Kołobrzeg MSWiA - Opinia z pobytu

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Kołobrzeg MSWiA - Opinia z pobytu

Post autor: wiktor64 »

Witam wszystkich z Kołobrzegu :D
Jestem już na miejscu i jak obiecalem tak to robie
Sam przyjazd godz 8,30 oczywiście taryfy nie wziolem nie dałem im zarobić, pytałem innych 20 zł
Za 600 metrów złodziejstwo, przyjmują od godz 8 oo oczywiście kolejka juz była ale wszystko
Mają opanowane i chwała i za to po przyjęciu do jadalni po dietę i zmianę zaznaczę ze są 2 zmiany ja się
Załapałem na pierwszą zmianę czym prędzej tym lepiej no i lekarz poszło sprawnie co chciałem to dał oczywiście ,
Na schorzenia był już pierwszy obiad dla mnie ok dla nie których może być mało i kompocik jest
Chyba wszystko napisałem zobaczymy jaka opinie napisze Ula jeszcze jej nie odnalazłem ale to tylko chwila
Pisze na bieżąco może coś o minolta acha pokoje są 2 tylko dla małżeństw był lekki zgrzyt z jedną panią ale nie miała wyjścia musiała iść do 3 a pokoje są ok szafa jest łazienka jest na miejscu stolik i szklanki i ręczniki to na tyle kurcze ale się rozpisałem i WiFi jest ok to na tyle cdn....
Ostatnio zmieniony 09 sie 2019 09:21 przez moderator, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: poprawiono tytuł
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Kolobrzeg Pobyt -Opinia MSWiA

Post autor: berbla65 »

No i pierwszy dzień za Tobą :P fajny opis oby u mnie też tak sprawnie wszystko poszło :D pozdrów Kołobrzeg i szukaj Uli :lol: pozdrawiam
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kolobrzeg Pobyt -Opinia MSWiA

Post autor: ula509 »

Na przyjęciach mają wszystko opanowane, ale przy tej ilości 'nowej dostawy' czas się wydłuża. Napisałam 'nowa dostawa', bo usłyszałam, że tak żartobliwie określa się nowy turnus do leczenia. :) Nie płaci się przy rejestracji, kasa jest osobno, można zapłacić ze spokojem na następny dzień.
Posiłki
I zmiana 8:00, 13:00, 17:30
II zmiana 9:15,14:00, 19:00
Kiedy zaczyna się szukać po krętych i jednak dość wąskich korytarzach gabinetów, pokoi, pielęgniarki, lekarza - jak spod ziemi pojawia się sympatyczny młody człowiek, który wszystko wyjaśnia, a czasem odprowadza ludzi na miejsce. Jest niczym policjant na skrzyżowaniu i prędzej zauważa zagubionych ludzi niż oni sami się orientują, że się zagubili. On widzi po prostu, że ktoś źle idzie.
Pani pielęgniarka sympatyczna, lekarka również, ale za wiele w zabiegach nie dało się ugrać, pani doktor ma swoją koncepcję.
Byłam trochę zawiedziona, że nie dostałam moich ulubionych zabiegów, ale czas się przekonać do innych, więc jest, jak jest na razie. :) Organizacyjnie i czasowo mam dobrze wszystko zgrane. W ramach bloku zabiegowego można jeździć po piętrach osobną windą (oszklona, zewnętrzna).
Parking. Ci, co wcześniej przyjechali się załapali, ale tylko ci. Rezerwacji nie ma, ale pan parkingowy to fachowiec jakich mało. Szpilkę by upchnął, gdyby tylko jeszcze taką możliwość zobaczył. Parkuje się od ul. Portowej i od ul. Towarowej.
Na piętrze przy kawiarni jest kiosk-sklepik. Taki markecik- liliputek. Od ciuchów, przez środki czystości, gazety, stroje kąpielowe, kapcie itp. Dzisiaj zainstalowała się też sprzedaż objazdowa już z rzeczami na wczesną jesień.
Nie wiem, czy równolegle Wiktor nie pisze teraz tego samego. Poszukamy się, jak się dobrze wpasujemy w tryb sanatoryjny.
Ze spokojem.
Słaby punkt windy....ruch w nich jak na deptaku.
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Kolobrzeg Pobyt -Opinia MSWiA

Post autor: wiktor64 »

Wszystko co Ula pisze prawda ale nie jestem wybredny ale jestem trochę rozaczarowany
Posiłkami są za małe ale tak wszyscy muwia ,smaków ok żeby żałować ziemniaków
To lekki szok i jeszcze do czego mogę się przyczepić to do cherbaty są słabe dają wodę
W czajniku i ma starczyć a ja dużo pije ,i nie wiem czy będą zupki mleczne bo dziś nie było
To na tyle cdn :D :D
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kolobrzeg Pobyt -Opinia MSWiA

Post autor: ula509 »

Zupek mlecznych na śniadaniu nie widzę, więc pewnie amatorzy tych zup są zawiedzeni.
Porcje ziemniaków rzeczywiście bardzo dokładnie mierzone, panowie narzekają, nie tylko Wiktor.
Wieczorek "zapoznawczo-rozpoznawczy" na dwie raty (wczoraj i dziś). Czyli wczoraj się ludzie mogli zapoznać, a dziś już będą rozpoznawać. :D
Dzisiaj też pierwsza wycieczka (autokarowa) po Kołobrzegu. Napiszę później jakie są inne możliwości, bo to pewnie stałe punkty programu.
beatricze
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 295
Na forum od: 10 sie 2018 23:35

Re: Kolobrzeg Pobyt -Opinia MSWiA

Post autor: beatricze »

Witam
Wszystko fajnie i nie fajnie.Bo po co my do tych sanatoriów jedziemy!!!
Na jeść się i wyspać i pomieszkać w apartamentach? To may albo nie w domu.Tam jedziemy z powodu klimatu i zabiegów!!! Nic nie piszecie o samej okolicy bo chyba dobrze jest znana.No cóż taki to lud narzekających. Duzo, naprawdę, dużo ludzi chciałoby jechał a z różnych przyczyn nie możne.
A teraz proszę o hejt.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kolobrzeg Pobyt -Opinia MSWiA

Post autor: GIENIA »

Prosisz o hejt ;) zacznę pierwsza ;) moze nie od hejtu , ale mowy obrończej ;) Wiktor dopiero co sie zakwaterował , a jak wszędzie na dzień dobry mamy pogląd na pokój i wyżywienie ... zabiegi mozemy ocenić dopiero po kilku dniach :) a pisac o Kołobrzegu :?: ;) juz inni wielcy spooro napisali :D
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7782
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Kolobrzeg Pobyt -Opinia MSWiA

Post autor: darek »

beatricze pisze: 08 sie 2019 15:30 Witam
Wszystko fajnie i nie fajnie.Bo po co my do tych sanatoriów jedziemy!!!
Na jeść się i wyspać i pomieszkać w apartamentach? To may albo nie w domu.Tam jedziemy z powodu klimatu i zabiegów!!! Nic nie piszecie o samej okolicy bo chyba dobrze jest znana.No cóż taki to lud narzekających. Duzo, naprawdę, dużo ludzi chciałoby jechał a z różnych przyczyn nie możne.
A teraz proszę o hejt.
Pozdrawiam
????

Czytam wpis i zastanawiam się .

Co ma napisać Wiktor w swej relacji .

Kołobrzeg jest chyba najbardziej opisaną miejscowością na portalu ale skoro chcesz pozwolę sobie za Wikipedią na zacytowanie :

Kołobrzeg (niem. Kolberg) – miasto w północno-zachodniej Polsce, w północnej części województwa zachodniopomorskiego, w powiecie kołobrzeskim, położone na Pomorzu Zachodnim, u ujścia rzeki Parsęty, nad Morzem Bałtyckim, przy drodze krajowej nr 11. Czwarty ośrodek miejski województwa (pod względem liczby ludności), uzdrowisko z trzema letnimi kąpieliskami morskimi.

Według danych z 1 stycznia 2018 Kołobrzeg liczył 46 568 mieszkańców.

W ujściu rzeki znajduje się port morski z funkcjami: handlową, pasażerską, rybacką i jachtową. W mieście i okolicach występują źródła wody mineralnej, solanki oraz pokłady borowiny. W Kołobrzegu leczy się głównie choroby górnych dróg oddechowych, krążenia i choroby stawów. Kołobrzeg jest także regionalnym ośrodkiem kulturalnym. W okresie letnim odbywają się tu liczne koncerty popularnych piosenkarzy, muzyków, kabaretów. Miasto jest siedzibą kapituły kolegiackiej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Kościoła katolickiego.


Wiem że Mogą Cie irytować wpisy dotyczące wyżywienia .

Ale podzielam OPINIĘ Wiktora ,że niestety PŁACĄC nalezne składki jak pracownik czy jako emeryt owe stawki wyżywienia są BARDZO NISKIE.

NIKT nie twierdzi że jadę się Najeść ale na miły Bóg po śniadaniu nie będę biegał aby dojeść , czy po obiedzie odchodzić głodnym i zapychać się bułka

Rozumiem ,że niewyobrażane jest aby do czajnika 0,9 l na 4 osoby wrzucać 1 herbatkę ..minutka
Jesteśmy Ludźmi ,którzy ponoszą koszty
Wszak każdy płaci w składkach oraz dopłaca w obiekcie do wyżywienia
Globalny Koszt to ponad 2500 złotych .

Hejt -NIE .

PŁACĘ a więc czegoś oczekuję
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14127
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Kolobrzeg Pobyt -Opinia MSWiA

Post autor: GIENIA »

ula509 pisze: 08 sie 2019 12:14 Czyli wczoraj się ludzie mogli zapoznać, a dziś już będą rozpoznawać. :D
Dobre :P :lol: :lol: :lol: :lol:
ula509
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 315
Na forum od: 15 sty 2019 21:30
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Kolobrzeg Pobyt -Opinia MSWiA

Post autor: ula509 »

beatricze pisze: 08 sie 2019 15:30 A teraz proszę o hejt.
Pozdrawiam
Hejt? Raczej niedoczekanie.;) Powiem tylko, starając się coś może wytłumaczyć, że to miejsce, gdzie się zostawia swoje opinie. Prywatne i osobiste. A jeżeli panowie narzekają na małe porcje ziemniaków, to nikt Ci nie napisze, że jest sielanka. Jak się to zmieni, to też napiszę.
Zabiegi w każdym sanatorium są takie same. Rodzaje zabiegów są na stronie sanatorium, a pisanie o swoim stanie zdrowia nie każdemu odpowiada. Mogę tylko dopisać, że pani doktor bez oporów zmieniła mi zabieg, który mi radykalnie przyniósł szkodę, a nie pożytek. To może być info pożyteczne bardziej niż strona oficjalna sanatorium.
Duzo, naprawdę, dużo ludzi chciałoby jechał a z różnych przyczyn nie możne.
Czy wobec tego piszący tu, którzy akurat mogli jechać, mają zbawić ten świat i go tu akurat za pomocą wpisów ponaprawiać? :D
Też bym chciała wiele, ale jakoś nie złości mnie, gdy ktoś inny może, a ja nie.
Pozdrawiam.
p.s. Wątek powstaje na żywo, staramy się pisać o swoich wrażeniach z dnia na dzień. Nie redagujemy notki do folderu z reklamy.
Pewnie podsumowanie będzie mniej emocjonalne.
ODPOWIEDZ