Arka Mega Kołobrzeg

Forum na którym możemy wyrazić swoją opinię na temat ośrodka, w którym byliśmy. Podziel się z innymi wrażeniami o sanatorium, szpitalu uzdrowiskowym. Zapytaj kuracjuszy jak było podczas ich turnusu. Jakie mieli warunki zakwaterowania i zabiegi rehabilitacyjne.
halinka1111
Aktywny Kuracjusz
Aktywny Kuracjusz
Posty: 40
Na forum od: 16 sty 2019 12:29
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 2

Arka Mega Kołobrzeg

Post autor: halinka1111 »

Witam serdecznie:)), czy był ktoś w Arce Mega Kołobrzeg na ul. Kosciuszki 19? Jeśli tak- to proszę o jakąś opinie o tym o srodku, jak wyglądają pokoje i w ogóle jak tam jest? ... z góry dziekuje:)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14134
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Arka Mega Kołobrzeg

Post autor: GIENIA »

Nie byłam w tej Arce , ale i tak gratuluję i zazdroszczę :oops: przydziału :D
berbla65
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 844
Na forum od: 22 mar 2019 12:28
Oddział NFZ: Śląski
Staż sanatoryjny: 9

Re: Arka Mega Kołobrzeg

Post autor: berbla65 »

Witam, w Arce na ul. Kościuszki na pewno nie ma basenu - jest to ta ,,gorsza" Arka .Pozdrawiam :P
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14134
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Arka Mega Kołobrzeg

Post autor: GIENIA »

Na basen dowożą do tej " lepszej " ;) Arki , chociaż każdy ma swoje kryteria oceny :) ja np , gdybym dostała skierowanie na Sułkowskiego , nie pojechałabym , a na Kościuszki bardzo chętnie :D
Dlaczego :?: jest to moloch oddalony od " centrum " sanatoryjnego , a kuracjusze NFZ traktowani są jak intruzi , jak gorszy sort . Tam liczy się komercja .... i ten szwargot dokoła :? :roll: ... i te stałe kolejki do wind ...
Osoba mniej sprawna fizycznie na pewno nie zobaczy molo , Portu ... a będzie w Kołobrzegu ;)
Na Kościuszki jest tylko NFZ , ośrodek kameralny , miła kadra , kuracjuszy traktują życzliwie , , typowe sanatorium .... wszędzie blisko , Centrum , Port , molo , promenada , sklepy , kawiarnie :)

Pozdrawiam :kwiat:
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Arka Mega Kołobrzeg

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Może uznacie żem tępy, ale chcę Was prosić o parę słów wyjaśnienia.
Na Forum w wielu miejscach używa się nazw Arka Kołobrzeg, Arka-Mega, Mega... Lepsza Arka i gorsza Arka...
Zainteresowałem się tym bliżej bo sąsiadka dostałe skierowanie do OSW Mega na Kościuszki i oczywiście jest ciekawa co ją czeka. Przejrzałem internety i ja to rozumiem tak:
Jeden obiekt to ta słynna Arka. Drugi, niedaleko to Mega. Strona internetowa nazywa się arka-mega, ale tam jest tylko o Arce. Mega ma swoją stronę, gdzie powołuje się na swoją "lepszą" siostrę i tam ponoć kuracjusze z obiektu Mega mają wstęp wolny jak do siebie (np na basen czy na imprezy kulturalne). Trochę to zawiłe, ale ja tak to rozumiem...
Sąsiadka jedzie na Kościuszki i tam będzie miała zakwaterowanie, wyżywienie i zabiegi. Właśnie - czy wszystkie? Czy na niektóre będzie biegać do Arki? A może tylko na te podadobowiązkowe, np. basen?
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam...
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14134
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Arka Mega Kołobrzeg

Post autor: GIENIA »

Jest dokładnie tak , jak napisałeś :) Jeśli chodzi o zabiegi , to nie jestem pewna , ale raczej wszystkie są na miejscu , poza basenem . Na basen dowożą busikiem , gdyby jakiś zabieg był jeszcze w tej głównej Arce , to tylko i wyłącznie z dowozem .
Osrodki te dzieli ok 2 km. ... więc bieganie nie wchodzi w grę ..
Na te imprezy kulturalne to za daleko chodzić ... :roll: jeśli chodzi o tańce , to są tuż obok Megi :) Verano , Amber , Mesko , San ...
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Arka Mega Kołobrzeg

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Dzięki GIENIA za potwierdzenie moich przypuszczeń.
Tam aż 2 km jest między nimi? Byłem w 2016 (wrzesień/październik) w Wistomie i oczywiście włóczyłem się również tamtędy... Mega było chyba wtedy w remoncie o ile dobrze kojarzę... Ale głowy nie dam. Coś tam w sąsiedztwie remontowali z pewnością.
Pamiętam jak 2 dni wiało jak się masz i zasypało kompletnie wejścia na plażę :shock: Potem przyjechał ciężki sprzęt i chłopaki to wszystko do stanu używalności przywracali :) Ciekawe przeżycia jak dla człowieka z mazowieckich równin, rzadko bywającego nad Bałtykiem. A najbardziej zasmucił mnie widok ciężarówki zbierającej kosze z plaży... Żegnaj lato na rooook (Sośnicka) ;)
Sprawdziłem - to był ciągnik... :?
Załączniki
IMG_2362m.jpg
Ostatnio zmieniony 15 lis 2019 14:12 przez ka_jak_kazimierz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14134
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Arka Mega Kołobrzeg

Post autor: GIENIA »

Chyba nie przesadziłam z tymi 2 km :roll: , a jeśli , no to bardzo niewiele ;)
Awatar użytkownika
ka_jak_kazimierz
Super Kuracjusz
Super Kuracjusz
Posty: 3789
Na forum od: 13 mar 2016 14:48
Oddział NFZ: Mazowiecki
Staż sanatoryjny: 5

Re: Arka Mega Kołobrzeg

Post autor: ka_jak_kazimierz »

Na wyjeździe inaczej czas biegnie i odległości inaczej się wyczuwa ;)
Kto by tam się w aptekarza bawił :)
Awatar użytkownika
GIENIA
Przyjaciel forum
Przyjaciel forum
Posty: 14134
Na forum od: 18 maja 2016 10:12
Oddział NFZ: Małopolski
Staż sanatoryjny: 15

Re: Arka Mega Kołobrzeg

Post autor: GIENIA »

A pewnie , już lepiej w doktora :oops: :lol:

A czemu te kosze zbierali :?: :roll:
ODPOWIEDZ