Uzdrowisko "Odnowa" Olecko turnus 20.08-12.09.2019

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
klika
Nowy Kuracjusz
Nowy Kuracjusz
Posty: 6
Na forum od: 04 sie 2019 21:38
Oddział NFZ: Małopolski

Uzdrowisko "Odnowa" Olecko turnus 20.08-12.09.2019

Post autor: klika »

Na recepcji poprosiłam o pokój z widokiem na jezioro i taki dostałam. Budziły mnie piękne wschody słońca, nawet pajęczyna za zasłoną i na oknie nie przyćmiła jego blasku, /sama ją ściągnęłam odkurzaczem który stał na korytarzu/, pościel czysta, ręczniki miały wyraźne znaki zużycia, ale miałam też swoje, śniadania i kolacje monotonne, ale wszystko świeże, obiady smaczne. W pokoju czajnik, szklanki, talerzyki, TV-trzeba opłacić 40 zł, łazienka schludna /odpływ z prysznica się zatkał to kolega z turnusu przetkał bo miał w samochodzie różne narzędzia/. Ogólnie warunki socjalne nie wiele odbiegały od innych sanatoriów /a był to mój trzeci pobyt/. Gabinety rehabilitacyjne, sale gimnastyczne dobrze wyposażone. Kadra rehabilitantów bardzo młoda, energiczna, uśmiechnięta i życzliwa. Przez cały turnus pogoda dopisywała - można więc było w czasie wolnym popływać rowerem wodnym, łódką lub kajakiem. Wokół jeziora ścieżka rowerowo-piesza, którą pokonałam kilka razy. Rehabilitacja przebiegła pomyślnie, ustąpiły bóle szyi i kręgosłupa piersiowego. Poznałam wielu wspaniałych ludzi. Ogólnie ocena pozytywna. Pozdrawiam całą kadrę.
Gdyby w barze była sprawna wentylacja i inny repertuar byłoby super.
forumowicz

Re: Uzdrowisko "Odnowa" Olecko turnus 20.08-12.09.2019

Post autor: forumowicz »

Jak dobrze rozumiem jest to ośrodek, który świadczy usługi rehabilitacyjne z częścią hotelową ?
Czyli wzbogacamy bazę o kolejny ośrodek .
Miło, że podzieliłaś się z nami opinią na jego temat :)
Awatar użytkownika
Atina
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 11632
Na forum od: 19 sie 2011 09:29
Oddział NFZ: Pomorski

Re: Uzdrowisko "Odnowa" Olecko turnus 20.08-12.09.2019

Post autor: Atina »

Pytanie NFZ czy ZUS przydziela tam skierowania ? :)
Dziękuję za ops :kwiat:
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1386
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Uzdrowisko "Odnowa" Olecko turnus 20.08-12.09.2019

Post autor: Pancernz »

O a to dla mnie nowość myślałem ,że w Olecku to tylko Hotel Olecko jest dla kuracjuszy a tu miłe zaskoczenia,dzięki za podzielenie się opinią.
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5074
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Uzdrowisko "Odnowa" Olecko turnus 20.08-12.09.2019

Post autor: zbigniew165 »

Wydaje mi się, że jest to reklama, bo Olecka nie ma w wykazie sanatoriów polskich. Odkąd to Olecko ma status uzdrowiska i nie ma go w wykazie uzdrowisk w Polsce. Jest to tylko hotel z bazą rehabilitacyjną, z której korzystają ludzie wysyłani przez ZUS. Adres tego niby uzdrowiska to Parkowa 11, czyli adres hotelu w którym także odbywają się wesela. Tak piszą na swojej stronie internetowej. Bibi dobrze napisała, że jest to tylko ośrodek rehabilitacyjny ZUS i to wszystko. Może napisze ktoś opinię z kuracjuszy których wysłał NFZ. Jak do tej pory takiej opinii na forum nie widziałem, a autorka opinii "klika" nie napisała kto ją wysłał do tego niby sanatorium. Byłem i będę przeciwko nadużywaniu określania obiektów sanatoriami mimo , że nie posiadają takiego statusu. Pozdrawiam
forumowicz

Re: Uzdrowisko "Odnowa" Olecko turnus 20.08-12.09.2019

Post autor: forumowicz »

Zbigniewie , ja nie napisałam , że to ośrodek ZUS i nie sądzę aby to była reklama .
Myślę, że jest to nazwa własna ośrodka , który ma w ofercie rehabilitację i tyle .
Jeśli poziom jest dobry to chwała, ludzie szukają miejsc aby sobie pomóc każda uwaga jest pomocna .

:)
zbigniew165
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 5074
Na forum od: 03 maja 2016 22:43
Oddział NFZ: Łódzki
Staż sanatoryjny: 9

Re: Uzdrowisko "Odnowa" Olecko turnus 20.08-12.09.2019

Post autor: zbigniew165 »

Bibi faktycznie nie dodałaś w swojej wypowiedzi słowa ZUS. Przepraszam i sprawdziłem dokładnie w internecie. ODNOWA w Olecku, to nazwa prywatnej przychodnie rehabilitacyjnej w Olecku. Nie ma strony " Uzdrowisko Odnowa Olecko, a jest tylko Hotel Olecko i to wszystko w tym temacie. Pozdrawiam
Duszyczka
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 6089
Na forum od: 28 paź 2018 19:17

Re: Uzdrowisko "Odnowa" Olecko turnus 20.08-12.09.2019

Post autor: Duszyczka »

Przy "Hotelu Olecko" była w remoncie druga część -(skrzydło ? ) tego ośrodka.Pięknie usytuowana w pierwszej i wzdłuż linii brzegowej .Tam miał być prowadzony nieco inny rodzaj dzialalnosci. 3 lata temu słyszałam o propozycji pobytu dzieci.Temat był jeszcze otwarty.Być może powstał inny rodzaj?
Jest w Olecku przychodnia rehabitacyjna prywatna o nazwie " Odnowa ".Być może ma to z nią coś wspólnego .
Awatar użytkownika
Pancernz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1386
Na forum od: 28 kwie 2017 17:11
Oddział NFZ: Wielkopolski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Uzdrowisko "Odnowa" Olecko turnus 20.08-12.09.2019

Post autor: Pancernz »

Też sprawdziłem ,że to ośrodek rehabilitacyjny ,nawet napisałem o wyjaśnienie do nich kilka dni temu ale nikt nawet nie odpisał ...
Awatar użytkownika
MoniaWawa
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 93
Na forum od: 06 mar 2015 15:18
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 4

Re: Uzdrowisko "Odnowa" Olecko turnus 20.08-12.09.2019

Post autor: MoniaWawa »

klika pisze: 15 wrz 2019 00:07 Na recepcji poprosiłam o pokój z widokiem na jezioro i taki dostałam. Budziły mnie piękne wschody słońca, nawet pajęczyna za zasłoną i na oknie nie przyćmiła jego blasku, /sama ją ściągnęłam odkurzaczem który stał na korytarzu/, pościel czysta, ręczniki miały wyraźne znaki zużycia, ale miałam też swoje, śniadania i kolacje monotonne, ale wszystko świeże, obiady smaczne. W pokoju czajnik, szklanki, talerzyki, TV-trzeba opłacić 40 zł, łazienka schludna /odpływ z prysznica się zatkał to kolega z turnusu przetkał bo miał w samochodzie różne narzędzia/. Ogólnie warunki socjalne nie wiele odbiegały od innych sanatoriów /a był to mój trzeci pobyt/. Gabinety rehabilitacyjne, sale gimnastyczne dobrze wyposażone. Kadra rehabilitantów bardzo młoda, energiczna, uśmiechnięta i życzliwa. Przez cały turnus pogoda dopisywała - można więc było w czasie wolnym popływać rowerem wodnym, łódką lub kajakiem. Wokół jeziora ścieżka rowerowo-piesza, którą pokonałam kilka razy. Rehabilitacja przebiegła pomyślnie, ustąpiły bóle szyi i kręgosłupa piersiowego. Poznałam wielu wspaniałych ludzi. Ogólnie ocena pozytywna. Pozdrawiam całą kadrę.
Gdyby w barze była sprawna wentylacja i inny repertuar byłoby super.
Cześć, też wybieram się do tego Hotelu i mam pytanie czy miałaś pokój jedno czy dwu osobowy ? Oraz jaki był numer pokoju z którego widać jezioro ? ( będę wiedziała o co walczyć w recepcji ) :lol: Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz . Pozdrawiam .
ODPOWIEDZ