaj teoretycznie wszystko było by OK
GDYBYŚMY PRZESTRZEGALI SWOICH GODZIN WEJŚC NA ZABIEGI

Był incydent z dwoma Paniami ,którym wydawało się że skoro są Komercyjnie -Prywatnie to są po za PRAWEM i wszelkimi normami społecznymi.
Cóż efekt Beaty - jak to określił pewien Pan
Bo nam się należy.....

Oczywiście jak wśród całego społeczeństwa tak i wśród Fizjoterapeutów są różni ludzie
Empatia czy wręcz hipokryzja -Bo ja Pracuje ...

Wyżywienie

Tutaj oficjalnie są dwie tury dla NFZ.
Fakt obecnie dodanie tego 1.5zł podniosło troszkę standard.
Choć dla mężczyzn ( No ale Mężczyzn w przedziale 25-65- Stwierdzono 2 sztuki :) ) było troszkę mało
Pozostaje opcja Stół szwedzki - kwota dzienna dopłata 30 zeta -No ale do sniadnia jest kawa , herbata , sok ,mleko inne

Baza Hotelowa

Pokoje są na bieżąco modernizowane.
Nowe łóżka ,materace.
Ręcznik to niestety mankament -One są BARDZO STARE delikatnie jak szmata do podłogi
Ale jest opcja wymiany na wyprany i świeży za całe 2 zeta
Pościel na pobyt z NFZ nie wymienia się
Można odpłatność minimalna
W pokojach jest 32 cali plazma, radio czajnik szklanka oraz lodówka w niektórych łazienkach jest i suszarka !!!
Balkon z suszarką -Brak klamerek !

Mankament
Panie sprzątające u mnie trudno było zlokalizować ,ale po 4 dniach wystawiłem na korytarz kilak kartonów po sokach i butelkach po wodzie i miałem wymieniony kosz.
Powiem Sam sobie umyłem OKONO bo takiego Bryuudu to nie widziałem -Fakt na Hucie kiedyś było podobnie
No w ostatnim tygodniu przyszła Nowa i nawet miałem umyte lustro w łazience
Fakt czepiam się
No ale gdyby ktoś się pojawił to nie za przyjemnie było by przejść po podłodze nie mytej przez cały Tydzień

Rozrywka

Kawiarnie otwarte , dancingi w ograniczonej ilość
Ale każdy kto chciał mógł coś znaleść

Generalnie najważniejsze ,że zaliczyłem kompleksowy piling stóp a spacer nawet w deszczu brzegiem morza gołymi stopami Bezcenne
Przez 3 tygodnie nie wiedziałem co to chustka do nosa .
A dziś od rana już prawie poszła paczka
Awatar użytkownika
andrzej1955
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 19424
Na forum od: 27 sty 2011 16:52
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 10

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: andrzej1955 »

Serdeczne Podziękowania Darku :) za relacje i opisy, piling to trzeba co jakiś czas powtórzyć, a z tym katarem to chyba musisz zmienić miejsce zamieszkania to i celulozy nie będziesz tyle potrzebował, Pozdrawiam :)
forumowicz

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: forumowicz »

Darek,ładnie opisałeś warunki sanatoryjne w perle Bałtyku,ale brakuje mi w tym opisie trochę sexu,wiec delikatnie zapytam.Jakie są ceny czteropaku dla kobiet oraz piwa np.w Sanie.Pozdrawiam.Max
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: darek »

Drogi Zbyszku

...jako ,że ten temat dotyczy Obiektu Sanatoryjnego Perła Bałtyku.

Odpowiem Ci w innym temacie.
Ten aspekt również się pojawia ,no ale aby nie zaśmiecać i zbytnio nie denerwować innych .
Musimy zastanowić się nad w/w tematem.
Bo ten problem Istnieje.

Na marginesie w zaufaniu napiszę Ci ,że są tak zdesperowani ,że nie zauważają 190cm i 130 kg i Pchają się do Pani
,która przyjechała do Kołobrzegu z Wałkiem :D .
Ona się obroniła -ale Inne
Mazrena
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 2516
Na forum od: 14 sty 2017 16:54
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 7

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: Mazrena »

Darku, dzięki za aktualny opis Perły - też tam byłam :lol:
Mam pytanie czy kawiarnia otwarta ? czy nadal cisza :roll: Nie ukrywam, że lubiłam tam spędzać wieczory 8-) :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7780
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: KOŁOBRZEG Perła Bałtyku

Post autor: darek »

Droga Mazreno

Kawiarnia

Generalnie to temat tabu.
Zarząd Uzdrowiska ogłosił wiosną -Przetarg Publiczny na użytkowanie -całego 12 piętra ,wraz z odnowionym tarasem.

Przetarg wg BiP nie spełnił oczekiwań .
Zamawiającego

Pojawiło się kolejne zapytanie.
Wg informacji od Osoby ,która uczestniczyła w ostatnim zapytaniu -aby sprostać wymaganiom
Należy zapłacić czynsz na poziomie Kwoty takiej jak za mkw w Złotych Tarasach w Warszawie.

Jest informacja ,że Zarząd jest na tyle zdesperowany ,że Mocno poszukuje Menagera do obsługi jako swój lokal

Zresztą co można zauważyć coraz więcej obiektów wypowiada czynsze i Lokalami sami zawiadują .

Przykład San czy inne

Na marginesie do czasu do kiedy -owa kawiarnia nie będzie mieć swojej windy - zawsze będą problemy .
Awatar użytkownika
UlaK
Posty: 2
Na forum od: 03 paź 2021 11:19
Oddział NFZ: Mazowiecki

Perła Bałtyku - Kołobrzeg 13-10-21

Post autor: UlaK »

Cześć,
Właśnie mija drugi tydzień w Perle. Garść informacji dla zainteresowanych:
COVID jest w Perle, kilka przypadków, kilka hospitalizacji, nie przeszkadza to na razie pozostałym kuracjuszom, wszystko toczy się normalnie
POSIŁKI na dwie zmiany (I zmiana 7:45, 12:30, 17:15) ogólnie są smaczne, szczególnie zupy, ale.... nie liczcie na dietę odchudzającą, do wyboru jest dieta normalna, lekko strawna (obie ok 2500kcal), cukrzyca typu I i cukrzyca typu II (ok 1700 kcal). Dramatycznie mało warzyw do posiłków!!!!, ćwiartka pomidora lub pół kiszonego ogórka do śniadania i kolacji, skromne porcje surówek do obiadu. Rządzi chleb i ziemniaki, pulpety mięsne + domieszka ryżu, pasta z tuńczyka dopchana kukurydzą z puszki, marchew gotowana + znowu kukurydza. Każda zupa z ziemniakami, makaronem, mąką, nawet z płatkami owsianymi. Węglowodany rządzą!
POKOJE głównie trójki, szczęściarze trafiają do dwójek, jedynki dla wybrańców, z klucza (tak, po resortowych znajomościach). Bardzo wygodne materace, czysta pościel, szaf i szafek w pokoju wystarczy. Łazienki ok. Ręczniki w przeciwieństwie do tego co wcześniej pisał Darek są bardzo dobre (może kupili w międzyczasie?). W pokojach są małe lodówki, czajnik, 2 kubeczki, 2 łyżeczki do herbaty. Talerzyków, czy innych sztućców brak. Jest zakaz wynoszenia ze stołówki (notorycznie przypominany i notorycznie łamany).
ZABIEGI; opiszę swoje, zapisane przez lekarza na otyłość (zgodnie ze skierowaniem). Basen 30 minut: 20 minut gimnastyka+ 10 minut pływania. Jeśli jest przed południem, to grupy nawet po 22 osoby, trochę ciasno i bez szans na jacuzzi (to jest teoretycznie zabieg; hydromasaż w solance i przysługuje tylko wg zapisu). Jeśli jednak traficie na grupę po obiedzie godz. 13-14, to potrafi być jedna osoba na zajęciach!!! i wtedy jacuzzi do woli.... Ja mam basen zapisany codziennie; do tego, hydromasaże-10 min, bicze szkockie-5 min, gimnastyka kręgosłupa 20 min, cardio - 30 min (bieżna, rowerek, orbitrek, ale to już co drugi dzień tylko). Przy założeniu, że mam schudnąć, to jest mało. Trzeba dołożyć obowiązkowe spacery. Dodatkowa ciekawostka: masaż podwodny był, ale jest do likwidacji, bo woda i ścieki poszły w górę, a NFZ płaci tyle samo, czyli nie opłaca się tych zabiegów robić. Jeśli liczycie na dodatkowy masaż za opłatą, to raczej możecie zapomnieć, obłożenie masażystów jest ogromne i na prywatne zabiegi nie ma czasu. Osobiście polecam masaże na zewnątrz, 50 m od perły jest gabinet: kosmetyka, fryzjer, masaże, manicure, podolog (rewelacja!) Ceny w całym Kołobrzegu podobne: masaż całościowy 50-60 minut, cena 130-140 zł w zależności od miejsca, ok 70 zł za 30 minut masażu pleców.
STREFA CARDIO: 3 rowery, bieżnia, orbitrek Ketler. Całkiem spoko sprzęt, choć na sam rowerek trudno się wbić, bo są mocno okupowane. Bieżnia i orbitrek raczej mniej. Jest tez steper, atlas, wiosła (z tego akurat nie korzystałam).
WINDY: to jest dramat. 3 windy (w tym jedna teoretycznie dla pracowników, techniczna, ale nikt tego nie przestrzega) to co się dzieje w windach i przy nich w godzinach posiłków to jest dramat. Tłumy ludzi, kolejki, ludzie jeden na drugim, wpychają się jak sardynki do puszek nie utrzymując limitów covidowych. Rozumiem, że każdy chce do tej windy wejść, bo trudno maszerować na 12ste piętro, ale myślę, że to windy będą tutaj głównym nośnikiem 4tej fali zakażeń covidem.
WCZESNIEJSZY WYJAZD/ PÓŹNIEJSZY PRZYJAZD: po pierwsze konieczne jest podanie do dyrektora ds. lecznictwa (wzór wniosku w gabinetach pielęgniarskich) i nawet jak dostaniecie zgodę, to trzeba dodatkowo zapłacić 125 lub 90 zł w zależności od formy pobytu (oddział szpitalny, czy sanatoryjny).
Jakbyście chcieli dodatkowe informacje, to pytajcie:)
U.
ODPOWIEDZ