Wojskowy Busko Zdrój

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
Awatar użytkownika
ANDY12345
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 14294
Na forum od: 26 maja 2018 11:42
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 3

Re: Wojskowy Busko Zdrój

Post autor: ANDY12345 »

Powolutku powolutku, kolejka jest duża :lol: :lol: :lol: , dziękujemy Basiu :) :kwiat:
Awatar użytkownika
wiktor64
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1258
Na forum od: 17 sty 2017 20:42
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 7

Re: Wojskowy Busko Zdrój

Post autor: wiktor64 »

Witam dzieki za opinie tak sie składa że miałem okazje być w tym
sanatorium zaznacze tylko że byłem prywatnie i tylko dodam te turnusy
7 dni itd to sa prywatne turnusy jak ja byłem to nie było kawiarenki była w remoncie
ale jest sie tam gdzie bawić to na tyle i polecam tam jechać :D :D
Awatar użytkownika
Andrzej1958
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 1780
Na forum od: 23 maja 2018 19:18
Oddział NFZ: Lubelski
Staż sanatoryjny: 5

Re: Wojskowy Busko Zdrój

Post autor: Andrzej1958 »

Opinia jak zwykle wyczerpująca. Dzięki.
Aż chce się jechać.
kuracjusz amator
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 58
Na forum od: 07 maja 2013 14:07

Re: Wojskowy Busko Zdrój

Post autor: kuracjusz amator »

Dzienki za opis :kwiat: :kwiat: :kwiat: wyczerpujący. Moja widzę szkoła i ja w niej uczyłem :mrgreen: . Jakiś czas temu zacząłem się tej miejscowości przyglądać i ta opinia jak dla mnie, jest na czasie :) .
Spodziewam się desantu kuracjuszy na to sanatorium. Już się rozglądam za kursem spadochronowym :D .

powyższy tekst napisał ex żołnierzyk, ołowiany :lol:
w perspektywie skoczek spadochronowy :lol:
forumowicz

Re: Wojskowy Busko Zdrój

Post autor: forumowicz »

Dziękuję bardzo i życzę wszystkim dobrych kuracji :kwiat:
Awatar użytkownika
sztani
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 7035
Na forum od: 28 gru 2012 09:59
Oddział NFZ: Pomorski
Staż sanatoryjny: 10

Re: Wojskowy Busko Zdrój

Post autor: sztani »

Basiu bardzo szczegółowo ,dokładnie aż miło się czyta . Bierzmy przykład z bibi dzięki i pozdrawiam :kwiat:
forumowicz

Re: Wojskowy Busko Zdrój

Post autor: forumowicz »

bibi - super opis tej siarkolandii ;) :twisted: :mrgreen:
tyszanka79
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 09 maja 2019 08:14
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wojskowy Busko Zdrój

Post autor: tyszanka79 »

forumowicz pisze: 27 paź 2019 13:58 Witam ,
bardzo dużo mówi się o Szpitalu Wojskowym w Busku Zdroju , miałam przyjemność być tam na rehabilitacji , może troszkę za krótko ale postaram się Państwu przybliżyć placówkę oczywistym jest , że to jest mój punkt widzenia .

21 Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Busku-Zdroju tak brzmi pełna nazwa ośrodka .
Jest to jeden z największych ośrodków w Busku-Zdroju , głównym zadaniem ośrodka jest poprawienie i przywrócenie sprawności pacjentom po urazach , udarach, wylewach no i oczywiście kompleksowa opieka żołnierzy powracających z misji czy też będących po prostu czynnymi w zawodzie.

Przyjeżdżając do Wojskowego , nie ma czegoś takiego , że doba hotelowa zaczyna się od 13, 14 .... przyjeżdżamy , zgłaszamy się do recepcji i tam dają nam klucz od pokoju i kierują do odpowiedniego pokoju pielęgniarskiego .
Po załatwieniu formalności dostajemy Rp z podstawowymi danymi : lekarz prowadzący i godzina przyjęcia, nr pokoju, godziny posiłków.
Jeśli turnus rozpoczynamy w niedzielę to zazwyczaj wszystko załatwimy w tym dniu , lekarza także (czasami lekarz jest następnego dnia). W pierwszym dniu kuracjuszy obowiązuje jednakowa dieta , dopiero od następnego po uzgodnieniu z dietetyczką można skorzystać z odpowiedniej dla naszego zdrowia czy wyboru diety , z tym , że przydzielony stolik nie jest zmieniany.
Powrócę do lekarzy , jest ich dużo i nie ma czegoś takiego , że czeka się na przyjęcie pół dnia . Gabinety są rozmieszczone w całym ośrodku .
W Wojskowym jest różnorodność pobytów od pełnopłatnych przez pobyty szpitalne rehabilitacyjne i tzw "poszpitalną rehabilitację" , a także takie których nie znam prawidłowej nazwy . Turnusy ciągle rotują są 7 dniowe, 14- dniowe, 21-dniowe i 28-dniowe - jak widzicie cały przekrój .
Szpital Wojskowy to kompleks budynków : Perła, Brylant, Koral, Opal, Agat , Turkus
- wszystkie są połączone ze sobą przejściami, windami, łącznikami , w poruszaniu się po nich pomaga oznaczenie na ścianach oraz rozpiska którą mamy na odwrocie okładki służącej do przechowywania karty zabiegowej.
W każdym budynku jest gabinet pielęgniarski, tam zawsze jest ktoś kto pomoże jeśli zajdzie potrzeba .
Poza potrzebami przyziemnymi są i duchowe , w Brylancie jest bardzo ładna kaplica katolicka , tam odbywają się msze codziennie o godzinie 7 rano , kaplica jest otwarta 24 godziny i nie ma potrzeby zamęczać współlokatora głośnym odmawianiem różańca.
Jeśli ktoś zapomniał czegoś z domu ma możliwość kupienia , na poziomie -1 są codziennie tzw objazdówki , jest fryzjer i kosmetyczka , ba nawet pralnia (pranie 5 zł, suszenie 5 zł). Jest również punkt biblioteczny - nie znam księgozbioru, nie korzystałam . Przy recepcji kiosk z wszelkimi dobrami od gazet po słodkie bułeczki , czepki na basen ....
Wyjazdy na wycieczki są także , w trakcie turnusu dowiecie się co proponują 2 biura podróży.
Na tablicach ogłoszeń pojawiają się informacje o koncertach , spotkaniach. Ponadto przed obiadem informuje pracownik o jakimś szczególnym wydarzeniu .
No dobrze teraz troszkę uporządkuję wiedzę tym razem zacznę od spraw bardzo przyziemnych :

Posiłki :
W ośrodku są 2 jadalnie , stoliki (4 i 6 osobowe) i miejsca numerowane , jeśli chcemy odszukać swój numer krzesła , jest on oznaczony na szczycie oparcia krzesła , należy odnaleźć dziurkę w materiale i wiadome jest gdzie usiąść. Jest to ważne aby usiąść dobrze ponieważ obsługa podaje lub ustawia talerz wg diety mają swoją ściągę na której rozpisane jest kto dostaje jakie jedzonko .
Są dwie tury posiłków :
I zmiana śniadanie - 7;30 , obiad- 13;00, kolacja- 17;30
II zmiana śniadanie -8;50 , obiad- 14;00, kolacja- 19;50
Diety: podstawowa, lekkostrawna, dash ( w wolnym tłumaczeniu niskocholesterolowa) , jarska, bezglutenowa .
Jakość posiłków bardzo dobra , smaczne, urozmaicone : 3 razy w tygodniu zupa mleczna, 2 rodzaje zup na obiad, kolacja często na ciepło plus talerzyk z wędliną , serem , pieczywo różne do wyboru i bez ograniczeń , herbata, biała kawa, kakao, cytryna. Codziennie dodatki do śniadania i obiadu :kompot, jogurt, kefir, sok wielo-warzywny, pomidorowy, owoce, ciasto.
Talerzyk z dobrej jakościowo wędliny , dużo świeżych warzyw (sałata, pomidor, papryka..) , różne sałatki .
Przyznam się , że chociaż w domu lubię dobre jedzonko , to które mi serwowane spełniało moje oczekiwanie , różnorodne i w ilości wystarczającej (oczywiście było kilka potraw , które mi nie smakowały ale nie zmienia to mojej oceny) .
Osoby wcześniej wyjeżdżające lub korzystające np. z wycieczki powinny dzień wcześniej zgłosić to , wówczas dostaną tzw. suchy prowiant.

Warunki lokalowe :
Pokoje różne są jedynki , dwójki , (o innych nie wiem ), czyste, zadbane.
Wyposażenie : czajnik, szklanki, szklaneczki, sztućce , ściereczka, TV (duży ekran) płatny w zależności od długości turnusu, telefon , duża szafa z półeczkami , stolik , lodówka, szafki nocne , łóżko z bardzo wygodnym materacem , pościel biała czysta, koc , dwie poduszki (można nie brać jaśka) . Na balkonie zamocowana suszarka . Leżaki dla turnusów niekomercyjnych odpłatnie. W niektórych lokalizacjach nie ma balkonu , za oknem przymocowana jest suszarka.
Na podłodze niestety wykładzina , chociaż w innych częściach były pokoje z panelami .
Okna z roletami i czyściutkie firanki . Otrzymujemy 3 ręczniki ; 1 duży , 2 małe.
W łazience półeczki na kosmetyki w wystarczającej ilości , pod prysznicem również , mydło w dozowniku , papier wg potrzeb.

W większości pokoi drzwi otwierane są na kartę , chociaż są i na tradycyjny klucz .

Baza zabiegowa:
Powinnam chyba zacząć od DUŻEGO WOWW, jest tak bogata i różnorodna, że będę bawiła się w jej wyliczanie , powinna każdego zadowolić . Tutaj nie ma oszczędności na pacjencie, no przynajmniej my tego nie odczuwamy.
Ośrodek ma 2 baseny , czepek jest obowiązkowy .
Zabiegi rozłożone są na cały dzień , może tak być , że basen i kąpiel siarkowa jest późnym popołudniem , ostatni basen o godzinie 16;30 , a siarka o 17:45.
Należy przestrzegać godzin zabiegów, niemniej o ile są możliwości to rehabilitanci nie robią problemów z zamianą godzin .
W ośrodku jest bardzo dużo osób niepełnosprawnych , część z nich porusza się przy pomocy chodzików, wózków ale dużo jest osób , które dowożone są na zabiegi przez obsługę (dla mnie to była nowość ale bardzo pozytywne spostrzeżenie).

Życie towarzysko - rozrywkowe:
W ośrodku jest kawiarnia , w której codziennie można pójść na tańce obowiązuje rezerwacja . Od godziny 12 do 19 można spokojnie wypić kawkę lub inne napoje , zjeść ciastko . Honorują płatność kartą . Czasami są jakieś koncerty, spotkania autorskie - wstęp bezpłatny.
Poza ośrodkiem jest masę kawiarń gdzie można z przyjemnością posiedzieć , do wyboru w części uzdrowiskowej i poza nią.
Oczywistym jest , że cisza nocna jest od godziny 22:00 ale nie ma problemu z powrotami późniejszymi , nikt nas nie niepokoi czy jesteśmy w swoim pokoju po 22.

Obsługa :
Zasługują na słowa uznania , począwszy od recepcji po personel gospodarczy wszyscy są grzeczni, mili , nie spotkałam się z arogancją czy zarozumialstwem.

Tak to zbliżam się do końcówki mojej tyrady (sory jeśli kogoś zanudziłam) , zanim słowa podsumowania , kilka zdań jeszcze na temat samego Buska Zdroju .
Jak wiele uzdrowisk Busko również ma część uzdrowiskową i tzw mieszkalną , miałam zbyt mało czasu aby poznać wszystkie zakamarki ale jak mówią stali bywalcy cały czas można coś odkrywać , miasto i uzdrowisko rozwija się .
Kuracjusze mają do dyspozycji piękny, duży i zadbany park, ławki, ławeczki , sklepy i kawiarnie . W trakcie budowy jest tężnia , urządzany jest także nowy park ale trzeba będzie trochę poczekać na pełny efekt. W chwili kiedy odjeżdżałam rozpoczęła się modernizacja starego parku , ma być jeszcze piękniej.
Właśnie tą cudowną aleją z części uzdrowiskowej można dojść do centrum Buska. Ci którzy mają problem z poruszaniem mogą skorzystać z mini autobusów , wystarczy zadzwonić i przyjedzie taki mini ogórek pod ośrodek i zawiedzie nas do centrum - koszt to 5zł. Można zrobić sobie wycieczkę tym pojazdem , kierowca-przewodnik opowie trochę o miejscach które mijamy.
Wychodząc z ośrodka przemieszczamy się ładnym deptakiem , w chwili obecnej jest remontowany , układana jest nowa nawierzchnia i robione są nasadzenia - wiosną pewnie będzie pięknie.

Tak na finisz : teraz już wiem , dlaczego mówi się tyle dobrego o Wojskowym w Busku - ponieważ jest bardzo dobry !, niemniej skusiłam się na ocenę ośrodka , zasługuje na piękną laurkę .
Jestem pełna podziwu dla kierownictwa , że w tak dużym obiekcie wszystko działa sprawnie , nie ma kolejek , nie ma rozgardiaszu, bałaganu , tutaj każdy zna swoje miejsce , tutaj kuracjusz = pacjent jest na pierwszym miejscu, tutaj każdy jest życzliwy , tutaj wita się człowieka z uśmiechem .
Spędziłam tam bardzo miłe chwile , usatysfakcjonowana z pobytu od strony zdrowotnej ale i też towarzyskiej. Poza tym miałam bardzo miłe spotkania z forumowymi znajomymi , niektórym to niespodzianka się udała - dziękuję za odwiedziny i pozdrawiam :serce:
Przez cały pobyt miałam piękną wręcz cudowną pogodę (to chyba zasługa naszej koleżanki ;) ), nawet babie lato było :D , a może to Busko cieszyło się , że przyjechałam :lol: ale ja Tu jeszcze wrócę :serce:

Wojskowy w Busku jest najlepszym ośrodkiem rehabilitacyjnym w którym byłam .
Czy może był ktoś w ostatnim czasie ?? Czy coś się zmieniło ??
Awatar użytkownika
Yark
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Bardzo Pomocny Kuracjusz
Posty: 130
Na forum od: 05 lip 2018 18:09
Oddział NFZ: Dolnośląski
Staż sanatoryjny: 4

Re: Wojskowy Busko Zdrój

Post autor: Yark »

Dziękuję za wielce tematyczny opis ośrodka i pobytu. Super. Pozdrawiam :)
tyszanka79
Pomocny Kuracjusz
Pomocny Kuracjusz
Posty: 67
Na forum od: 09 maja 2019 08:14
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 1

Re: Wojskowy Busko Zdrój

Post autor: tyszanka79 »

Yark

Czy wybierasz się tam??
ODPOWIEDZ