Ustroń Narcyz

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
Samosia
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1241
Na forum od: 09 lut 2017 21:58
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ustroń Narcyz

Post autor: Samosia »

Witam... Miałam taki przypadek...będąc w czerwcu w Żegiestowie Zdroju w Wiktorze panie kucharki ,,cuda" gotowały bo stawka żywieniowa w sanatorium jest ograniczona ale....był jeden kuracjusz oj...od pierwszego dnia narzekanie,że nie smaczne,że niedoprawione itp. po którymś razie gdy znów to usłyszałam odpaliłam...skoro tak żle gotują to zastanawiam się co takiego pan jada w domu....mina pana po moim pytaniu ,,bezcenna" 🙂
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Ustroń Narcyz

Post autor: GIENIA »

Piszemy nie na temat , ale najwyżej jak ktoś zgłosi , to pan moderator przeniesie nasze posty :)

Bywając w Niwie w Kgu , tez sporo można było zaobserwować i usłyszeć ;)
Był tam stół szwedzki , super zaopatrzony , moim zdaniem za super . Codziennie kilka rodzajów dobrych wędlin , kilka rodzajów serów , na kolację na gorąco zazwyczaj 2 , a nawet 3 potrawy , stolik z serami białymi , stolik z warzywami , często bywała galareta , kotleciki rybne na zimno , pasztety .....
Jedna pani codziennie chodząc z talerzem narzekała , że codziennie to samo , i to samo ..... a jadła wszystko jak leciało .
Był na gorąco bigos , krzyczała , że kto to widział aby kapuchę podawali na kolację , po czym nakładała czubaty talerzyk i zasiadała do konsumpcji . :lol: komentując , że bigos za tłusty :lol:
Robiła kilka takich kursów po różne potrawy :lol:
W końcu jeden z panów nie wytrzymał i powiedział na całą salę , aby nie jadła codziennie wszystkiego co jest na stole , to będzie miała urozmaicone . Ja to napisałam delikatnie , pan to powiedział bardziej dosadnie , posiłkując się łaciną :lol:
Wszyscy wybuchnęli śmiechem i pani nieco odpuściła ;)
Barb1+-
Posty: 2
Na forum od: 17 cze 2021 15:54
Oddział NFZ: Śląski

Re: Ustroń Narcyz

Post autor: Barb1+- »

Dot.Sanatorium Narcyz : napisałam swoją opinię .trudno żebym cytpwala codzienne jadlospisy .Chcecie wierzcie lub nie .Zrobiłam jeden błąd ,że nie wierzyłam zamieszczonym , opiniom Nadmieniam ,ze wypowiedź dot. również traktowania kuracjuszy .Pozdrawiam
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Ustroń Narcyz

Post autor: GIENIA »

Ale , nie codziennie :o , np. napisz co dzisiaj było na śniadanie i obiad , i w jakich ilościach :)
Bibi2
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 4077
Na forum od: 07 kwie 2021 14:26

Re: Ustroń Narcyz

Post autor: Bibi2 »

Może troszkę za mocno "atakujemy" Barb , jest to Jej 2 post - spokojnie

Barb, nie odbieraj komentarzy bardzo źle, wszyscy starają się aby opinia ośrodka była troszeczkę bogatsza,
a u Ciebie tego zabrakło , stąd dociekliwość.
Wiedza dla przyszłych kuracjuszy jest od nas , nawet ta negatywna ,
a jeśli ktoś decyduje się na opis w trakcie turnusu , to chwała mu ponieważ można pytać o wiele.
Mimo wszystko dobrego pobytu :)
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ustroń Narcyz

Post autor: darek »

Poniekąd Macie Panie RACJĘ
Odnośnie jedzenia.

Wiadomo 90% Kobiet w tym kraju jest lub chce być na diecie
Może to i wymysł a może obecny trend.

Do obiektów sanatoryjnych jeżdżę ponad 30 lat ,pamiętam czasy że należało na pobyt brać ze sobą Kartkę mięsną na cały 1 kg i Musiał to być tzn Kartka nie koniecznie na kości czyli Kurczaki tylko 1 klasa
Pamiętam czasy kiedy przy stole 6-8 osobowym zostawało dla Mnie Zielone , Bo Panie obsługiwały Mężów siebie i paterę z 2 daniem podawały Koleżankom
Oj Kilka razy z Obiadu wychodziłem głodny i co Do sklepu lub do baru na leniwe
Cóż

Dziś sytuacja troszkę się poprawiła ,ale niestety stawka Proponowana przez NFZ całe 10 czy 11 złotych Jest Troszkę za mała
Zapłacić za potrawy , personel ,media

Od kilku lat jadąc do sanatorium Oficjalnie kupuję sobie wyżywienie Komercyjne tak jest to opcja od 20 do 35 zeta za 3 posiłki.

Efekt szweda jest taki że JEDZĄ OCZY , Fakt w pierwszych 3-4 dniach mam po 2 talerze , ale faktem jest że biorę tylko po plasterku bo szkoda aby się zniszczyło
Ktoś wspomniał że na kolację są 2-3 potrawy na ciepło
ok
ale Osobiście to biorę po 100 ml czy to Bigosu, czy falków czy innej potrawy
a gdy pojawiają się krokiety to ile Mogę zjeść mając nawet te 130 kg -Filiżankę Barszczu i 1 krokieta ?

Osobiście uważam ,że Goście z NFZ powinni dopłacać do wyżywienia na poziomie 15 złotych za dobę i na stołówkach na śniadanie i kolację powinny wszędzie być tzw stoły szwedzkie po 7 dniach zapotrzebowanie spada nawet o 50% Potraw Bo oczy przestają jeść
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14409
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Ustroń Narcyz

Post autor: GIENIA »

" Osobiście uważam ,że Goście z NFZ powinni dopłacać do wyżywienia na poziomie 15 złotych za dobę i na stołówkach na śniadanie i kolację powinny wszędzie być tzw stoły szwedzkie "


Darku ... może nie tyle powinni , co powinni mieć taką możliwość .... ja bym nawet 5 zł nie dopłaciła ;) , nie dlatego , że ich nie mam , lub mi ich zal , po prostu ja nie zawsze jestem w stanie zjeść to , co serwują do stolika ... no to po licho mi dopłacać , aby mieć jeszcze więcej :roll: :lol:
Awatar użytkownika
darek
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7809
Na forum od: 16 lut 2012 20:21
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 0

Re: Ustroń Narcyz

Post autor: darek »

Masz racje
Przyznaje się że są Potrawy za którymi co niektórzy się zabijają , a które Osobiście nie podchodzą .
ok
Może powinno być ,że można sobie wybrać.

Jako Kardiologiczny-Cukrzyk zaproponowano mi na Podwieczorek Grapeifruta -Super dla Cukrzyka ,ale nie za bardzo dla Kardiologicznego.
Pani Asia na stołówce w Perle -wiedziała o tym niuansie cóz zaproponowała Jutrzejsze Jabłko :)
Podobnie ma się z Papryką .
Są Osoby ,którym nie zalecane jest spożywanie Produktu Sero-Podobnego -Tak Tak
Czy pewnych wędlin nie wspominając o tym jak w Jednym z sanatoriów co drugi wieczór Była Pasztetowa dla cukrzyków plus liść sałaty i to była Kolacja.

Oczywiście powtórzę powinniśmy mieć wybór tego co spozywamy stąd też ów stół szwedzki .
Osobiście po 21 dniach pomimo Szweda waga poszła całe 2,5 kg w dół po Kołobrzegu
Były też inne przyczyny owego spalenia Kalorii ale o tym w innym temacie
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń Narcyz

Post autor: Yark »

Przyjemnie Was poczytac uzyskac info.
Awatar użytkownika
Maryann
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6763
Na forum od: 21 kwie 2017 17:42
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Ustroń Narcyz

Post autor: Maryann »

A w życiu, nigdy w życiu żadnych szwedów :? Ja po sanatorium NFZ zostawiam 3 kilo, i to przy sporej aktywności i niedojadaniu posiłków. Na Szwedzie to bym z 10 kilo do chałupy przywlokla :lol: :mrgreen:
ODPOWIEDZ