Centrum Zdrowia i Wypoczynku "Nowy Zdrój" w Polanicy

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Centrum Zdrowia i Wypoczynku "Nowy Zdrój" w Polanicy

Post autor: Zosia »

Kilka dni temu wróciłam z Polanicy i tak jak obiecałam postaram się opisać ośrodek i pobyt. Turnusy 8,11 i 14 dniowe, Mój środkowy 11 dni.
Budynek duży z ok. 300 miejscami noclegowymi, działający trzeci rok a więc jeszcze wszystko czyste, nowe i nowoczesne, pachnące świeżością. 3 piętra, 2 windy .Nie było potrzeby jakiegoś oczekiwania , czy szukania : jadanio-restauracja , recepcja i basen -parter, zabiegi -1
Mój pokój 1-os. duży z balkonem , czajnikiem i szklanką, bez lodówki. Panie codziennie pytały czy ktoś życzy sobie sprzątanie choć w pokoju były zawieszki "proszę posprzątać pokój", ręczniki nawet codziennie bez problemu.
Otoczenie. Czysto , przystrzyżona trawka , ławki trochę pusto. Wystarczy przejść przez jezdnię i jesteśmy w parku, w bliskim sąsiedztwie sanatorium Zdrowie i Carmen, kawałeczek (mały) dalej Wielka Pieniawa
Wracając do Ośrodka. Wspaniała baza zabiegowa z dużą ilością różnorodnych zabiegów. Był nawet mój najlepszy masaż podwodny. Oczywiście w pakiecie tylko 3 i to te słabsze , reszta za dodatkową słoną dopłatą np. podwodny 45 zł. Zabiegi dodatkowe można zamówić przed przyjazdem i ustalić dogodne godziny. Późniejsze zlecone są dopasowywane.
Posiłki. W pakiecie śniadania i obiadokolacje: stół szwedzki, dużo, smacznie i różnorodnie. W ośrodkach tego typy aż z takim "stołem" sie nie spotkałam. Za dodatkową opłatą można było zamówić obiady ale nie spotkałam osoby, która by z tej opcji korzystała. Zawsze na spacerze coś się przegryzło :)
W sobotę i niedzielę odbywało się wesele. W mojej części nic nie było słychać ale bezpośrednio nad restauracją nie dało się spać. Kuracjuszy tam mieszkających przeproszono -każdy dostał butelkę wina :lol:
Tańce na miejscu: środa, piątek i niedziela DJ.
Powinnam jeszcze napisać coś o minusach ale tych nie zauważyłam wiele i to nieistotnych w moim odczuciu. Nie widziałam lekarza ale nie miałam też potrzeby takiego spotkania. Przyjęła mnie Pani Fizjoterapeutka Kinga Jakubowska - Kierownik całej bazy zabiegowej . Pani bardzo kompetentna, potrafiąca doradzić, zapytać o schorzenia i przydzielić właściwy zabieg (często lepiej niż lekarz w uzdrowisku przydzielający co ma nie co potrzeba).
Baza zabiegowa jak pisałam duża ale i dużo osób obsługi w tym mężczyzn. Mi osobiście przeszkadzało, że do zabiegu podwodnego przychodził mężczyzna, choć na moją prośbę kilka razy zamieniono mi na Panią :)
Cena : No cóż moje 10 dób kosztowało 1960 zł + klimatyczne . Dodając dodatkowo zakupione zabiegi kwota nie wyszła mała ale porównując np ośrodki w Busku porównywalna. Ogólnie polecam to miejsce . Wróciłam wypoczęta i zadowolona szczególnie, że spotkałam forumowe towarzystwo z którym miło spędziłam czas. Wszystkich serdecznie pozdrawiam. Nutko nasze wieczory i zwiedzanie z ... mapą :lol: pozostaną mi na długo w pamięci :lol: Buziaki :serce: :kwiat: :serce:
forumowicz

Re: Centrum Zdrowia i Wypoczynku "Nowy Zdrój" w Polanicy

Post autor: forumowicz »

Brawo Zosiu :)
Awatar użytkownika
Felice
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 20089
Na forum od: 09 sty 2011 10:42
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 0

Re: Centrum Zdrowia i Wypoczynku "Nowy Zdrój" w Polanicy

Post autor: Felice »

Zosieńko dziękuję😘
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Centrum Zdrowia i Wypoczynku "Nowy Zdrój" w Polanicy

Post autor: Zosia »

😚😚😚🤗
Awatar użytkownika
Nutka
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 31258
Na forum od: 20 lut 2015 19:53
Oddział NFZ: Świętokrzyski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Centrum Zdrowia i Wypoczynku "Nowy Zdrój" w Polanicy

Post autor: Nutka »

Oj,dobrze,żeś się nie zagalopowała i o tym zwiedzaniu wspólnie z.... mapą nie pisałaś, Zosiu :? :lol: :lol:
Poznać Cię Zosiu ,to była przyjemność....kocham ludzi pozytywnie zakręconych.Dziękuję za wspólne wieczory,
gdzie ani Wściekły Pies czy Parchaty Kot ,nie byli wstanie ich popsuć,a wręcz przeciwnie :lol: :lol: :lol:

Tak,proszę państwa....ja tam gościłam i mogę potwierdzić,że jest to piękny,okazały budynek ,z nowoczesnym
wyposażeniem i nawet największy obżarciuch nie będzie tam chodził głodny.
Nic tylko kupić skarbonkę i odkładać na kurację.W ostatnim okresie,zauważyłam też,że wrzucali często promocyjne
ceny na Grouponie .

Dziękuję Zosiu za opis :) ....Pozdrawiam serdecznie :serce:
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Centrum Zdrowia i Wypoczynku "Nowy Zdrój" w Polanicy

Post autor: Zosia »

Dostałam z Centrum informację o turnusach na 2021r. Od nowego roku mają też być turnusy z dofinansowaniem z PFRON- może kogoś zainteresuje ta fajna miejscówka.
olka44
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 330
Na forum od: 30 paź 2019 15:11
Oddział NFZ: Podlaski
Staż sanatoryjny: 8

Re: Centrum Zdrowia i Wypoczynku "Nowy Zdrój" w Polanicy

Post autor: olka44 »

Dzięki Zosiu za opis..właśnie poszukuję dobrego Ośrodka z dofinsowanem PEFRON w następnym roku..popatrzę i przemyślę..może sie wybiorę.. :kwiat: :kwiat:
Gość

Re: Centrum Zdrowia i Wypoczynku "Nowy Zdrój" w Polanicy

Post autor: Gość »

Hej Zosiu :kwiat: minął już ponad rok odkąd miałam okazję ten ośrodek zobaczyć, po prostu nie do wiary jak ten czas leci...
Ja generalnie bardzo bardzo lubię Polanicę , to moje ulubione miejsce na mapie dolnośląskich uzdrowisk - ale wybieram się z reguły na weekendowo od lat na tą samą miejscówkę - czekam z wytęsknieniem na wiosnę - jak tylko kasztany się zazielenią ruszę w krótką trasę. :)
Cieplutko pozdrawiam
Zosia
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 1947
Na forum od: 29 gru 2009 15:33
Oddział NFZ: Podlaski

Re: Centrum Zdrowia i Wypoczynku "Nowy Zdrój" w Polanicy

Post autor: Zosia »

Pamiętam, pamiętam ja też czekam na wiosnę i myślę, że wielu z nas już nie może się doczekać wyjazdów :D . Niestety jak by nie patrzeć i gdzie to ode mnie podróż daleka... a Polanicę też polubiłam :) Myślę, że może w tym 2021 choć na trochę ....się uda .. :?, może nawet znów się spotkamy.... ? Zobaczymy. Ja również pozdrawiam Ciebie i Twoje ślubne szczęście :D :serce: ....
Gość

Re: Centrum Zdrowia i Wypoczynku "Nowy Zdrój" w Polanicy

Post autor: Gość »

Zrobiłam rezerwację na 2021 do jednej z willi. Trzy dni i tak da pozytywnego powera. A później kolejne trzy za parę tygodni i tak Polanicę w różnych odsłonach można zobaczyć. 😉
A teraz...czekam na morze... buziaki.💚
ODPOWIEDZ